search
حلقه سفید

چگونه خطای ۴۰۵ در طراحی وب سایت خود را برطرف کنیم

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/05
چگونه خطای ۴۰۵ در طراحی وب سایت خود را برطرف کنیم

اگر شخصی با صفحه خطایی در طراحی وب سایت شما برخورد کند، احتمال زیادی وجود دارد که عصبانی شود و آن را ترک کند. این می تواند منجر به از دست دادن تعامل و فروش زیادی شود. یکی از خطاهای رایج خرید سایت که باید از آن آگاه بود، پیام «روش 405 مجاز نیست» است.

پیمایش این خطا می ‌تواند مشکل باشد، زیرا نشان می‌دهد که مشکلی رخ داده است بدون اینکه به شما بگوید چرا رخ داده است. خوشبختانه، با کمی تلاش و حوصله، می توانید خیلی زود دوباره به راه بیفتید.

در این پست، توضیح خواهیم داد که خطای 405 طراحی وب سایت چیست و راه های مختلفی را که می تواند ظاهر شود را به شما نشان می دهیم. سپس در مورد روش هایی که می توانید این خطا را در طراحی وب سایت خود برطرف کنید، با شما صحبت خواهیم کرد. به آن برسیم!

فهرست مطالب

خطای روش 405 طراحی وب سایت غیر مجاز چیست؟

تغییرات در خطای روش 405 طراحی وب سایت مجاز نیست

چگونه خطای 405 Method Not Allowed را در طراحی وب سایت خود برطرف کنیم (7 راه حل ممکن)

خطای روش 405 طراحی وب سایت غیر مجاز چیست؟

هنگامی که یک طراحی وب سایت را مدیریت می کنید، تقریبا تضمین می شود که در نهایت با نوعی مشکل رایج مواجه خواهید شد. طراحی وب سایت ‌ها از کار می ‌افتند، لینک طراحی وب سایت ‌ها خراب می‌ شوند و صفحات کمی خیلی کند بارگذاری می ‌شوند. اگرچه این اتفاقات رایج هستند، اما رها کردن آنها احتمالاً منجر به تجربه کاربری ضعیف طراحی وب سایت می شود.

متأسفانه، رفع برخی از مشکلات دشوارتر از سایرین است. به عنوان مثال، پیام خطای 405 Method Not Allowed را در نظر بگیرید. این یک وضعیت پاسخ HTTP است که نشان می دهد یک مرورگر طراحی وب سایت درخواست دسترسی به یکی از صفحات طراحی وب سایت شما را داده است.

در این سناریو، طراحی وب سایت سرور شما درخواست را دریافت کرده و تشخیص داده است، اما روش HTTP خاصی را که استفاده می ‌کند رد کرده است. در عمل، این بدان معنی است که مرورگر نمی تواند به صفحه طراحی وب سایت ای که درخواست کرده است دسترسی داشته باشد. بازدیدکنندگان طراحی وب سایت شما به جای محتوایی که به دنبال آن بودند، یک صفحه خطا طراحی وب سایت را مشاهده خواهند کرد:

گوگل کروم

Safari

Firefox

Microsoft Edge

خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed را نباید با خطای 404 Not Found اشتباه گرفت. یک 404 به شما می گوید که URL طراحی وب سایت درخواستی پیدا نشد یا اشتباه وارد شده است. از سوی دیگر، یک پیام خطای 405 طراحی وب سایت تأیید می کند که صفحه درخواستی وجود دارد (و URL طراحی وب سایت به درستی وارد شده است)، اما یک روش HTTP غیرقابل قبول برای درخواست اولیه استفاده شده است.

تغییرات در خطای روش 405 طراحی وب سایت مجاز نیست

اگرچه پیام خطای 405 طراحی وب سایت معمولاً به شکلی که در بالا نشان دادیم ظاهر می شود، طراحی وب سایت سرورها، سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف می توانند آن را به روش های متعددی ارائه دهند. علت واقعی مشکل نیز احتمالاً از سروری به سرور دیگر کمی متفاوت است، که می تواند بر نحوه ظاهر شدن خطا تأثیر بگذارد.

در اینجا فقط تعدادی از انواع مختلفی که ممکن است با آنها روبرو شوید آورده شده است:

405 طراحی وب سایت مجاز نیست

روش مجاز نمی باشد

خطای HTTP 405

خطای HTTP 405 - روش مجاز نیست

روش HTTP 405 مجاز نیست

صرف نظر از نحوه ظاهر شدن آنها، مشکل خطاهای 405 طراحی وب سایت این است که حل آنها ممکن است دشوار باشد. این به این دلیل است که آنها به شما اطلاع می دهند که مشکلی پیش آمده است، اما به شما نمی گویند علت مشکل چیست. در بیشتر موارد، یافتن علت اصلی و تعمیر آن در صورت امکان به عهده شماست.

آیا خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed را در طراحی وب سایت خود دریافت می کنید؟ در اینجا 7 ایده برای رفع آسان آن وجود دارد!

چگونه خطای 405 Method Not Allowed را در طراحی وب سایت خود برطرف کنیم (7 راه حل ممکن)

قبل از شروع بحث در مورد راه حل های ممکن، می خواهید یک نسخه پشتیبان از طراحی وب سایت خود ایجاد کنید. این به شما چیزی می دهد که اگر اشتباهی مرتکب شوید، دوباره به آن بازگردید. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی طراحی وب سایت پشتیبان گیری منظم از طراحی وب سایت را به عنوان بخشی از برنامه های خود در نظر می گیرند. اگر یک برنامه میزبانی در اینجا در webever.ir دارید، ایجاد یک نسخه پشتیبان ساده است.

هنگامی که این راه حل نشد، زمان شروع فرآیند عیب یابی طراحی وب سایت است. روش‌هایی که در زیر بیان کرده‌ایم از بیشترین احتمال برای رفع مشکل طراحی وب سایت تا کمترین احتمال سازماندهی شده‌اند، بنابراین از بالا شروع کنید و برای دستیابی به بهترین نتایج به سمت پایین حرکت کنید.

بدون هیچ مقدمه ای، بیایید با یکی از مراحل ساده تر در لیست طراحی وب سایت خود شروع کنیم.

1. بررسی کنید که آیا URL طراحی وب سایت صحیح را وارد کرده اید یا خیر

ممکن است کمی خیلی ساده به نظر برسد، اما رایج ترین دلیل خطای طراحی وب سایت 405 Method Not Allowed وارد کردن آدرس اشتباه است. اکثر طراحی وب سایت سرورها کاملاً ایمن هستند و طوری طراحی شده اند که دسترسی به URL طراحی وب سایت های نا مناسب را برای جلوگیری از بازدید کاربران طراحی وب سایت از صفحات اشتباه (یا تلاش برای دسترسی به صفحات طراحی وب سایتی که وجود ندارند) ممنوع می کنند.

بنابراین، قبل از ادامه کار، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید URL طراحی وب سایتی را که می خواهید به آن مراجعه کنید را به درستی وارد کرده اید. اشتباه کردن ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید - مانند فراموش کردن یک حرف یا غلط املایی یک کلمه. همچنین ممکن است متوجه شوید که به ‌روزرسانی ساده صفحه طراحی وب سایت می‌تواند باعث شود که به درستی بارگیری شود.

2. هر گونه به روز رسانی اخیر طراحی وب سایت را برگردانید

به روز رسانی چیزهای شگفت انگیزی است. آنها معمولاً تعداد زیادی از ویژگی های جدید هیجان انگیز را به ارمغان می آورند و می توانند به رفع اشکالات مداوم و اصلاح حفره های امنیتی کمک کنند. با این حال، علیرغم نیت خوب آنها، به روز رسانی ها گاهی اوقات می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.

اگر طراحی وب سایت را درست قبل از ظاهر شدن پیغام خطای طراحی وب سایت 405 Method Not Allowed به روز کردید، کد جدید می تواند ریشه مشکل باشد. این همچنین برای هر برنامه افزودنی یا تم ‌هایی که ممکن است اخیراً ارتقا داده باشید نیز صدق می‌کند - اگرچه در بخش بعدی بیشتر روی آن جنبه تمرکز خواهیم کرد.

اگر فکر می کنید ممکن است یک به روز رسانی اشتباه باشد، ارزش آن را دارد که به نسخه قبلی طراحی وب سایت برگردید. همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، قبل از انجام این کار مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از طراحی وب سایت آماده کرده اید – نمی خواهید هیچ تغییر برگشت ناپذیری ایجاد کنید.

در حالی که می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، ساده ترین راه برای بازگرداندن به روز رسانی های طراحی وب سایت استفاده از یک افزونه طراحی وب سایت است. گزینه های موجود زیادی وجود دارد، اگرچه WP Downgrade به ویژه موثر است. این افزونه طراحی وب سایت تا حد زیادی فرآیند را خودکار می کند، به این معنی که احتمال اشتباه شما کمتر است.

داشتن ابزاری مانند این در زرادخانه شما همچنین به این معنی است که می توانید از بروز مشکلات مشابه در آینده جلوگیری کنید. البته، اگر بازگرداندن آخرین به روز رسانی مشکل را برطرف نکرد، به یاد داشته باشید که طراحی وب سایت خود را دوباره به روز کنید یا نسخه پشتیبان خود را بازیابی کنید.

با یک داشبورد مدیریت یکپارچه و پشتیبان ‌گیری از طراحی وب سایت ساده (و در دسترس) احتمال خطا را به حداقل برسانید. Webever.ir را به صورت رایگان امتحان کنید.

3. پلاگین ها و تم های جدید طراحی وب سایت را حذف نصب کنید

افزونه ها بخش ضروری هر طراحی وب سایتی هستند. آنها شما را قادر می سازند تا تعداد زیادی ویژگی جدید اضافه کنید و حتی می توانند فرآیند های پیچیده تر طراحی وب سایت را خودکار کنند. موضوعات به همان اندازه مهم هستند. بدون آنها، برای ایجاد یک طراحی وب سایت زیبا و دلپذیر به کدنویسی پیچیده (یا یک توسعه دهنده طراحی وب سایت گران قیمت) نیاز دارید.

متأسفانه، درست مانند به‌ روزرسانی‌های نرم‌ افزاری، این افزونه‌ طراحی وب سایت ها گاهی اوقات می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند. این به این دلیل است که افزودن عملکرد به طراحی وب سایت شما در هر سطحی، نحوه عملکرد آن را کاملاً تغییر می دهد. ممکن است در افزونه یا تم مورد استفاده شما مشکلی وجود داشته باشد، یا ممکن است یک برنامه افزودنی خاص با قسمت دیگری از طراحی وب سایت شما (یا حتی نسخه طراحی وب سایت شما) تضاد داشته باشد.

در نتیجه، ممکن است متوجه شوید که حذف نصب برخی از پلاگین ها یا تم طراحی وب سایت ها می تواند به رفع خطای 405 Method Not Allowed کمک کند. برای شروع این فرآیند، باید به بخش افزونه طراحی وب سایت ها در داشبورد طراحی وب سایت خود بروید. در این صفحه، باید بتوانید لیست کاملی از تمام افزونه طراحی وب سایت هایی که نصب کرده اید را مشاهده کنید:

از اینجا می ‌توانید پلاگین‌ طراحی وب سایت های خود را یکی یکی حذف نصب کنید. پس از حذف هر یک، طراحی وب سایت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است یا خیر. ممکن است تکمیل این فرآیند کمی طول بکشد، اما به شما امکان می ‌دهد دقیقاً مشخص کنید که کدام افزونه طراحی وب سایت مشکل را ایجاد کرده است (اگر هر یک از آنها مقصر باشند):

هنگامی که افزونه طراحی وب سایت های خود را بررسی کردید، می توانید این روند را با موضوع فعال خود تکرار کنید. اگر موضوع یا یکی از افزونه طراحی وب سایت های شما مشکل ساز شده است، باید با توسعه دهندگان طراحی وب سایت تماس بگیرید، افزونه یا طرح زمینه را حذف کنید یا به دنبال جایگزینی بگردید. در اینجا راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک تم جدید طراحی وب سایت است.

4. هرگونه تغییر غیرمنتظره پایگاه داده را بررسی کنید

طراحی وب سایت این به ویژه برای بسیاری از افزونه های طراحی وب سایت صادق است. اغلب به محض زدن Install به آنها دسترسی کامل به پایگاه داده شما داده می شود، به این معنی که تغییرات آنها عمیق تر از چیزی است که در ابتدا فکر می کنید.

مگر اینکه توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت صراحتاً بر خلاف آن کدنویسی کند، یک افزونه ممکن است بتواند سوابق پایگاه داده ‌ای را تغییر دهد که «متعلق» به آن نیستند، اما در عوض توسط خود طراحی وب سایت مدیریت می‌شوند. در این سناریو، افزونه ممکن است نداند که چگونه این تغییرات را به رکوردهای پایگاه داده بازگرداند، بنابراین در طول فرآیند حذف نصب، آنها را نادیده می گیرد.

تشخیص این مشکل خاص می‌تواند دشوار باشد، اما اگر هنوز گمان می‌کنید که یک افزونه یا تم دلیل خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed است، بررسی مستقیم پایگاه داده خود بهترین اقدام شماست. برای انجام این کار، باید پایگاه داده طراحی وب سایت خود را باز کنید و به صورت دستی جداول و سوابق اصلاح شده توسط افزونه طراحی وب سایت را بررسی کنید. اگر مطمئن نیستید که به دنبال چه چیزی بگردید، در این مرحله (و همچنین برای مراحل باقی مانده در این لیست) با توسعه دهنده طراحی وب سایت خود در تماس باشید.

5. پیکربندی سرور طراحی وب سایت خود را تأیید کنید

طراحی وب سایت شما احتمالاً روی سروری اجرا می شود که از یکی از دو گزینه محبوب ترین نرم افزار سرور - Apache یا Nginx استفاده می کند. در واقع، آنها با هم 84 درصد از طراحی وب سایت سرورهای جهان را تامین می کنند. بررسی فایل‌ های پیکربندی نرم ‌افزار طراحی وب سایت سرور شما برای هرگونه دستورالعمل‌ های مدیریت ناخواسته ممکن است به تعیین علت اصلی خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed کمک کند.

برای تعیین اینکه سرور طراحی وب سایت شما از کدام برنامه استفاده می کند، باید به دنبال یک فایل کلیدی باشید. به عنوان مثال، اگر طراحی وب سایت سرور شما Apache را اجرا می کند، باید بتوانید یک فایل .htaccess را در دایرکتوری ریشه سیستم فایل طراحی وب سایت خود پیدا کنید.

هنگامی که برنامه شما در یک میزبان مشترک است، احتمالاً نام کاربری طراحی وب سایت مرتبط با حساب خاص خود خواهید داشت. اگر اینطور است، دایرکتوری ریشه برنامه معمولاً با دنبال کردن این مسیر پیدا می شود:

/home/public_html/

بنابراین، فایل .htaccess در آدرس زیر یافت می شود:

/home/public_html/.htaccess

هنگامی که فایل htaccess .را پیدا کردید، آن را در یک ویرایشگر متن باز کنید و به دنبال خطوطی بگردید که از دستورالعمل‌ های Rewrite استفاده می‌ کنند. اینها بخشی از ماژول طراحی وب سایت mod_rewrite در آپاچی هستند و یک الگوی متنی را تعریف می کنند که با همه URL طراحی وب سایت های وارد شده مطابقت دارد. اگر یک URL طراحی وب سایت منطبق توسط یک بازدیدکننده به طراحی وب سایت شما درخواست شود، RewriteRule بازدیدکننده طراحی وب سایت را به درستی هدایت می کند.

برای نشان دادن بهتر این موضوع، در اینجا یک RewriteRule ساده وجود دارد که با تمام درخواست‌های دریافتی به https://kinsta.com مطابقت دارد و با کد خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed پاسخ می‌دهد:

همانطور که احتمالاً می بینید، یک پرچم در انتهای قانون با R=405 وجود دارد. این به صراحت بیان می کند که کد پاسخ باید 405 باشد، که به کاربر طراحی وب سایت نشان می دهد که منبع وجود دارد، اما روش HTTP ارائه شده مجاز نبود. اگر دستورالعمل های عجیب و غریب Rewrite را در فایل htaccessیافتید که حاوی دستورالعمل مشابهی است، سعی کنید به طور موقت آنها را با استفاده از پیشوند کاراکتر # نظر دهید. سپس می توانید طراحی وب سایت سرور خود را مجددا راه اندازی کنید تا ببینید آیا تغییر شما مشکل را حل کرده است یا خیر.

به یاد داشته باشید، اگر مشتری webever.ir هستید، ما از سرورهای Nginx استفاده می کنیم، نه Apache. اگر فکر می ‌کنید مشکلی در پیکربندی Nginx شما وجود دارد، می ‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

6. از طریق گزارش های سمت سرور طراحی وب سایت نگاه کنید

تقریباً هر برنامه طراحی وب سایت نوعی گزارش سمت سرور را نگه می دارد. لاگ های برنامه معمولاً شامل تاریخچه کامل همه کارهایی است که نرم افزار انجام داده است - از صفحات درخواستی گرفته تا نتایج پایگاه داده ای که ارائه می دهد.

گزارش‌های سرور کمی متفاوت هستند، زیرا مربوط به سخت‌ افزار واقعی است که برنامه را اجرا می‌کند. آنها اغلب جزئیات مربوط به سلامت و وضعیت همه سرویس های متصل یا حتی خود سرور را ارائه می دهند.

برای یافتن گزارش های سرور طراحی وب سایت خود، باید از طریق پروتکل انتقال فایل امن ( (SFTP به طراحی وب سایت خود متصل شوید. در پوشه ریشه، پوشه ای به نام logs را مشاهده خواهید کرد. در این پوشه لاگ های دسترسی شما و گزارش های خطای طراحی وب سایت شما قرار دارند. آنها باید کمی شبیه به این باشند:

Access.log

Error.log

از آنجا، می‌توانید روند مشابهی را که در مرحله قبل ذکر شد دنبال کنید. لاگ‌ها را نگاه کنید و هر چیزی را که نامناسب به نظر می ‌رسد یادداشت کنید (یا از توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت خود بخواهید این کار را انجام دهد). همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد اشکال زدایی در طراحی وب سایت به کدکس مراجعه کنید.

7. کد یا اسکریپت های برنامه خود را اشکال زدایی کنید

اگر هیچ یک از مراحل قبلی این ترفند را انجام نداده است، ممکن است نشانه ای از وجود مشکل در برخی کدهای سفارشی در نصب طراحی وب سایت شما باشد. تنها راه برای تعیین اینکه آیا این دلیل خطای 405 طراحی وب سایت Method Not Allowed است یا نه، اشکال زدایی آن است.

در حالت ایده‌آل، می ‌خواهید یک کپی از کل نصب را در یک منطقه توسعه آنلاین یا محلی ایجاد کنید - مانند یک طراحی وب سایت مرحله ‌بندی. از آنجا، می ‌توانید یک فرآیند اشکال ‌زدایی گام به گام را شروع کنید، که بسته به طراحی وب سایت شما و نرم افزار پیوست آن متفاوت است.

متأسفانه، هیچ راه حل سریعی در اینجا وجود ندارد. شما باید آماده باشید که برای بررسی هر بخش از طراحی وب سایت خود برای هر چیزی که نامناسب به نظر می رسد، زمان بگذارید. با این حال، به یاد داشته باشید که یک طراحی وب سایت کاملاً عملیاتی ارزش زحمت را دارد.

اگر هیچ یک از این راه حل ها کار نمی کند چه باید کرد

اگر هنوز در حال مطالعه هستید، احتمالاً به این معنی است که راه‌ حل‌ هایی که در بالا ذکر کردیم هنوز خطای طراحی وب سایت 405 Method Not Allowed را برطرف نکرده‌اند. این معمولاً نشان ‌دهنده این است که مشکل پیچیده‌ تری رخ داده است، و بعید است که بتوانید شخصاً آن را برطرف کنید، مگر اینکه یک توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت با تجربه باشید.

در این سناریو، بهترین کاری که می توانید انجام دهید اغلب تماس مستقیم با ارائه دهنده هاست طراحی وب سایت خود است. شما باید از طریق چت زنده یا خدمات فروش بلیط به پشتیبانی مشتری 24/7 دسترسی داشته باشید. همچنین ممکن است بتوانید از طریق ایمیل یا تلفن با میزبان خود ارتباط برقرار کنید، اگرچه انتخاب چت زنده احتمالاً راه حل سریع تری را ارائه می دهد.

خلاصه

مهم نیست که چقدر طراحی وب سایت شما با دقت بهینه شده است، تقریباً اجتناب ناپذیر است که حداقل با یک پیام خطا در برخی مواقع مواجه شوید. مهم است که در صورت وقوع این مشکل به سرعت حل شود تا بازدیدکنندگان به طراحی وب سایت شما علاقه مند شوند. خوشبختانه، اگرچه خطای 405 Method Not Allowed طراحی وب سایت می تواند گیج کننده باشد، اغلب می توان آن را با کمی عیب یابی برطرف کرد.

بیایید هفت روشی را که می توانید برای رفع خطای 405 در طراحی وب سایت خود امتحان کنید، مرور کنیم:

بررسی کنید تا مطمئن شوید URL طراحی وب سایت صحیح را در نوار آدرس وارد کرده اید.

به‌ روزرسانی‌ های اخیر طراحی وب سایت را برگردانید تا تشخیص دهید که آیا این موضوع باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر.

هر پلاگین یا تم جدید را یکی یکی حذف نصب کنید.

اطمینان حاصل کنید که هیچ تغییر غیرمنتظره ای در پایگاه داده ایجاد نشده است.

پیکربندی سرور خود را تأیید کنید.

لاگ های سمت سرور ذخیره شده توسط طراحی وب سایت را بررسی کنید.

سعی کنید کد یا اسکریپت های برنامه خود را اشکال زدایی کنید.

آیا سؤال دیگری در مورد خطای 405 Method Not Allowed دارید؟ یا آیا پیام خطای رایج دیگری وجود دارد که می‌خواهید آن را پوشش دهیم؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!