search
حلقه سفید

چگونه یک پروژه طراحی وب سایت راه اندازی کنیم

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/11/24
چگونه یک پروژه طراحی وب سایت راه اندازی کنیم

برای همه چیز اولین بار وجود دارد - و بالاخره زمان اولین پروژه طراحی وب سایت شما فرا رسیده است! در حالی که اجرای اولین کنسرت شما به خودی خود موفقیت بزرگی است، راضی نگه داشتن اولین مشتری شما مستلزم مجموعه ای کاملا متفاوت از مهارت ها است. شما فقط یک طراح طراحی وب سایت نیستید - شما یک مدیر پروژه هستید، و ارائه یک تجربه عالی از خدمات مشتری برای برنده شدن در تجارت تکراری مشتریانتان ضروری است، بنابراین باید از همان روز اول هدف خود را برای طراحی وب سایت داشته باشید.

اما از کجا باید طراحی وب سایت را شروع کرد؟ ممکن است مدیریت پروژه را در مدرسه یاد نگرفته باشید، بنابراین مایلیم چند نکته را ارائه دهیم. اینفوگرافیک زیر هر مرحله از فرآیند طراحی وب سایت را از ابتدا تا انتها نشان می دهد. اولین مرحله یک پروژه طراحی وب سایت، یادگیری خواسته های مشتری است: اهداف کلی او، هدف طراحی وب سایت، مخاطبان او، ویژگی های مورد نیاز او. به یاد داشته باشید، این پروژه طراحی وب سایت اوست، نه شما. شما اینجا هستید تا دیدگاه او را زنده کنید - و امیدواریم که بینش های خلاقانه ای ارائه دهید که طراحی وب سایت را حتی بهتر از آنچه او تصور می کرد، می کند.

شما باید اهداف مشتری خود را از قبل بشناسید، زیرا به این ترتیب بودجه را تعیین خواهید کرد. بعد، بودجه و جدول زمانی را در یک توافق نامه کتبی مشخص کنید. این توافقنامه، مشتری شما را در کنار قرارداد نگه می دارد، اما شما را نیز مسئول می داند.

بنابراین شما انتظارات را از قبل تعیین کرده اید - عالی! حالا باید کمی تحقیق کنید. بخشی از کار شما تعیین بهترین تجربه کاربری ممکن برای طراحی وب سایت است و این معمولاً به معنای ایجاد پرسونای کاربر برای تعیین چگونگی برآورده کردن نیازهای کاربران در طراحی وب سایت هدف است. هر طراحی وب سایت عالی هدفی را دنبال می کند و آن هدف را تا حد ممکن تسهیل می کند، بنابراین این چیزی است که شما می خواهید ارائه دهید! حداقل، ما فکر می کنیم که شما این کار را می کنید.

چارچوبی که از این همه تحقیق و برنامه ریزی حاصل می شود کمک می کند تا برنامه های خود را برای مشتری خود روشن کنید. مدیریت بازخورد وایرفریم مشتری شما می تواند چالش برانگیز باشد، اما در اینجا یک قانون سرانگشتی وجود دارد: اگر او پیشنهادی ارائه می دهد که فکر می کنید به زیبایی یا عملکرد طراحی وب سایت آسیب می رساند، به شیوه ای مودبانه و حرفه ای عقب نشینی کنید – در نهایت، مشتری اینطور نیست. او فقط برای مهارت های شما هزینه می کند، بلکه برای آموزش و تخصص شما هزینه می کند. اما در نهایت، این طراحی وب سایت اوست، نه مال شما. نظرات حرفه ای خود را با خواسته های مشتری خود متعادل کنید و بدون آسیب از این مرحله عبور خواهید کرد.

اکنون زمان کدنویسی است - بخش مورد علاقه شما! اما هنگامی که همه کدنویسی انجام شد، فراموش نکنید که عیب یابی را اجرا کنید و سازگاری مرورگر را بررسی کنید. مراجعه به یک سایت آزمایش نشده یکی از راه های مطمئن برای غیرحرفه ای به نظر رسیدن در چشم مشتری است. وقتی در مدرسه بودید، احتمالاً فکر می‌کردید که کدنویسی سخت‌ترین بخش حرفه آینده شما خواهد بود، اما مدیریت یک پروژه می‌تواند به همان اندازه چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، راضی نگه داشتن مشتریان شما همچنین می تواند بزرگترین پاداش یک طراحی وب سایت خوب باشد.

راهنمای پروژه طراحی وب سایت

منبع :