search
حلقه سفید

10 بهترین روش طراحی اپلیکیشن موبایل برای سال 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/01/15
10 بهترین روش طراحی اپلیکیشن موبایل برای سال 2022

با ظهور تلفن همراه و اتصال قوی به اینترنت، استفاده از تلفن همراه به شدت افزایش یافته است. طبق گزارشی از اداره تحقیقات Statista، تعداد کاربران تلفن همراه در سراسر جهان امسال به بیش از 3.8 میلیارد خواهد رسید. این نشان می دهد که چگونه استفاده از تلفن همراه به طور تصاعدی در حال افزایش است.

با استفاده از تلفن های همراه، برنامه های بیشتری برای اهداف مختلف توسعه و طراحی می شوند. این به کسب و کارها بینشی نسبت به افزایش نیاز به برنامه های تلفن همراه می دهد. این برنامه ها شامل برنامه ناوبری، برنامه های رسانه های اجتماعی، برنامه های چت، برنامه های خواندن، برنامه های بهره وری و بسیاری دیگر می شود.

بنابراین برای کسب و کارها ضروری است که به شدت روی دستورالعمل های طراحی اپلیکیشن موبایل سرمایه گذاری و تمرکز کنند. دستورالعمل طراحی UX طراحی وب سایت اپلیکیشن موبایل شامل همه چیزهایی است که تعامل کاربر بر آن استوار است. به عنوان مثال، طراحی اپلیکیشن موبایل شامل ترکیب همکار، طرح ‌بندی و طراحی برنامه، طراحی UI/UX طراحی وب سایت، فرم‌های ثبت نام و ورودی، فونت‌ها و موارد دیگر است. به گفته استیو جابز، "طراحی فقط به ظاهر یا احساس آن نیست، طراحی نحوه عملکرد آن است."

اگر کسب‌ وکار شما به توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل می‌پردازد، پس لازم است که برنامه‌های توسعه ‌یافته تجربه کاربری عالی و طراحی خیره‌ کننده را ارائه دهند. اینها ممکن است به شما در توسعه و درک نحوه طراحی یک برنامه تلفن همراه کمک کنند که فوراً موفق باشد:

1. برنامه خود را تعریف کنید:

کاربر تصمیم می گیرد برنامه تلفن همراه شما را از فروشگاه برنامه دانلود کند. همانطور که او پس از نصب برنامه تلفن همراه را راه اندازی می کند، صفحه هایی را ارائه دهید که ویژگی ها و عملکرد برنامه تلفن همراه شما را توضیح می دهد. همچنین با صفحه نمایش نحوه استفاده از برنامه را توضیح دهید.

شما می توانید حداکثر چهار یا پنج صفحه نمایش طراحی کنید تا برنامه را برای کاربران توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که توضیحات کوتاه و دقیق با تصاویر استفاده شده برای توضیح است.

2. برنامه را به سرعت بارگیری کنید:

کاربران از برنامه های موبایلی که برای همیشه باز و بارگذاری می شوند متنفرند. کمی تاخیر بیشتر در باز کردن برنامه و ممکن است کاربر برنامه شما را رها کند. با سخت افزار سریع موبایل و افزایش قدرت شبکه های اینترنتی، کاربران بی تاب شده اند.

آنها می خواهند همه چیز فورا و سریع اتفاق بیفتد. مطمئن شوید که برنامه تلفن همراه شما اقداماتی برای کنترل زمان بارگذاری دارد. با توجه به PageSpeed Insight گوگل، اپلیکیشنی که در عرض یک ثانیه بارگیری می شود یک استاندارد طلایی است.

3. فرآیند ثبت نام را ساده و سریع نگه دارید:

با لود شدن برنامه، از کاربر می خواهد که خودش ثبت نام کند. هدف ثبت نام ارائه تجربه ای از یک برنامه سفارشی شده برای کاربر است. به محض باز شدن برنامه، می توانید مشخصات ثبت نام کاربر را بپرسید. اما این ممکن است منجر به حواس پرتی و ناراحتی کاربر شود.

همچنین می‌توانید بخوانید: توسعه اپلیکیشن بین پلتفرمی با React Native

این مرحله را قابل رد شدن نگه دارید. به کاربر این امکان را بدهید که بعداً ثبت نام کند. یک کاربر برای مرور، نگاه کردن به چیزی، رزرو یا خرید چیزی برنامه را دانلود کرده است. اگر می خواهد مراحل ثبت نام را رد کند، اجازه دهید این کار را انجام دهد. هنگامی که کاربر به نقطه ای رسید، به آرامی مراحل ثبت نام را به او یادآوری کنید.

4. ورودی کاربر را به حداقل برسانید:

هنگامی که صحبت از ورودی کاربر به میان می آید، استفاده از صفحه نمایش تلفن همراه می تواند بسیار دشوار باشد. اگر کاربر شما از محدودیت سنی خاصی عبور کرده باشد، تغذیه اطلاعات از طریق صفحه کلید موبایل برای او دشوار می شود.

بنابراین، یک طراحی موفق UI/UX طراحی وب سایت اپلیکیشن موبایل شامل رابطی است که در آن حداقل ورودی کاربر مورد نیاز است. فقط اطلاعات ضروری را بخواهید. تکمیل خودکار جزئیات خاص از فروشگاه برنامه، به عنوان مثال، آدرس ایمیل کاربر، تمرین خوبی است. تا جایی که ممکن است از منوها یا دکمه های کشویی استفاده کنید.

5. بار شناختی را کاهش دهید:

برخی از برنامه‌ها سوالات زیادی می‌پرسند یا متن زیادی را برای کاربر در نظر می‌گیرند تا بخواند. این نمونه ای از طراحی UI/UX طراحی وب سایت تلفن همراه خوب نیست. این موارد باعث افزایش بار شناختی کاربر می شود. حداقل تعداد صفحه نمایش را برای آموزش کاربر نگه دارید، اما تعداد زیاد آنها می تواند باعث شود برنامه شما هدف خود را از دست بدهد.

تصاویر و گرافیک های بصری را به جای متن اضافه کنید تا حتی یک کودک بتواند مسیریابی برنامه شما را درک کند.

6. سازگاری رابط کاربری و طراحی وب سایت را حفظ کنید:

اگر کاربران شما از طراحی وب ‌سایت استفاده می‌ کنند و اکنون در حال راه ‌اندازی یک اپلیکیشن موبایل هستید، این یک اصل مهم است که باید در نظر بگیرید. شما باید سطوح سازگاری برنامه را همانطور که با طراحی وب سایت خود داشتید حفظ کنید. کاربران شما باید به ظاهر طراحی وب سایت شما عادت داشته باشند.

از این رو، هنگام طراحی اپلیکیشن موبایل، یک نمونه از تمرین خوب این است که یک طراحی UI/UX طراحی وب سایت مشابه برای اپلیکیشن موبایل خود داشته باشید. کارشناسان یک برنامه تلفن همراه را می نامند، که پسوند طراحی وب سایت شما است. بنابراین، مطمئن شوید که تجربه کاربری برای کاربران در هر دو پلتفرم مشابه است.

7. ناوبری آسان:

تا آنجا که به یک برنامه تلفن همراه مربوط می شود، ناوبری مهمترین چیز است. همه ما با برنامه هایی مواجه شده ایم که ناوبری دشوار یا غیرعادی را نشان می دهند. گاهی اوقات، فشار دادن یک دکمه شما را از برنامه خارج می کند. این زمانی اتفاق می افتد که برنامه ضعیف طراحی شده باشد و طراحی UI/UX طراحی وب سایت در نظر گرفته نشود.

همیشه مطمئن شوید که دکمه برگشت و سایر دکمه های ناوبری قابل مشاهده و در دسترس هستند. کاربر ممکن است در نبود دکمه برگشت یا سایر دکمه های ناوبری احساس گم شدن کند. یک طراحی وب سایت خوب به کاربر امکان می دهد به عقب برگردد و جزئیات ورودی را تغییر دهد یا گزینه دیگری را انتخاب کند و ادامه دهد.

مهم است که دکمه های ناوبری را در یک مکان روی همه صفحه ها قرار دهید. به این ترتیب، کاربران می توانند آنها را در یک مکان در تمام صفحه های برنامه پیدا کنند.

8. اندازه صحیح را برای عناصر تعاملی تعریف کنید:

عناصر تعاملی به کاربر اجازه می دهد با برنامه شما تعامل داشته باشد. صفحه نمایش موبایل مکان بسیار کوچکی برای تعامل با کاربر است. بنابراین، مطمئن شوید که برنامه شما یک رابط تعاملی همراه با عناصر UI با اندازه مناسب ارائه می دهد.

کاربر معمولاً از انگشت شست خود برای تعامل با صفحه برنامه استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که کاربر مجبور نیست برای استفاده از یک عنصر UI فاصله زیادی داشته باشد. ناحیه انگشت شست را پیدا کنید و عناصر را تا آنجا که ممکن است در آن فضا قرار دهید.

9. تایپوگرافی و خوانایی:

اندازه قلم و سبک متن، که برای نمایش دستورالعمل ها یا پیام های خطا استفاده می کنید، تایپوگرافی را مشخص می کند. از فونت هایی استفاده کنید که واضح و خوانا باشند. فاصله خطوط، تشکیل پاراگراف و تورفتگی بهینه را در نظر بگیرید.

همیشه استفاده از متن کم کار خوبی است، اما هر متنی که نمایش می دهید، مطمئن شوید که متن قابل خواندن است و کاربر می تواند آن را با یک نگاه اسکن کند.

10. شامل جستجو در برنامه:

همه ما عادت داریم که با استفاده از جعبه جستجو و جستجو برای چیزی جستجو کنیم. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن موبایل با جستجوی درون برنامه ای نیز باید همین زمینه را ارائه دهد. مطمئن شوید که کاربر می تواند با استفاده از جستجوی درون برنامه ای چیزی را جستجو کند.

همچنین، باید مراقب باشید که جستجو هنگام انجام، نباید به یک طراحی وب سایت هدایت شود. باید نتایج را در داخل برنامه ارائه دهد.

نتیجه:

طراحی زیبای UI/UX طراحی وب سایت یک اپلیکیشن موبایل، ترکیبی عالی بین رابط کاربری زیبا و عملکرد است. کسب ‌وکاری که به شدت با توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل سر و کار دارد، باید این جنبه ‌های اساسی را برای توسعه برنامه‌ ها با تمرکز بر تجربه کاربر در نظر بگیرد.

همچنین می توانید از یک الگوی طراحی اپلیکیشن موبایل برای تعریف جنبه های خاصی از اپلیکیشن موبایل خود برای تجربه کاربری بهینه استفاده کنید. یک انتقال بدون درز، ناوبری آسان، و رابط کاربری بصری، کلید بهترین طراحی اپلیکیشن موبایل است.