search
حلقه سفید

گرایش های طراحی وب سایت در آینده طراحی وب سایت با کیفیت بالا

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/13
گرایش های طراحی وب سایت در آینده طراحی وب سایت با کیفیت بالا

یکی از داغ ترین تکنیک ها در طراحی وب سایت، پس زمینه طراحی وب سایت HD است که با اشتراک روزافزون نمایشگرهای HD فعال می شود. اما زمانی که الگویی ایجاد می کنید که علامت تجاری آن پیچیدگی طراحی وب سایت بصری است، کار آسانی نخواهد بود.

در این مقاله نگاهی به آینده طراحی وب سایت ب خواهیم داشت. بحث این نیست که آیا طراحی وب سایت HD بر طراحی وب سایت مسلط خواهد شد یا خیر، بلکه زمانی که مانیتورهای با رزولوشن بالا به اندازه کافی گسترده می شوند که نیاز به طراحی وب سایت های بصری بهبود یافته داشته باشند، مطرح نیست.

بیایید یک شروع کنیم. ما چگونگی ساخت یک پس ‌زمینه طراحی وب سایت HD، با استفاده از تصاویر، ویدیو یا انیمیشن و لایه‌ بندی همه چیز را بررسی خواهیم کرد.

تصاویر

بزرگ. قهرمان. تمام صفحه.

اینها توصیفی ترین کلمات طراحی وب سایت مدرن در مورد تصاویر پس زمینه هستند. نه تنها طراحان به طراحی وب سایت HD فکر می ‌کنند، بلکه طراحی وب سایت HD را با پس‌ زمینه ‌هایی که کل صفحه طراحی وب سایت را اشغال می ‌کنند، به نهایت می ‌رسانند.

این تکنیک طراحی وب سایت به این دلیل کار می کند که کاربران طراحی وب سایت ذاتا بصری هستند.

به هر حال، بینایی بر بسیاری از تفسیرهای ناخودآگاه ما از دنیای اطرافمان غالب است. علاوه بر این، تصاویر دلپذیر تجربه کاربری طراحی وب سایت بهتری را ایجاد می ‌کنند تا حدی به این دلیل که ما اجسام جذاب را بهتر کار می‌ کنند. به شدت سطحی به نظر می رسد، اما وقتی صحبت از طراحی وب سایت می شود، ادراک واقعیت است.

وضوح صفحه نمایش طراحی وب سایت با وضوح بالا فرصت مناسبی را برای کاربران طراحی وب سایت فراهم می کند تا تصاویر را با سطحی از جزئیات ببینند که قبلاً در دسترس نبودند. جزئیات کوچک تصویر - مانند بافت استفاده شده توسط Junction Moama برای رنگ ‌های مختلف در Macquarie Park (هر دو در بالا نشان داده شده‌ اند) - به زیبایی بصری طراحی وب سایت رابط می‌ افزایند و به اولین برداشت همیشه مهم کمک می‌ کنند.

در اینجا پنج راه برای استفاده از یک تصویر طراحی وب سایت HD به نفع خود آورده شده است:

1- یک تصویر ستاره ‌ای را به نقطه کانونی تبدیل کنید - فقط به این دلیل که یک عکس پس ‌زمینه طراحی وب سایت است، به این معنی نیست که نمی ‌تواند در مرکز قرار گیرد. یک عکس قوی ارتباط عاطفی با کاربران طراحی وب سایت ایجاد می کند، بنابراین تفاوت های ظریف را یاد بگیرید که چگونه تصاویر بر سلسله مراتب بصری طراحی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

2- چندین تصویر را در نظر بگیرید - از یک چارچوب اسلایدر یا کارتی که در Web UI Patterns توضیح دادیم برای طراحی وب سایت های پر محتوا یا نمونه کارها استفاده کنید.

3- از یک جلوه روی تصویر استفاده کنید - پوشش‌ های تار یا رنگی می ‌توانند تأکید روی تصویر را اضافه یا تغییر دهند (مثلاً یک رنگ قرمز سراسری پرانرژی ‌تر خواهد بود). این به خوبی در HD کار می کند زیرا تصویر زیر به دلیل وضوح بالای طراحی وب سایت آن هنوز قابل تشخیص است.

4- در نظر بگیرید که تصویر در اندازه ‌های مختلف صفحه نمایش طراحی وب سایت چگونه به نظر می ‌رسد – تصاویر پس ‌زمینه طراحی وب سایت را برای اندازه ‌های مختلف برنامه ‌ریزی کنید تا تصویر پس‌ زمینه طراحی وب سایت در هر نقطه شکست با طراحی وب سایت مطابقت داشته باشد و روی یک جعبه رنگ ثابت قرار نگیرد (که به نوبه خود تبدیل به پس‌ زمینه واقعی می ‌شود. ).

5- خارج از کادر فکر کنید – پس‌ زمینه عکس طراحی وب سایت نباید با نسبت ابعاد استاندارد 1 به 1.5 دوربین‌ها مطابقت داشته باشد و می ‌تواند شامل تصاویری باشد که از پس‌ زمینه طراحی وب سایت مربوطه خود بریده شده ‌اند.

یک عکس پس زمینه طراحی وب سایت می تواند جذابیت بصری طراحی وب سایت ساده ای ایجاد کند. این تکنیک زمانی بهترین کار را انجام می دهد که با یک عکس عالی که بر برند، محصول یا پیام شما تأکید دارد شروع کنید. به یاد داشته باشید، استفاده از یک عکس پس‌ زمینه طراحی وب سایت می ‌تواند شامل چندین تصویر نیز باشد، فقط اطمینان حاصل کنید که چارچوب طراحی وب سایت و عناصر اطراف از هر تصویر به صورت جداگانه پشتیبانی می ‌کنند.

فیلم ها

پس ‌زمینه‌ های ویدئویی HD ممکن است یکی از محبوب ‌ترین تکنیک‌ های طراحی وب سایت سال باشد – به ‌ویژه ترکیب کردن اکشن ‌های سریع با مقدار زیادی برای تماشای حس تقریباً دیوانه ‌کننده. از غول ‌هایی مانند AirBnB گرفته تا طراحی وب سایت های کوچک ‌تر در تقریباً هر ژانر، پخش ویدیو به سرعت در حال تبدیل شدن به بخشی حیاتی از چشم‌ انداز طراحی وب سایت است.

برخی از اولین طراحی وب سایت ‌هایی که از ویدیوی پس‌ زمینه استفاده کردند، خود فیلم‌های واقعی بودند. برای مثال، طراحی وب سایت «Life of Pi» از یک پیش‌ نمایش واقعی از فیلم به عنوان پس‌ زمینه طراحی وب سایت (در قالب ‌های قابل دانلود نیز) استفاده می ‌کند.

ظهور ویدیو به عنوان یک تکنیک طراحی وب سایت ارتباط کمی با جدید بودن آن دارد. پس‌ زمینه‌ه ای ویدیویی تمام ‌صفحه طراحی وب سایت چیزی نبود که بسیاری از مرورگرها و اتصالات اینترنتی تا زمان معرفی HTML (و گوشی‌های هوشمند با قابلیت فیلم ‌برداری با کیفیت بالا) از عهده آن برآیند.

هر بحثی در مورد ویدیوی طراحی وب سایت HD باید تولید را در نظر بگیرد. فرقی نمی ‌کند این یک رفتار سورئالیستی‌ تر مانند ویدیوی پس ‌زمینه سیاه و سفید دانکلفلد یا مونتاژ مقصد واقعی ‌تر مانند AirBnB باشد، باید با اشباع و نرخ فریم بازی کنید تا ویدیوها بدون حواس‌ پرتی جذاب شوند.

فقط داشتن یک کلیپ کافی نیست. تمام تکنیک ‌های سینمایی برای ایجاد یک فیلم عالی - کادربندی، زوم کردن و متحرک کردن به چند مورد - برای ویدیوهای طراحی وب سایت به همان اندازه ضروری هستند، حتی اگر به عنوان پس ‌زمینه طراحی وب سایت استفاده شوند.

Brindisa Tapas Kitchens در کنار هم قرار دادن کلیپ های کوتاه فراوان برای نشان دادن کرایه و فضای خود کار بسیار خوبی انجام می دهد. ویدئو در زوایای مختلف گرفته می‌شود و برخی از کلیپ‌ ها به صورت تایم لپس سرعت می ‌گیرند در حالی که سرعت برخی دیگر برای تنظیم لحن مناسب کندتر است.

مجدداً، ما پنج دستورالعمل برای استفاده از ویدیوی HD در چارچوب طراحی وب سایت شما ارائه خواهیم کرد:

1- به طول و مدت ویدیو توجه کنید - یک ویدیوی پس ‌زمینه باید داستانی طراحی وب سایت بصری را بیان کند که کاربران طراحی وب سایت بتوانند در چند ثانیه آن را احساس کنند. جایی بین 10 تا 30 ثانیه یک هدف خوب برای زمان حلقه است.

2- صدا را خاموش کنید - صدا هنوز یک عنصر پخش خودکار قطبی برای اکثر کاربران طراحی وب سایت است. اگر می‌خواهید از صدا استفاده کنید، پیش‌ فرض را بی ‌صدا کنید.

3- روی زمان بارگذاری تمرکز کنید – در حالی که ویدیوی طراحی وب سایت HD سرگرم کننده است، نباید طراحی وب سایت شما را دچار مشکل کند. اگر کاربران طراحی وب سایت در زمان بارگذاری آهسته آن را ترک کنند، مهم نیست که چقدر ویدیوی شما شگفت انگیز است

4- گزینه های جایگزین را در نظر بگیرید - برخی از دستگاه ها نمی توانند HD را ارائه دهند. Google Analytics را بررسی کنید تا محبوب ‌ترین دستگاه‌های خود را نشان دهید، سپس بر اساس آن طراحی کنید. معمولاً متوجه می شوید که می خواهید از یک تصویر ثابت به عنوان یک گزینه پشتیبان استفاده کنید.

5- به ویدیوی باکیفیت پایبند باشید - چه از خودتان فیلم بگیرید، چه کسی را برای انجام آن استخدام کنید یا از ویدیوی استوک استفاده کنید، باید از نظر کیفیت طراحی وب سایت بصری درجه یک باشد. نه تنها باید در یک چارچوب با کیفیت بالا کار کند، بلکه باید در واقع کیفیت طراحی وب سایت HD داشته باشد. درست مانند یک عکس، ویدئو در هر وضوحی بالاتر از آنچه در ابتدا گرفته شده است، از بین می رود.

طراحی وب سایت، به خصوص وقتی صحبت از ویدیوی پس زمینه طراحی وب سایت به میان می آید، در حال تبدیل شدن به یک تجربه سینمایی است. ویدیوی HD در طراحی وب سایت ‌ها یک تجربه چندرسانه ‌ای کامل با لایه ‌های اطلاعاتی که از طریق پس ‌زمینه متحرک طراحی وب سایت منتقل می ‌شود، ایجاد می ‌کند.

تصاوير متحرك طراحی وب سایت

انیمیشن پس زمینه طراحی وب سایت HD در فضای بین تصاویر ثابت و طراحی وب سایت زندگی می کند زیرا این انیمیشن ها اغلب شامل عناصر ثابت و متحرک هستند.

از آنجایی که بارگذاری انیمیشن ها مد روز به نظر می رسد، اصول آن برای دهه ها تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. با این حال، آنچه تغییر کرده است، سطح کیفیت ارائه شده توسط نمایشگرهای طراحی وب سایت HD است.

کلید موفقیت آمیز بودن انیمیشن طراحی وب سایت HD زمان بندی است. انیمیشن ها باید جلوه های صاف و بدون درز داشته باشند. هر حلقه ای باید برای کاربر طراحی وب سایت دیده نشود.

همانطور که در Web Design Trends 2015 و 2016 توضیح داده شد، توصیه می کنیم این پنج نکته را در نظر داشته باشید:

1- به یک انیمیشن ساده بچسبید - داستان ها یا اقدامات بیش از حد پیچیده ممکن است منجر به افزایش فشارهای شناختی شوند، بنابراین قبل از بافتن هر گونه روایت پیچیده، اصول اولیه را بی عیب و نقص اجرا کنید.

2- از رنگ های روشن و نشانه های روی صفحه طراحی وب سایت برای اتصال به رابط کاربری طراحی وب سایت استفاده کنید - برای مثال، با یک انیمیشن شناور ساده مانند تغییر رنگ پیوند شروع کنید. روشن ترین رنگ پالت رنگ خود را برای حالت شناور در نظر بگیرید تا توجه را به انیمیشن جلب کنید. یک نشانه بصری طراحی وب سایت دیگر مانند گسترش حروف رنگی در حالت شناور، تأکید بیشتری می‌ کند. این ابزارهای ساده می توانند به روشن شدن عملکرد مورد نظر کاربر طراحی وب سایت کمک کنند.

3- از قابلیت صفحه نمایش طراحی وب سایت HD بهره ببرید - برای بهترین کیفیت بصری طراحی وب سایت ، از فرمت های تصویر مقیاس پذیر مانند وکتور استفاده کنید.

4- به انیمیشن ها مانند ویدیو نزدیک شوید - همان تفاوت های ظریف در مورد انیمیشن ها نیز صدق می کند. به عنوان مثال، از حرکات تند یا عناصری مانند صدا که ممکن است کاربران طراحی وب سایت را آزار دهد، خودداری کنید.

5- انیمیشن را برای مخاطب مناسب برنامه ریزی کنید – در حالی که بسیاری از طراحان به طور همزمان به انیمیشن و تصویر فکر می کنند، ممکن است برای هر طراحی وب سایتی مناسب نباشد.

مثل همیشه به جزئیات توجه کنید. بسته به طراحی وب سایت و کاربران طراحی وب سایت شما، انیمیشن می تواند کارتونی، نمایشگر به سبک ویدیویی یا لمس ساده حرکت در یک چارچوب مصور باشد. انیمیشن را می توان از طریق تعامل کاربر طراحی وب سایت - ضربه زدن، اسکرول یا کلیک ماوس - فعال کرد یا می تواند در قالب پخش خودکار ساده کار کند.

لایه بندی: قرار دادن همه چیز در کنار هم

پس‌زمینه طراحی وب سایت HD تنها زمانی مؤثر است که به‌ عنوان لایه دیگری از اطلاعات در نظر گرفته شود. یک تصویر، ویدیو یا انیمیشن فوق ‌العاده نمی‌تواند به تنهایی این کار را انجام دهد - باید ارتباط آن را با سایر محتوای طراحی وب سایت روی صفحه در نظر بگیرید.

در اینجا سه مطالعه موردی کوتاه از طراحی وب سایت ‌هایی وجود دارد که با موفقیت همه آن ‌ها را کنار هم قرار داده‌اند.

استودیو طراحی وب سایت آدیداس

استودیوی طراحی وب سایت آدیداس از تکنیک های مختلفی با تصاویر بزرگ و جسورانه استفاده می کند تا افراد را به پیوستن به نیروی کار خود ترغیب کند.

پس ‌زمینه تمام ‌صفحه طراحی وب سایت در واقع به یک ویدیو پیوند می ‌دهد و اقدامات اسکرول از جلوه‌ های اختلاف منظر طراحی وب سایت برای راهنمایی کاربران طراحی وب سایت از طریق خطوط محصول و اطلاعات استفاده می ‌کنند. تصاویر شارپ با نوع یکسان شارپ جفت می شوند. رنگ ها یک سلسله مراتب بصری طراحی وب سایت را به گونه ای ایجاد می کنند که غالب نباشد.

Flipboard

Flipboard هنر تصویر پس‌ زمینه ثابت را که به شدت بر اصول سنتی عکاسی هنری زیبا متکی است، کامل کرده است.

تصویر طراحی وب سایت HD شامل جزئیات زیادی است، اما زیاد نیست. تصویر همچنین از روی صفحه نمایش طراحی وب سایت به گونه ای گسترش می یابد که می توانید جدول را از هر طرف تصور کنید، که در واقع در وضوح های مختلف صفحه طراحی وب سایت انجام می دهد. رنگ همچنین تصویر را به عنوان یک عنصر پس ‌زمینه طراحی وب سایت ایجاد می ‌کند و تمرکز را بر روی اطلاعات فراخوانی روشن ‌تر و پوشانده‌ شده نگه می ‌دارد.

Eme Gauche

Eme Gauche دارای یک پس‌ زمینه طراحی وب سایت تصویر بزرگ با عناصر چند لایه، از جمله ناوبری صفحه پایین طراحی وب سایت ، نمادهای رسان ه‌های اجتماعی، هدر برند و لینک‌های اصلی در مرکز صفحه طراحی وب سایت است.

هر لایه محتوا طراحی وب سایت با تصویر پس‌ زمینه طراحی وب سایت تعامل دارد و از آن جدا می ‌شود، به گونه ‌ای که به شما امکان می‌ دهد تقریباً همه لایه‌ های روی صفحه طراحی وب سایت را به طور همزمان ببینید. طراحی وب سایت از یکپارچگی داخلی خوبی برخوردار است زیرا صفحات در سراسر طراحی وب سایت از قالب لایه ‌بندی یکسانی روی تصاویر و انیمیشن ‌های اسکرول اکشن استفاده می ‌کنند.

نتیجه

در حالی که اخیراً پس ‌زمینه‌ های HD طراحی وب سایت محبوبیت زیادی پیدا کرده ‌اند، کاملاً منصفانه نیست که آنها را صرفاً به عنوان یک روند حذف کنید. در عوض، آنها محصول سودمندی هستند که در نهایت با پیشرفت های فناوری مطابقت دارند.

این بدان معنی است که مردم به سادگی از طراحی وب سایت های HD خسته نمی شوند و به سمت چیز بزرگ بعدی نمی روند. به عنوان بخشی رو به رشد از یک صنعت غنی از طراحی وب سایت بصری، این باعث می شود که آنها را به تکنیکی تبدیل کند که قطعا ارزش یادگیری دارد.