search
حلقه سفید

چگونه طراحی وب سایت خود را به Google News و Google Discover ارسال کنید

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/14
چگونه طراحی وب سایت خود را به Google News و Google Discover ارسال کنید

هدف Google News فیلتر کردن اخبار جهان و در دسترس قرار دادن اخبار به موقع برای خوانندگان به روشی است که خواندن، درک و استفاده برای آنها آسان باشد.

پس این چه معنایی برای طراحی وب سایت شما دارد؟

ترافیک، اعتبار و اقتدار زیاد طراحی وب سایت.

اگر به نظر چیزی است که شما برای طراحی وب سایت خود می ‌خواهید (و راستش را بخواهید، چه کسی نمی ‌خواهد) پس این مطلب را بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد نحوه ارسال طراحی وب سایت خود به Google News بدانید.

فهرست مطالب

Google News طراحی وب سایت چیست؟

چگونه طراحی وب سایت خود را در Google News، Discover و منابع مرتبط با اخبار قرار دهید

چگونه طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید

6 گام دیگر برای استفاده بیشتر از Google News طراحی وب سایت

در مورد AMP چطور؟

بهترین روش ها برای ارسال طراحی وب سایت خود به Google News

Google News طراحی وب سایت چیست؟

Google News طراحی وب سایت یک گردآورنده اخبار است که جریان قابل تنظیمی از مقالات و داستان‌های خبری اخیر 30 روز گذشته را مدیریت می ‌کند.

امروزه، حتی بیشتر از آن است زیرا داستان ‌های Google News طراحی وب سایت می ‌توانند در سایر محصولات Google ظاهر شوند، مانند:

 • فید Google News (duh)
 • بخش "داستان های برتر" در صفحه طراحی وب سایت SERP

"برگه اخبار" در صفحه SERP مانند برگه ای که برای تصاویر دارید

Google Discover، فید جدید Google مبتنی بر نمودار دانش بهبودیافته است که می‌تواند نتایج سفارشی را بر اساس سابقه جستجوی یک کاربر طراحی وب سایت ارائه دهد.

در اینجا Google News طراحی وب سایت به نظر می رسد:

محتوا طراحی وب سایت بسته به موقعیت مکانی و تنظیمات زبان شما در دسته بندی ها سازماندهی می شود. به عنوان یک خواننده، همچنین می توانید فید را برای پوشش داستان های مورد علاقه خود سفارشی کنید.

طراحی وب سایت شما + اخبار گوگل = ترافیک، اعتبار، اعتبار. این معادله ای است که می توانیم پشت سر آن بایستیم! با این راهنما یاد بگیرید که چگونه طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید

چگونه طراحی وب سایت خود را در Google News، Discover و منابع مرتبط با اخبار قرار دهید

Google News با موتور جستجوی گوگل طراحی وب سایت متفاوت عمل می کند.

دومی خزنده‌هایی را ارسال می‌کند که طراحی وب سایت را برای به‌روزرسانی ‌ها اسکن می ‌کنند و آن به ‌روزرسانی طراحی وب سایت ‌ها را فهرست ‌بندی می‌ کنند. Google News خزنده‌هایی نیز دارد، اما آنها عمدتاً طراحی وب سایت ‌ها و محتوای طراحی وب سایتی را که کیفیت بالایی دارند، با خط‌مشی‌های محتوای طراحی وب سایت Google News مطابقت دارند یا قبلاً تأیید شده‌اند، خزیده و فهرست‌بندی می ‌کنند.

در واقع، تا دسامبر 2019، باید طراحی وب سایت خود را به صورت دستی به Google News ارسال می‌کردید تا بررسی شود. اما دیگر اینطور نیست، زیرا گوگل این را اعلام کرد:

بری آدامز اولین بار آن را مشاهده کرد:

خوب. بنابراین لازم نیست نگران انجام کاری باشید، درست است؟

فقط بنشینید و منتظر بمانید تا Google News طراحی وب سایت شما را مشخص کند و ترافیک بیشتری را به آن هدایت کند...؟ خوب، نه دقیقا.

اگرچه هر کسی می ‌تواند در Google News طراحی وب سایت وارد شود، اما همچنان باید معیارهای خاصی مانند:

شما باید روزانه محتوای طراحی وب سایت جذابی ایجاد کنید. این باید خبری باشد که به مخاطبان طراحی وب سایت شما مرتبط باشد.

شما باید از خط‌مشی ‌های محتوای طراحی وب سایت Google News پیروی کنید که استانداردهای نوشتن، پاسخگویی، اقتدار، خوانایی، دستورالعمل‌ های فنی و دستورالعمل‌ های کیفیت اخبار را پوشش می ‌دهد.

هرگز نباید از دستورالعمل‌ های کلی طراحی وب سایت ‌مسترها که شامل کیفیت محتوای طراحی وب سایت شما، طراحی وب سایت محتوای شما، جنبه ‌های فنی طراحی وب سایت شما می‌شود غافل شوید (استفاده از طراحی وب سایت و یک تم حرفه‌ای این امر را برآورده می‌ کند – فقط مطمئن شوید که سریع بارگذاری می ‌شود).

هنگامی که این دستورالعمل ها را رعایت کردید، زمان آن رسیده است که طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید. در ادامه این پست به شما نشان خواهم داد که چگونه این کار را به درستی انجام دهید.

قبل از آن یک نکته مهم را روشن کنم:

آیا باید طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید؟

بله و خیر.

بیایید خلاصه کنیم. در پایان سال 2019، گوگل اخبار جدید گوگل را معرفی کرد که علاوه بر چندین پیشرفت و رابط کاربری طراحی وب سایت جدید، چیز جدیدی را روی میز به ارمغان می آورد:

فناوری جدید Google News ترکیبی از چندین تکنیک یادگیری ماشینی از جمله مدل‌های BERT است.

BERT چیست؟

می دانم که به چه می اندیشی. ربطی به خیابان سیسمونی نداره.

برای هدف این پست وبلاگ طراحی وب سایت ، باید بدانید که BERT یک مدل پردازش زبان طبیعی است که می‌تواند متن کامل یک کلمه را با نگاه کردن به کلمات قبل و بعد از آن در نظر بگیرد.

اساساً این راهی است که گوگل محتوای یک صفحه طراحی وب سایت را بهتر درک کند.

تا حدی به دلیل این فناوری جدید، گوگل دیگر از شما نمی خواهد که طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید.

اکنون، فقط به این دلیل که می ‌توانید به ‌طور خودکار در Google News طراحی وب سایت ظاهر شوید، به این معنی نیست که این کار را خواهید کرد. بیایید شانس خود را افزایش دهیم و به صورت دستی به Google News ارسال کنیم.

نگران نباشید، زمان زیادی نمی برد.

چگونه طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید

به مرکز ناشران Google رفته و روی افزودن انتشارات طراحی وب سایت کلیک کنید:

اکنون، باید اطلاعات خاصی را تکمیل کنید. همه چیز کاملاً خود توضیحی است:

 • توضیحات طراحی وب سایت شما
 • دسته ای که طراحی وب سایت شما را به بهترین شکل توصیف می کند.
 • زبان اولیه.
 • آدرس طراحی وب سایت.
 • نقطه تماس.
 • ردیابی (کد گوگل آنالیتیکس شما).

اگر از یک حساب Google برای Google News و Google Search Console استفاده می کنید، می توانید به راحتی طراحی وب سایت خود را تأیید کنید.

فقط روی تأیید در کنسول جستجو در کنار کادر URL ویژگی طراحی وب سایت کلیک کنید:

و اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، می توانید راهنمای تنظیم GSC ما را بررسی کنید.

در مرحله بعد، می‌ توانید یک فید RSS به انتشارات خود اضافه کنید، یک لوگوی سفارشی اضافه کنید، و حتی اگر می ‌خواهید از محتوای طراحی وب سایت خود کسب درآمد کنید، تبلیغات Google را تنظیم کنید.

هنگامی که همه موارد مورد نیاز را پر کردید و با شرایط و ضوابط موافقت کردید، می‌توانید موارد زیر را منتشر کنید:

به شما گفت که ارسال طراحی وب سایت خود زمان زیادی نمی برد (اگر فرآیند بررسی را که 2 تا 4 هفته طول می کشد نادیده بگیرید).

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد.

6 گام دیگر برای استفاده بیشتر از Google News

اگر تا اینجا پیش رفته اید، به این معنی است که واقعاً می خواهید شانس خود را برای دریافت ترافیک طراحی وب سایت شیرین Google News افزایش دهید.

بیایید چند جنبه را بررسی کنیم که باید از آنها مراقبت کنید تا از ارسال اخیر Google News خود استفاده کنید. آنها تعادل مناسبی بین نکات ویژه Google News طراحی وب سایت و نکات عمومی تر هستند که Google دوست دارد:

1. یک نقشه طراحی وب سایت Google News ایجاد کنید

لازم نیست نقشه طراحی وب سایتی برای Google News و به طور کلی گوگل داشته باشید، اما شانس شما برای خزیدن سریعتر و بهتر محتوای طراحی وب سایت خود بسیار بیشتر است.

چرا؟ نقشه طراحی وب سایت خزیدن و فهرست بندی محتوای شما را برای موتورهای جستجو طراحی وب سایت آسان می کند.

خوشبختانه، ایجاد نقشه طراحی وب سایت برای طراحی وب سایت شما بسیار ساده است. در اینجا نمونه ای از نقشه طراحی وب سایت XML ما آمده است:

متأسفانه، نقشه ‌های طراحی وب سایت Google News مانند نقشه‌های «استاندارد» جستجوی Google نیستند، بنابراین اگر می ‌خواهید طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید، باید نقشه طراحی وب سایت جدیدی ایجاد کنید.

نحوه ایجاد نقشه طراحی وب سایت Google News

برای اطمینان 100٪ و کنترل کامل بر محتوای طراحی وب سایتی که به Google News ارسال می کنید، باید نقشه طراحی وب سایت Google News را پیاده سازی کنید.

برای انجام این کار، می‌ت وانید از افزونه رایگان طراحی وب سایت XML Sitemap و Google News استفاده کنید یا راه‌ حل برتری مانند News SEO by Yoast 69 دلار را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد نقشه طراحی وب سایت Google News با استفاده از نقشه طراحی وب سایت XML و افزونه Google News

XML Sitemap & Google News یک افزونه رایگان طراحی وب سایت است که یک نقشه طراحی وب سایت XML ایجاد می کند و به روز رسانی های شما را به Google News ارسال می کند. عالی کار می کند و بسیار ساده است.

پس از نصب آن، باید ویژگی نقشه طراحی وب سایت Google News را در تنظیمات خود فعال کنید:

پس از ذخیره، می‌توانید به فید نقشه طراحی وب سایت Google News خود در https://yoursite.com/sitemap-news.xml دسترسی پیدا کنید. چیزی شبیه به این خواهد بود:

اگر قبلاً از افزونه Yoast SEO طراحی وب سایت استفاده می‌کنید، ممکن است در مورد استفاده از هر دو مانند این هشدار دریافت کنید:

اگر این مورد شماست، به سادگی گزینه XML Sitemap Index را که اکنون در صفحه طراحی وب سایت Reading > Settings موجود است، به دلیل افزونه XML Sitemap و Google News که اخیراً نصب شده است، غیرفعال کنید. به این ترتیب می توانید بدون هیچ مشکلی در نقشه های طراحی وب سایت XML خود از هر دوی آنها استفاده کنید.

در مجموع، راه اندازی افزونه طراحی وب سایت XML Sitemap و Google News WordPress بسیار ساده است، به علاوه حتی با چند طراحی وب سایت نیز کار می کند.

2. دستورالعمل‌های Google News طراحی وب سایت را دنبال کنید

طراحی وب سایت شما در حال رقابت با بسیاری از طراحی وب سایت های دیگر است که سعی می کنند در گوگل در معرض دید قرار گیرند. هر روز میلیون ها پست تنها در طراحی وب سایت منتشر می شود.

به طور جدی، این نگاه زنده به فعالیت طراحی وب سایت را بررسی کنید:

با تولید محتوای طراحی وب سایت بسیار زیاد، گوگل زمانی را ندارد که با صفحات طراحی وب سایتی که همه نیازهای آن ها را برآورده نمی کنند، برخورد کند.

از رد شدن طراحی وب سایت خود از Google News به دلیل رعایت نکردن قوانین جلوگیری کنید و مطمئن شوید که هر صفحه طراحی وب سایت شما با دستورالعمل های تعیین شده توسط Google News مطابقت دارد.

3. همیشه محتوای طراحی وب سایت خود را قالب بندی کنید

Google News طراحی وب سایت می ‌تواند تمام متن‌های موجود در صفحات طراحی وب سایت شما را بخواند. اما اگر طراحی وب سایت شما چند رسانه ای (مانند تصاویر و ویدئو) زیادی دارد، می تواند کمک کند.

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که خبرسازترین محتوای طراحی وب سایت شما به درستی قالب بندی شده است. برای مثال، این مقاله در Google News طراحی وب سایت به من توصیه شده است:

اگر روی آن کلیک کنید، خواهید دید که ساختار آن با زیرعنوان های شماره گذاری شده و حداقل تصاویر طراحی وب سایت ساخته شده است:

اگر واقعاً می ‌خواهید محتوای طراحی وب سایت چندرسانه ‌ای را درج کنید، از برچسب‌ های عنوان و هدر استفاده کنید تا ایده‌ای درباره محتوای طراحی وب سایت محتوا ارائه دهید. و در حالت ایده‌ آل، توضیحی درباره موضوع مقاله خود بنویسید تا Google بتواند آن را بفهمد (و آن را به جستجوگران ارائه دهد).

4. محتوای طراحی وب سایت ویدیویی YouTube را به Google News ارسال کنید

ویدیوها همه جا هستند و نمی‌توان آنها را از Google News کنار گذاشت. در واقع، اگر کسب و کار شما به ویدیوها متکی است، باید از آنها استفاده کنید.

برای ارسال محتوای طراحی وب سایت ویدیویی خود به Google News، باید وارد مرکز ناشران شوید، روی برگه محتوا طراحی وب سایت از نوار منوی بالا کلیک کنید.

از آنجا، باید یک بخش جدید اضافه کنید:

با این کار پنجره جدیدی باز می شود که در آن می توانید پیوندهایی را از لیست پخش یا کانال YouTube خود اضافه کنید (مانند مثال زیر):

این تنها گزینه موجود برای افزودن ویدیو نیست زیرا می‌توانید ویدیوهای YouTube را از طریق برچسب iframe>> یا در مقالات خود، در فید خود جاسازی کنید.

موارد مرتبط: بهترین راه حل های میزبانی ویدیو در سال 2022

5. URL طراحی وب سایت های دوستانه و خواندنی ایجاد کنید

شما باید به ساختار URL طراحی وب سایت خود توجه کنید. هنگامی که سعی می ‌کند کیفیت و ارتباط را درک کند، گوگل کل صفحه طراحی وب سایت را برای سرنخ ‌ها، از جمله URL طراحی وب سایت ، بررسی می ‌کند.

در واقع URL طراحی وب سایت ها یکی از اولین مکان هایی هستند که به نظر می رسند. بنابراین اگر URL های طراحی وب سایت شما از کاراکترهای تصادفی تشکیل شده باشد، گوگل نمی تواند آنها را درک کند و همچنین مخاطبان شما نیز قادر به درک آنها نیستند.

به عنوان مثال، با نگاه کردن به این URL طراحی وب سایت ها، کدام یک شما را به مقاله ای در مورد نحوه هدایت ترافیک به طراحی وب سایت خود می برد؟

حدس می‌ زنم می‌ توانید ببینید با این به کجا می‌ روم.

اطمینان حاصل کنید که URL طراحی وب سایت های شما سئو پسند و منحصر به فرد هستند. ایجاد URL طراحی وب سایت های منحصر به فرد برای هر صفحه طراحی وب سایت ضروری است تا گوگل - و سایر موتورهای جستجو طراحی وب سایت - بتوانند محتوای آنها را درک کنند. سئو 101 است.

هنگام انتخاب URL طراحی وب سایت ها وقت بگذارید. هنگامی که یک URL طراحی وب سایت ایجاد می کنید، تغییر آن بعداً می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

در مورد تغییر مسیرها چطور؟

مقاله‌های منتشر شده قبلی توسط خزنده‌ های Google News انتخاب می‌شوند، با این حال، اگر به یک طراحی وب سایت جدید یا صفحه جدید طراحی وب سایت هدایت می‌شوید، باید مطمئن شوید که از تغییر مسیرهای 301 استفاده می‌کنید.

خوب است که همیشه خطاهای خزیدن خود را به طور منظم مرور کنید و هر مشکلی را در اسرع وقت برطرف کنید. همچنین مطمئن شوید که طراحی وب سایت جدید هیچ گونه خطای 404 نداشته باشد.

بیشتر خواندن:

چگونه آدرس طراحی وب سایت خود را تغییر دهیم

پیوندهای دائمی طراحی وب سایت و بازنویسی URL

6. همه صفحات طراحی وب سایت خود را بهینه کنید

Google News جدیدترین عناوین را نشان می دهد، اما همچنین به بازدیدکنندگان طراحی وب سایت امکان می دهد فید خود را سفارشی کنند تا فقط اخبار دسته های ترجیحی را ببینند.

بنابراین، محتوای طراحی وب سایت شما به همان اندازه که در موتورهای جستجو طراحی وب سایت قابل جستجو است در Google News قابل جستجو است، بنابراین مطمئن شوید که بهینه شده است.

سرفصل های خود را در اولویت قرار دهید. آنها باید کلمات کلیدی مرتبط را برای مخاطبان طراحی وب سایت شما درج کنند، در صورت امکان اعداد را درج کنند و قانع کننده باشند.

7. اطلاعات تماس واضح درباره نویسندگان و شرکت ارائه دهید

داستان‌های Google News به چند جنبه واضح نیاز دارند که معمولاً توسط صاحبان طراحی وب سایت نادیده گرفته می ‌شوند. به طور خاص، طبق خط‌مشی‌ های محتوای Google News :

برای کمک به اثبات اعتبار محتوای طراحی وب سایت خود، می‌خواهید اطلاعات تماس را با هر خبر اضافه کنید.

مقالات Bylined باید شامل یک بیوگرافی کوتاه نویسنده در پایان باشد، از جمله عنوان حرفه ای، آدرس ایمیل، و حتی پیوندهایی به پروفایل های اجتماعی.

در مورد AMP چطور؟

صفحات موبایل شتاب داده شده AMP) ) به گونه ای طراحی شده اند که مشاهده صفحات طراحی وب سایت در تلفن همراه را با بیشترین سرعت ممکن انجام دهند. Google News AMP را در تمام پلتفرم‌های تلفن همراه خود (طراحی وب سایت ، اندروید و iOS ) نشان می ‌دهد.

آیا برای Google News به AMP نیاز دارید؟

AMP برای گنجاندن طراحی وب سایت در Google News لازم نیست. اما بدون صفحات AMP، یک طراحی وب سایت خبری سنگین احتمالاً حجم عظیمی از ترافیک بالقوه جستجوی تلفن همراه را از دست می دهد.

بنابراین، اگر طراحی وب سایتی دارید که مقالات خبری زیادی منتشر می ‌کند، ارزش دارد که نسخه‌ های معتبر AMP مقالات خود را برای امتیاز دادن به بخش چرخ فلک در SERP که منحصراً دارای داستان‌ های AMP است، پیاده ‌سازی کنید.

اگر به جمع ‌آوری سرنخ ‌ها از طریق محتوای طراحی وب سایت خود علاقه دارید، ممکن است بخواهید فعلاً صفحات طراحی وب سایت AMP را در حالت تعلیق قرار دهید.

بهترین روش ها برای ارسال طراحی وب سایت خود به Google News

بیایید خلاصه‌ای از بهترین شیوه‌های Google News را که می‌توانید دنبال کنید، مرور کنیم:

 • محتوای طراحی وب سایت منحصر به فرد و با کیفیت را منتشر کنید.
 • محتوا طراحی وب سایت باید به خوبی نوشته شده و جذاب باشد.
 • به صورت منظم منتشر کنید.
 • محتوا طراحی وب سایت باید به موقع باشد.

عناوین خود را به عنوان مقالات خبری که موضوعات را توصیف می کنند، بسازید. به خاطر داشته باشید که اینها مقالات خبری هستند و مانند مقالات وبلاگ نوشته نمی شوند.

محتوای طراحی وب سایت خود را جدا کنید تا فقط مقالات خبری به Google News ارسال شوند. Google News مقالاتی مانند دستورالعمل‌ ها و آگهی ‌های شغلی را مستثنی نمی ‌کند.

از تصاویر مرتبط استفاده کنید

در صورت امکان چندین نویسنده داشته باشید.

صفحات طراحی وب سایت تماس و درباره را داشته باشید.

از یک قالب طراحی وب سایت حرفه ای استفاده کنید تا آن را شبیه به یک طراحی وب سایت خبری کنید.

Google Analytics را راه اندازی کنید و نحوه استفاده از آن را بیاموزید

یک نقشه طراحی وب سایت مخصوص Google News ایجاد کنید.

از مزیت Publish Center برای مدیریت انتشارات خود در Google News استفاده کنید.

هنگامی که همه معیارها برآورده شدند، وقت آن است که طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کنید تا به موتور جستجو کمک کنید تا طراحی وب سایت شما را بداند.

اضافی! اضافی! همه چیز را در مورد آن بخوانید ... و منظور ما از آن طراحی وب سایت شما در Google News است. 🗞 به لطف این راهنما، نحوه ارسال طراحی وب سایت خود را بیاموزید.

خلاصه

قرار دادن محتوای طراحی وب سایت خود در مقابل افراد بیشتری یک چالش روزانه برای سازندگان محتوا طراحی وب سایت است. و وقتی صحبت از طراحی وب سایت های خبری می شود، رقابت شدید است. به همین دلیل است که باید Google News را امتحان کنید تا ترافیک بیشتری را به طراحی وب سایت خود هدایت کنید.

فراموش نکنید: داستان خبری شما ممکن است در مکان های مختلفی به پایان برسد. به عنوان مثال به Google Discover فکر کنید، که می تواند هزاران بازدید را در ماه به طراحی وب سایت شما برساند، حتی اگر در صنعت اخبار فعالیت کنید. ترافیک Discover ما را در ماه گذشته بررسی کنید: تقریباً 8 هزار!

در اینجا نتیجه نهایی است:

اگرچه می‌ توانید منتظر بمانید تا Google News طراحی وب سایت شما را انتخاب کند، هرگز بد نیست که این روند را با ارسال یک نقشه طراحی وب سایت Google News که به درستی ایجاد شده است، هموار کنید.

این فرآیند بسیار ساده و سریع است، فقط چند دقیقه طول می‌کشد... پس چرا آن را امتحان نمی‌کنید؟

اکنون، مایلیم از شما بشنویم: آیا تا به حال طراحی وب سایت خود را به Google News ارسال کرده اید؟ تجربه شما در آنجا چیست؟ آیا چیزی برای اضافه کردن در مورد نحوه ارسال یک سایت به Google News دارید؟

تجربیات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!