search
حلقه سفید

چگونه رتبه طراحی وب سایت خود را کاهش دهیم برای عیب یابی مشکلات پلاگین و تم

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/17
چگونه رتبه طراحی وب سایت خود را کاهش دهیم برای عیب یابی مشکلات پلاگین و تم

اجرای نصب، پلاگین ها و تم طراحی وب سایت بر روی آخرین نسخه های موجود بهترین روش برای استفاده از پلتفرم طراحی وب سایت است. همچنین توصیه می شود از آخرین نسخه PHP طراحی وب سایت استفاده کنید. با این حال، مواردی وجود دارد که این امر محتاطانه یا ممکن نیست.

اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، ممکن است لازم باشد یک به روز رسانی را معکوس کنید و طراحی وب سایت خود (یا بخشی از آن) را کاهش دهید. خوشبختانه، روش هایی برای بازگرداندن هر عنصر از طراحی وب سایت شما وجود دارد.

این پست توضیح خواهد داد که چرا ممکن است نیاز به کاهش رتبه طراحی وب سایت داشته باشید، و همچنین نحوه انجام این کار با خیال راحت. ما بازیابی نسخه های قبلی طراحی وب سایت و همچنین بازگرداندن افزونه ها، تم ها و PHP طراحی وب سایت را پوشش خواهیم داد.

فهرست مطالب

چرا ممکن است بخواهید نسخه طراحی وب سایت یا سایر ویژگی های خود را کاهش دهید؟

چگونه طراحی وب سایت خود را کاهش دهیم (6 روش)

چرا ممکن است بخواهید نسخه طراحی وب سایت یا سایر ویژگی های خود را کاهش دهید؟

اجرای آخرین نسخه هسته طراحی وب سایت ، افزونه طراحی وب سایت ها و تم ها یکی از مهم ترین مراحل در حفظ طراحی وب سایت شما است. این به ‌روزرسانی‌ها اغلب شامل وصله‌ های امنیتی هستند که برای جلوگیری از حملات مخرب به طراحی وب سایت شما حیاتی هستند و ممکن است عملکرد طراحی وب سایت را افزایش دهند.

مقایسه کنید

به همین دلیل، توصیه نمی کنیم طراحی وب سایت یا هر یک از اجزای آن را به طور دائم کاهش دهید. با این حال، شرایطی وجود دارد که ممکن است بخواهید این کار را به صورت موقت انجام دهید.

شایع ترین دلیل به دلیل تداخل افزونه یا تم طراحی وب سایت است. اگر یکی از عناصر طراحی وب سایت شما با آخرین نسخه هسته طراحی وب سایت سازگار نیست، به عنوان مثال، کاهش درجه نصب شما می تواند بازدیدکنندگان طراحی وب سایت را قادر سازد تا در حین کار بر روی یک راه حل طولانی مدت، به این ویژگی دسترسی داشته باشند.

(مطالعه پیشنهادی: نحوه رفع خطای " طراحی وب سایت در حال تجربه مشکلات فنی است." در طراحی وب سایت).

در مواردی که تضاد بین دو افزونه یا بین یک افزونه طراحی وب سایت و موضوع شما باشد، کاهش رتبه طراحی وب سایت کمکی نخواهد کرد. درعوض، باید نسخه پلاگین یا تمی را که باعث ایجاد مشکل شده است، به عقب برگردانید تا طراحی وب سایت خود را دوباره راه اندازی کنید.

علاوه بر این، برخی از پلاگین ها و تم های قدیمی ممکن است با نسخه های جدیدتر PHP طراحی وب سایت سازگار نباشند. اگر افزونه یا موضوع مورد نظر برای عملکرد طراحی وب سایت شما حیاتی است، ممکن است بخواهید PHP طراحی وب سایت را برای مدتی کاهش دهید تا راه حل جایگزینی پیدا کنید.

به طور خلاصه، کاهش طراحی وب سایت باید یک روش عیب یابی موقت باشد. زمانی که افزونه یا طرح زمینه مشکل ساز را جایگزین کردید یا مشکلی را که باعث ایجاد تضاد در طراحی وب سایت شما می شود برطرف کردید، می خواهید دوباره طراحی وب سایت خود را به روز کنید.

مطالعه پیشنهادی: در اینجا لیستی از بهترین تم های طراحی وب سایت و بهترین افزونه ها وجود دارد.

چگونه طراحی وب سایت خود را کاهش دهیم (6 روش)

روند کاهش رتبه طراحی وب سایت شما به آنچه می خواهید انجام دهید بستگی دارد. ممکن است متوجه شوید که باید یک نسخه قبلی از کل طراحی وب سایت خود را بازیابی کنید، یا اینکه به جای خود طراحی وب سایت ، فقط نیاز به بازگردانی یک پلاگین یا موضوع دارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا شش راه مختلف برای بازگرداندن طراحی وب سایت خود آورده شده است. هر کدام نیاز متفاوتی را برطرف می ‌کنند، بنابراین پیشنهاد می ‌کنیم همه آن‌ها را بخوانید تا ببینید کدامیک برای موقعیت خاص طراحی وب سایت شما کاربرد بیشتری دارد.

1. نسخه طراحی وب سایت خود را به صورت دستی کاهش دهید

اگر درگیری شدیدی را تجربه می کنید که مانع از دسترسی شما به قسمت پشتی طراحی وب سایت شما می شود، کاهش طراحی وب سایت به صورت دستی ممکن است بهترین یا تنها گزینه شما باشد. قبل از شروع، باید از طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا ایمن باشید.

در مرحله بعد، شما باید تمام افزونه طراحی وب سایت های خود را غیرفعال کنید. اگر به پشتیبان طراحی وب سایت دسترسی داشته باشید، این به اندازه کافی آسان است. به سادگی کادر کنار هر افزونه طراحی وب سایت را انتخاب کنید و از گزینه انبوه غیرفعال کردن استفاده کنید:

اگر به داشبورد خود دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از پروتکل انتقال فایل امن (SFTP ) و کلاینت مانند FileZilla، افزونه طراحی وب سایت ها را به صورت دستی غیرفعال کنید. همچنین برای مراحل بعدی به این ابزارها نیاز خواهید داشت، بنابراین اگر با آنها آشنا نیستید، ممکن است بخواهید چند لحظه وقت بگذارید و نحوه کار آنها را یاد بگیرید.

سپس باید نسخه مربوطه طراحی وب سایت را دانلود کنید. توصیه می کنیم از جدیدترین نسخه ممکن استفاده کنید، که معمولاً دومین نسخه اخیر است. می‌توانید در آرشیو نسخه طراحی وب سایت به فایل ‌هایی که نیاز دارید دسترسی داشته باشید:

سپس با استفاده از (FTP و FileZilla (یا (کلاینت دیگر)، به فایل های طراحی وب سایت خود دسترسی پیدا کنید و دایرکتوری های wp-admin و wp-includes خود را حذف کنید:

پس از انجام این کار، تمام فایل ‌ها را از نسخه طراحی وب سایت که می ‌خواهید نصب کنید، به جز دایرکتوری wp-content آپلود کنید. وقتی از شما پرسیده شد که آیا می ‌خواهید فایل‌ ها را بازنویسی کنید، گزینه Overwrite > Ok را انتخاب کنید:

سپس، به باطن طراحی وب سایت خود بروید. ممکن است پیامی را مشاهده کنید که از شما می خواهد پایگاه داده خود را به روز کنید. اگر چنین است، بر روی درخواست Update WordPress Database کلیک کنید. پس از آن طبق معمول وارد طراحی وب سایت خود شوید.

اکنون باید دسترسی داشته باشید و نسخه قدیمی طراحی وب سایت را اجرا کنید:

در این مرحله، می ‌توانید افزونه طراحی وب سایت ‌های خود را مجدداً فعال کنید و روی حل تضاد اصلی کار کنید.

ممکن است بخواهید به روز رسانی های خودکار را نیز غیرفعال کنید تا از نصب نسخه دیگری در طراحی وب سایت جلوگیری کنید. هنگامی که مشکل شما برطرف شد، می توانید از صفحه به روز رسانی در داشبورد خود به آخرین نسخه طراحی وب سایت بازگردید.

2. از WP Downgrade برای اجرای نسخه قبلی طراحی وب سایت استفاده کنید

اگر از FTP و ایده حذف فایل های اصلی ناراحت هستید، افزونه ای برای کاهش رتبه طراحی وب سایت وجود دارد. اگر این ایده را دوست دارید، ادامه دهید و پس از پشتیبان‌ گیری از طراحی وب سایت ، WP Downgrade را نصب کنید:

سپس به Settings > WP Downgrade بروید و نسخه مورد نظر طراحی وب سایت خود را در قسمت مربوطه وارد کنید:

روی Save Changes کلیک کنید و سپس به صفحه طراحی وب سایت Updates بروید. خواهید دید که نسخه هدف شما اکنون به عنوان "آخرین نسخه طراحی وب سایت " فهرست شده است:

روی دکمه Re-install Now کلیک کنید تا دانگرید کامل شود. به نظر می رسد طراحی وب سایت یک به روز رسانی معمولی را اجرا می کند، و سپس باید پیام خوش آمدگویی را برای نسخه هدف خود مشاهده کنید:

برای نصب مجدد جدیدترین نسخه طراحی وب سایت پس از اتمام عیب یابی، باید به تنظیمات > WP Downgrade برگردید. می توانید نسخه مورد نظر خود را به آخرین به روز رسانی برگردانید و سپس روندی که در بالا توضیح داده شد را تکرار کنید.

3. یک نسخه پشتیبان قبلی را برای لغو تغییرات طراحی وب سایت خود بازیابی کنید

یکی دیگر از راه ‌های کاهش رتبه طراحی وب سایت ، بازیابی یک نسخه پشتیبان از زمانی است که طراحی وب سایت شما نسخه قبلی طراحی وب سایت را اجرا می‌کرد. برای اینکه این کار انجام شود، البته، باید یک سیستم پشتیبان قابل اعتماد در محل خود داشته باشید.

همچنین باید مطمئن شوید که کپی طراحی وب سایت شما در حال بازیابی هیچ محتوای طراحی وب سایت کلیدی که اخیراً اضافه شده است را از دست ندهد. شما نمی خواهید به طور ناخواسته آخرین پست های خود را هنگام کاهش رتبه طراحی وب سایت از دست بدهید. اگر طراحی وب سایت شما بسیار پویا است، ممکن است این بهترین مسیر برای پیمودن نباشد.

اگر ادامه دهید، روند بازیابی نسخه پشتیبان بسته به سیستمی که برای ایجاد و ذخیره فایل های خود استفاده کرده اید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، مشتریان webever.ir می توانند از فرآیند بازیابی با یک کلیک ما استفاده کنند. برای شروع به سادگی وارد داشبورد webever.ir خود شوید و روی Sites کلیک کنید:

سایت طراحی وب سایتی را که می خواهید بازیابی کنید از لیست انتخاب کنید. سپس به تب Backups بروید:

بر روی منوی کشویی Restore to کلیک کنید. اگر می خواهید نسخه پشتیبان را در یک محیط مرحله بندی آزمایش کنید، می توانید این کار را در اینجا انجام دهید. برای پایین آوردن طراحی وب سایت زنده خود به نسخه طراحی وب سایت در فایل پشتیبان، Live را انتخاب کنید:

برای جلوگیری از ترمیم های تصادفی، قبل از بازگرداندن طراحی وب سایت زنده شما به یک مرحله نهایی نیاز داریم. نام طراحی وب سایت خود را در فیلد مربوطه وارد کنید، سپس بر روی Restore Backup کلیک کنید تا تأیید و فرآیند شروع شود:

ممکن است مدتی طول بکشد تا فرآیند بازسازی طراحی وب سایت کامل شود. پس از انجام این کار، می توانید مجدداً به قسمت پشتی طراحی وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. ما همچنین یک نسخه پشتیبان از طراحی وب سایت شما درست قبل از بازیابی ایجاد می کنیم، در صورتی که نیاز به لغو این فرآیند داشته باشید.

4. به صورت دستی یک پلاگین یا تم را کاهش دهید

در صورتی که به جای هسته طراحی وب سایت نیاز به دانگرید یک افزونه یا تم داشته باشید، می توانید این کار را به صورت دستی با استفاده از فرآیندی مشابه روش شماره 1 انجام دهید. برای شروع، باید فایل‌ها را برای نسخه قدیمی ‌تر افزونه یا موضوعی که م ی‌خواهید کاهش دهید، بازیابی کنید.

برای افزونه ‌ها در فهرست طراحی وب سایت ، می‌توانید نسخه‌های قدیمی ‌تر را با کلیک بر روی Advanced View در صفحه

ویژگی پیدا کنید:

به پایین صفحه طراحی وب سایت بروید، سپس نسخه مورد نیاز خود را از منوی کشویی انتخاب کنید و روی دانلود کلیک کنید:

فایل را از حالت فشرده خارج کرده و در کامپیوتر خود ذخیره کنید. سپس از طراحی وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، به سرور خود با استفاده از FTP و کلاینت دلخواه خود متصل شوید. در آنجا به wp-content > plugins بروید.

آیا از مشکلاتی در طراحی وب سایت خود خسته شده اید؟ بهترین و سریع ترین پشتیبانی هاست را با webever.ir دریافت کنید! برنامه های ما را بررسی کنید

در مرحله بعد، باید نام دایرکتوری را برای نسخه موجود افزونه طراحی وب سایت خود تغییر دهید. سپس پوشه ای را برای نسخه قبلی که می خواهید به آن تنزل دهید آپلود کنید:

این باید با موفقیت نسخه قدیمی افزونه طراحی وب سایت مورد نیاز خود را بازیابی کند. به‌علاوه، آخرین نسخه را به راحتی در دسترس نگه می‌ دارید، بنابراین می‌ توانید پس از آماده شدن به آن برگردید.

متأسفانه، این روش برای تم ها و افزونه های پریمیوم ترفند می شود. روند بازگرداندن آنها کم و بیش یکسان است، اما فهرست قالب طراحی وب سایت نسخه های قبلی را به راحتی برای دانلود در دسترس ندارد.

در مورد پلاگین های پریمیوم، نسخه های قبلی ممکن است به راحتی در دسترس باشند یا نباشند. اگر نمی توانید نسخه پلاگین یا تم مورد نیاز خود را پیدا کنید، بهترین کار این است که برای دریافت کمک با توسعه دهنده طراحی وب سایت تماس بگیرید.

5. به روز رسانی پلاگین و تم با WP Rollback

خوشبختانه روش ساده تری برای کاهش رتبه افزونه ها و تم ها وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که WP Rollback را نصب و فعال کنید:

این افزونه طراحی وب سایت به طور معمول به روز می شود و دارای امتیاز پنج ستاره چشمگیر در فهرست پلاگین طراحی وب سایت است. پس از راه‌اندازی، به فهرست افزونه‌ها بروید.

اکنون یک دکمه بازگشت به عقب را در زیر عنوان هر افزونه در کنار گزینه های استاندارد مشاهده خواهید کرد:

اگر روی این گزینه جدید کلیک کنید، به صفحه طراحی وب سایت ای هدایت می شوید که می توانید نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس دکمه Rollback را انتخاب کنید تا فرآیند طراحی وب سایت کاهش رتبه شروع شود:

بازگرداندن تم طراحی وب سایت ها به همین سادگی است. به Appearance > Themes در داشبورد خود بروید و موردی را که می خواهید تنزل دهید انتخاب کنید. اکنون یک دکمه بازگشت به عقب در پایین پنجره وجود خواهد داشت:

در صفحه طراحی وب سایت زیر، می ‌توانید نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید و فرآیند کاهش را آغاز کنید، درست مانند یک افزونه طراحی وب سایت. هنگامی که نیاز به بازیابی افزونه یا تم مورد نظر دارید، می توانید این کار را از دایرکتوری مربوطه انجام دهید.

6. به نسخه قدیمی PHP برگردید

در سال 2019، طراحی وب سایت تغییراتی در الزامات PHP خود ایجاد کرد. به همین دلیل و همچنین مزایای فراوان استفاده از جدیدترین نسخه، ارتقاء PHP طراحی وب سایت شما همیشه توصیه می شود.

با این حال، برخی از افزونه طراحی وب سایت های قدیمی که به خوبی نگهداری نشده اند ممکن است با نسخه های جدیدتر PHP طراحی وب سایت سازگار نباشند. در حالت ایده ‌آل، همیشه از ابزارهایی استفاده می‌کنید که به ‌روزرسانی‌های منظم و پشتیبانی را از توسعه‌ دهندگان طراحی وب سایت خود دریافت می‌کنند.

با این حال، در صورتی که یک افزونه قدیمی دارید که برای عملکرد طراحی وب سایت شما بسیار مهم است، اما با آخرین نسخه PHP کار نمی‌کند، می‌توانید آن را کاهش دهید. مشتریان webever.ir این مزیت را دارند که می توانند به راحتی نسخه های PHP را مستقیماً از داشبورد webever.ir خود تغییر دهند.

برای انجام این کار، وارد حساب کاربری خود شوید. به طراحی وب سایت ‌ها بروید، موردی را که می‌خواهید PHP را برای آن تنزل دهید انتخاب کنید، سپس روی تب Tools کلیک کنید و به سمت پایین به PHP Engine بروید:

از منوی کشویی Modify برای انتخاب نسخه مورد نیاز خود استفاده کنید:

در پنجره ایجاد شده، روی Modify PHP Version کلیک کنید تا فرآیند شروع شود:

اگر مشتری webever.ir نیستید یا نیاز به نصب PHP با نسخه ‌ای دارید که حتی قدیمی ‌تر از نسخه‌ های موجود از طریق ویژگی PHP Engine است، باید با استفاده از خط فرمان PHP طراحی وب سایت را کاهش دهید.

اگرچه این بهترین روش نیست، سناریوهایی وجود دارد که به طور موقت نیاز به کاهش رتبه #WordPress دارید. از آنجایی که هیچ راه بومی ارائه نشده است، این راهنمای دقیق در مورد نحوه انجام آن را بررسی کنید!

در پنجره ایجاد شده، روی Modify PHP Version کلیک کنید تا فرآیند شروع شود:

خلاصه

کاهش رتبه طراحی وب سایت گاهی اوقات هنگام عیب یابی طراحی وب سایت شما یا انجام سایر کارهای کلیدی ضروری است. در حالی که ویژگی بومی برای دستیابی به این هدف وجود ندارد، روش های مختلفی برای بازگشت به نسخه قبلی طراحی وب سایت شما وجود دارد.

این پست وبلاگ شامل شش روش مختلف برای کاهش رتبه طراحی وب سایت و عناصر مختلف آن است:

طراحی وب سایت خود را به صورت دستی پایین بیاورید.

از WP Downgrade برای اجرای نسخه قبلی طراحی وب سایت استفاده کنید.

یک نسخه پشتیبان قبلی را برای لغو تغییرات طراحی وب سایت خود بازیابی کنید.

یک افزونه یا موضوع را به صورت دستی تنزل دهید.

به روز رسانی پلاگین بازگشتی و تم با WP Rollback.

به نسخه قدیمی PHP طراحی وب سایت برگردید.

آیا در مورد کاهش رتبه طراحی وب سایت سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر سوال کنید!