search
حلقه سفید

چگونه می توان روند طراحی وب سایت را پیش بینی کرد

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/26
چگونه می توان روند طراحی وب سایت را پیش بینی کرد

پس چگونه می ‌توانید چیز بزرگ بعدی را با دیدن آن بدانید؟ طراحی وب سایت مسطح طراحان را با طوفانی مواجه کرد - از چند پروژه طراحی وب سایت ساده به بخش مهمی از طراحی وب سایت و به ویژه برنامه کاربردی تبدیل شد.

اما آینده در افق چیست؟ و چگونه آن را خواهید شناخت؟ در اینجا چند راه برای پیش بینی روند طراحی وب سایت (با چند نمونه طراحی وب سایت مرسوم، مد روز) وجود دارد ... و حتی شاید خودتان یکی را شروع کنید.

به پورتفولیو طراحی وب سایت های مختلف نگاه کنید

طراحان طراحی وب سایت جوان اغلب در خط مقدم طراحی وب سایت جدید قرار دارند. نمونه کارها را در طراحی وب سایت هایی مانند Dribbble (لیست Debuts را امتحان کنید) و Behance را بررسی کنید تا ببینید دیگران روی چه چیزی کار می کنند. به مجموعه ‌های طراحی وب ‌سایتی که مورد توجه Awwwards یا The Best Designs هستند نگاه کنید.

پروژه های جانبی طراحی وب سایت می تواند یک شاخص عالی باشد. چرا؟ زیرا اینها چیزهایی هستند که طراحان طراحی وب سایت اغلب می خواهند روی آنها کار کنند. پروژه طراحی وب سایت هایی که محدودیت های مشتری مانع آنها نمی شود.

ابتدا به انتخاب رنگ - روشن، پررنگ، کم صدا، مینیمال - و تایپوگرافی نگاهی دقیق بیندازید. چی میبینی؟ طراحان طراحی وب سایت چه نوع تصمیماتی می گیرند؟

سپس به رابط طراحی وب سایت نگاه کنید. عناصر طراحی وب سایت بصری چگونه به نظر می رسند؟ چگونه با طراحی وب سایت تعامل دارید؟ در دستگاه های دیگر چگونه به نظر می رسد؟ همه این موارد می توانند پیش بینی کننده روندها باشند.

سایر زمینه طراحی وب سایت ها را بررسی کنید

برای الهام گرفتن به سایر زمینه های خلاق طراحی وب سایت نگاه کنید. هنر، مد و معماری همه حوزه‌هایی هستند که طراحان طراحی وب سایت می‌توانند از آنها الهام بگیرند و گرایش‌ ها را شروع کنند.

مد می تواند یک شاخص عالی طراحی وب سایت یا انتخاب رنگ های مرسوم باشد. تصاویر هفته مد می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه رنگ هایی در آینده طراحی وب سایت مهم خواهند بود. انتخاب سالانه رنگ سال پنتون نیز ابزار ارزشمندی برای پیش‌ بینی روند رنگ طراحی وب سایت است.

هنر نیز می تواند مفید باشد. تصاویر مدرن طراحی وب سایت چه می گویند؟ سبک طراحی وب سایت چیست؟ سرراست یا انتزاعی، بافتی یا مسطح، آرام یا آشفته؟ این تم ها همگی می توانند در طراحی وب سایت نقش داشته باشند. (طراحی وب سایت گرافیتی همچنین می تواند به شما کمک کند تا ببینید دیگران از نظر متن و سبک طراحی وب سایت چه فکر می کنند.)

به شکل ساختمان های جدید توجه کنید. این زوایای را در پروژه های طراحی وب سایت حمل کنید. همین امر را می توان در مورد بافت های به کار رفته در نمای ساختمان ها و رنگ مصالح ساختمانی نیز گفت.

به نحوه ادغام این رسانه ها فکر کنید. نه چندان دور، ویدیو برای تلویزیون یا یوتیوب یک چیز بود. اکنون ویدیو یک عنصر مد روز به عنوان بخشی از پس زمینه طراحی وب سایت است. و انیمیشن‌ های بیشتری در و طراحی وب سایت ‌های مختلف ظاهر می ‌شوند، که اغلب با پیمایش اختلاف منظر طراحی وب سایت ترکیب می ‌شوند یا جای آن را می‌ گیرند.

تصاویر طراحی وب سایت را تجزیه و تحلیل کنید

نکته کلیدی این است که بیشتر روندهای طراحی وب سایت "واقعی" پایدار هستند. به عنوان مثال، به طراحی وب سایت مسطح نگاه کنید، که اکنون بیش از یک سال است که یک نیروی طراحی وب سایت غالب بوده است. شرکت های بزرگ از جمله اپل آن را پذیرفتند. و با یک طراح شروع شد.

این روند شامل سه مولفه است که آن را پایدار می کند:

  • مفید بودن طراحی وب سایت
  • مش با روند طراحی وب سایت گذشته
  • تاریخ طراحی وب سایت
  • در مورد هر پروژه طراحی وب سایت موفق به این سه عامل فکر کنید.

طراحی وب سایت خوب مفید است. ساده و ساده. هیچ کاربری با طراحی وب سایت یا رابط کاربری که به روشی شهودی کار نمی کند تعامل نخواهد داشت. کاربران طراحی وب سایت باید بدانند روی چه چیزی و کجا کلیک کنند یا ضربه بزنند و تمایز بین عناصر را درک کنند.

روندهای فعلی اغلب با برخی از عناصر منتقل شده از روندهای گذشته کار می کنند. این تکامل طراحی وب سایت ، کار را برای طراحان طراحی وب سایت کاربردی تر می کند. این نیز محصول تردید است. در نظر بگیرید که یک ایده جدید یا نسبتاً دیده نشده را به مشتری ببرید. آنها بخشی از آن را می پذیرند، اما نه کل مفهوم را. این همان جایی است که تلفیق روند طراحی وب سایت ها اغلب از آنجا ناشی می شود. (طراحی وب سایت مسطح تا تقریباً صاف را در نظر بگیرید.)

در نهایت، بسیاری از روندها ریشه در تاریخ دارند. هر چیزی که قدیمی است ... دوباره جدید است. در حالی که یک روند طراحی وب سایت ممکن است دوباره به همان شکل ظاهر نشود، عناصر احتمالاً به روش ‌های جدیدی ظهور می‌ کنند.

مراقب رسانه های طراحی وب سایت اجتماعی باشید

چت کردن در شبکه های اجتماعی درباره چیست؟ اشتراک گذاری چیست؟

شبکه ‌سازی طراحان طراحی وب سایت از طریق رسانه ‌های اجتماعی می ‌تواند به پیش ‌بینی آینده کمک کند. (همانطور که اشکال سنتی شبکه ‌سازی طراحی وب سایت حضوری نیز وجود دارد.)

اما در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟ همسالان شما چه می گویند؟ هیچ ایده‌ای را نادیده نگیرید زیرا هر یک از آنها می‌تواند همان چیزی باشد که شش ماه بعد همه درباره آن صحبت می‌کنند.

چه کسی را دنبال می کنید؟ این لیست قبلی Designmodo از 25 طراح طراحی وب سایت را که باید در توییتر دنبال کنید، بررسی کنید.

علمی شوید

تجزیه و تحلیل روند غیررسمی انجام دهید. این فرایند جمع آوری اطلاعات برای شناسایی الگوها در اطلاعات طراحی وب سایت است.

هفته‌ ای یکبار، مواردی را که در طراحی وب سایت ت‌هایی که بازدید کرده‌ اید متوجه شده ‌اید، یادداشت کنید. به مواردی مانند رنگ، سبک ‌های تایپوگرافی طراحی وب سایت ، جلوه‌ها، عناصر رابط کاربری طراحی وب سایت ، اقدامات رابط کاربری و هر چیز دیگری که بر ظاهر و استفاده از پروژه طراحی وب سایت ‌هایی که روی آن کار می‌کنید تأثیر می‌ گذارد نگاه کنید.

با گذشت زمان، شما شروع به مشاهده مشترکات خاصی خواهید کرد. این می تواند یک پیش بینی آسان و عالی برای روندها باشد.

فناوری و قابلیت استفاده طراحی وب سایت را در نظر بگیرید.

وقتی به روند طراحی وب سایت ها فکر می کنید، کارهایی را که هر روز انجام می دهید نادیده نگیرید. انواع دستگاه هایی که استفاده می کنید و نحوه استفاده از آنها برای تعامل با طراحی وب سایت ها را در نظر بگیرید.

چندی پیش نیاز بود که روی هر دکمه کلیک شود، برای مثال، اکنون بسیاری از آنها با ضربه زدن راحت هستند. بازی هایی را که به صورت آنلاین و روی دستگاه های تلفن همراه انجام می دهید در نظر بگیرید؟ چگونه تغذیه می شوند؟ چه اقداماتی باعث کارکرد آنها می شود؟ بازی ‌های پرطرفدار می‌توانند پیش‌بینی‌ کننده محکمی باشند که مردم با چه اقداماتی در دستگاه‌ها راحت هستند.

با تکنولوژی و روندها نیز همراه باشید. چه دستگاه هایی محبوب ترین هستند؟ چه مواردی نحوه تعامل، خرید و چت آنلاین افراد را تغییر می دهد؟ همه اینها گفتگوهای مهمی هستند که باید در تیم طراحی وب سایت و توسعه خود داشته باشید.

فن آوری های جدید و روندهای فناوری طراحی وب سایت می تواند یکی از مهمترین عوامل موثر در روند طراحی وب سایت ، به ویژه برای دستگاه های جدید باشد.

وبلاگ های طراحی وب سایت را تماشا کنید

مراقب وبلاگ های طراحی وب سایت مانند Designmodo باشید تا از آنچه در دنیای طراحی وب سایت می گذرد به روز باشید. همه چیز تقریباً هر روز در حال تغییر است و فقط خواندن در مورد آنچه در حال وقوع است می تواند به شما کمک کند که برای تشخیص روند بعدی آماده باشید.

به دنبال چه چیزی می توانید بگردید؟ با خواندن آموزش های مربوط به تکنیک های جدید شروع کنید. هنگامی که گروه قابل توجهی از طراحان طراحی وب سایت تکنیک خاصی را یاد می گیرند، مطمئناً در پروژه های تمام شده طراحی وب سایت ظاهر می شوند.

به نمونه های ارائه شده با مقالات و آموزش ها نگاه کنید. (Designmodo با هر تصویر پیوندی ارائه می دهد.) از طراحی وب سایت های نمایش داده شده بازدید کنید. آیا شروع به دیدن عناصر مشترک کرده اید؟ اینها احتمالاً چیزهایی هستند که در آینده طراحی وب سایت ترند خواهند شد.

نتیجه

پیش ‌بینی روند طراحی وب سایت ها یک هنر زیبا است، نه یک علم. آنچه ممکن است امروز مرسوم باشد، ممکن است فردا از بین برود. بهترین – و قابل استفاده ترین – روندهایی هستند که تأثیرات بلندمدتی دارند.

اگر می ‌خواهید مد روز باشید، به جای زیبایی‌شناسی کلی، با عناصری مانند انتخاب رنگ یا تایپوگرافی شروع کنید. به این ترتیب می توانید قبل از جهش به تغییر طراحی وب سایت در مقیاس بزرگتر، موفقیت را قضاوت کنید.