search
حلقه سفید

10 شکست معمولی طراحی وب سایت و نحوه جلوگیری از آنها

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/04/08
10 شکست معمولی طراحی وب سایت و نحوه جلوگیری از آنها

"طراحی وب سایت ها شما را 24 ساعته تبلیغ می کنند: هیچ کارمندی این کار را نمی کند." - پل کوکسون

یک طراحی وب سایت تجاری در قلب هر تلاشی برای بازاریابی دیجیتال است. اینجا جایی است که کسب و کارها شهرت ایجاد می کنند یا از بین می برند.

خوب برنامه ریزی کنید و خود را از شرمساری یک تجربه کاربری نامرغوب نجات خواهید داد. نتیجه نهایی: می توانید طراحی وب سایت خود را به یک گاو پول نقد مولد سرب تبدیل کنید.

آماده کاوش عمیق تر و درک این موضوع هستید که چه چیزی می تواند مشتریان بالقوه را از ماندن در آن منصرف کند؟ در اینجا برخی از مشکلات رایج و نحوه جلوگیری از آنها آورده شده است:

اطلاعات بدون ساختار طراحی وب سایت

اکثر بازدیدکنندگان طراحی وب سایت برای یک هدف در آنجا هستند. آنها یا به دنبال دریافت پاسخ به سؤال خود هستند، در مورد یک محصول مطلع می شوند یا خریدی انجام می دهند. اگر پیدا کردن چیزها برای آنها مشکل باشد، آنها را ترک می کنند. این وضعیت مطلوبی برای هیچ تجارتی نیست، درست است؟

منبع: WebAlive

بسیار مهم است که جریان یک طراحی وب سایت را قبل از شروع طراحی وب سایت به خوبی برنامه ریزی کنید. با در نظر گرفتن نیازهای کاربران طراحی وب سایت ، قرار دادن صفحات طراحی وب سایت به ترتیب نزولی اهمیت آنها ضروری است.

تصویر زیر ساختار ایده آل یک طراحی وب سایت کسب و کار کوچک را نشان می دهد:

منبع: Reliablesoft

یافتن اطلاعات مرتبط در یک ساختار سلسله مراتبی که کاربران طراحی وب سایت را از یک صفحه به صفحه دیگر هدایت می کند، آسان تر است.

برای موبایل بهینه نشده است

مطالعه ای از Statista نشان می دهد که بیش از نیمی از کل ترافیک طراحی وب سایت جهانی از دستگاه های تلفن همراه است.

51درصد از مشتریان می گویند که از دستگاه های تلفن همراه برای کشف برندها و محصولات جدید استفاده می کنند. (منبع)

اگر طراحی وب سایتی برای موبایل آماده نباشد، مطمئناً بخشی از ترافیک ارزشمند و مشتریان را برای رقبا از دست خواهد داد.

در حال بارگذاری آهسته

سرعت طراحی وب سایت برای تجربه کلی کاربر ضروری است. بهتر است یک طراحی وب سایت نداشته باشید تا اینکه یک طراحی وب سایت بی حال داشته باشید که کاربران طراحی وب سایت را متقاعد کند که دیگر برنگردند.

۷۹ درصد از خریداران طراحی وب سایت که با عملکرد طراحی وب سایت مشکل دارند، می گویند که برای خرید دوباره به طراحی وب سایت باز نمی گردند. (منبع)

گوگل اخیراً Speed Update" " را اعلام کرد که سرعت بارگذاری طراحی وب سایت را به یک فاکتور رتبه بندی در جستجوی موبایل تبدیل می کند. سرعت بارگذاری ایده آل صفحه طراحی وب سایت 3 ثانیه یا بیشتر است.

در اینجا چند نکته اساسی برای بهینه سازی سرعت طراحی وب سایت شما وجود دارد:

1. از گزارش سرعت صفحه طراحی وب سایت به روز شده استفاده کنید: گوگل توصیه می کند که مدیران طراحی وب سایت باید از ابزار Lighthouse برای بررسی و رفع مشکلات سرعت طراحی وب سایت بار استفاده کنند.

2. بهینه سازی تصویر: تصاویر سنگین یکی از دلایل رایج کاهش زمان بارگذاری هستند. می توانید از یک بهینه ساز تصویر آنلاین برای فشرده سازی تصاویر خود تا 200 کیلوبایت استفاده کنید.

3. میزبانی طراحی وب سایت: یک میزبان طراحی وب سایت سابپار دلیل بزرگی برای عملکرد ضعیف سایت است. هنگام بازدید از یک طراحی وب سایت ، کاربر طراحی وب سایت به فایل‌ ها از یک سرور راه دور دسترسی پیدا می ‌کند. فایل ها به سرعت سرعت سرور بارگذاری می شوند که بستگی به کیفیت سرویس میزبانی طراحی وب سایت دارد.

سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی، یک جزء تجربه، یک جنبه مهم از عملکرد کلی طراحی وب سایت است

بدون دعوت به اقدام

طراحی وب سایت بدون Call to Action جاده ای بدون علائم راهنمایی و رانندگی است. دکمه‌ های CTA به صورت استراتژیک برای هدایت کاربران طراحی وب سایت به صفحات فرود خاصی تعبیه شده‌اند که می ‌توانند اقدامات مورد نظر مانند پر کردن یک فرم تماس را انجام دهند.

عملاً برای یک طراحی وب سایت تجاری غیرممکن است که بدون دکمه های CTA مناسب، سرنخ یا فروش ایجاد کند.

این دکمه ها موفق به کپی در صفحه طراحی وب سایت می شوند. به این مثال توجه کنید:

CTA ها پیام های ارتباطی طراحی وب سایت را تکمیل می کنند و نقش مهمی در تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ ایفا می کنند.

صفحات خطا

تا به حال صفحه طراحی وب سایت را دیده اید که می گوید "خطای 404" یا "این صفحه وجود ندارد". صفحه 404 رایج ترین خطای صفحه طراحی وب سایت است.

این یک چیز خوشایند برای کاربر طراحی وب سایت یا کسب و کار نیست. مشکلات صفحه بسیار رایج هستند، اما اگر بتوانید به سرعت آنها را حل کنید خوب است. ممیزی منظم طراحی وب سایت می تواند به ردیابی چنین اختلافاتی کمک کند.

یک راه خوب برای رفع خطای صفحات این است که آنها را به صفحات مربوطه در سایت هدایت کنید. جایگزین دیگر این است که محتوای این صفحات را برای تعامل با کاربران طراحی وب سایت سفارشی کنید.

یک راه خوب برای رفع خطای صفحات این است که آنها را به صفحات مربوطه در سایت هدایت کنید. جایگزین دیگر این است که محتوای این صفحات را برای تعامل با کاربران طراحی وب سایت سفارشی کنید. برای مثال، فست فود زنجیره‌ای Wendy's بازی‌های قابل بازی «Burgertime» را در 404 صفحه خود ارائه می ‌دهد. در اینجا نمونه دیگری از یک صفحه خلاقانه 404 از استودیوی طراحی فیلم دانیل کارچر است.

چیدمان به هم ریخته

طراحی وب سایت یک مخاطره آمیز از اطلاعات است، در حالی که کاربران طراحی وب سایت دامنه توجه کمی دارند. این ایده خوبی نیست که یک پایان نامه کامل در مورد کسب و کار خود در طراحی وب سایت خود مطرح کنید.

چیزی که شما نیاز دارید طراحی وب سایت تمیز و قابل ارائه با مقدار زیادی فضای سفید است.

Spreadshirt، یک بازار طراحی وب سایت و پوشاک سفارشی، کلیک ‌های خود را 606٪ و فروش را 11٪ با تلاش بی ‌نظم زیر افزایش داد:

طراحی وب سایت ناسازگار

طراحی وب سایت ناهماهنگ مخاطب را گیج می کند و باعث می شود که علاقه خود را از دست بدهد. برای مثال طراحی وب سایتی را تصور کنید که فونت های مختلفی در هر صفحه طراحی وب سایت دارد.

در مورد چیزی با آیتم های منو، لوگو و رنگ های نابجا چطور؟ همه چیز کاملاً پوچ است، درست است؟ در اینجا یک مثال معمولی وجود دارد:

شرکت شیشه روکسی

طراحی وب سایت مناسب یک هم افزایی را در سراسر صفحات یک طراحی وب سایت نشان می دهد. این یک صدا صحبت می کند و راحتی بصری و طنین را برای کاربران طراحی وب سایت خود تضمین می کند. یک چیدمان بد یکی از موانع قطعی برای طراحی وب سایت و برند شما است.

به صفحات اجتماعی پیوند نمی دهد

یکی دیگر از اشتباهات دیوانه کننده این است که طراحی وب سایت خود را با صفحات اجتماعی خود یکپارچه نکنید. دکمه های رسانه های اجتماعی به بازدیدکنندگان طراحی وب سایت امکان دسترسی آسان به صفحات تجاری در کانال هایی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام و یوتیوب و غیره را می دهند.

منبع: MailChimp

یکی از جنبه های ادغام اجتماعی، دکمه های اشتراک گذاری است. این نمادها که در زیر محتوای وبلاگ قرار می گیرند، به کاربران طراحی وب سایت اجازه می دهند تا قطعات محتوا را در پروفایل های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. این ویژگی اشتراک گذاری محتوا طراحی وب سایت را ساده می کند و به افزایش دسترسی آن کمک می کند.

پمنبع: Salesforce

بسیاری از شرکت های تولید کننده به کاربران طراحی وب سایت اجازه می دهند با استفاده از پروفایل های اجتماعی خود وارد سیستم شوند. این روند ثبت نام را آسان تر و کاربرپسند می کند.

منبع: Clearvoice

پیوند دادن پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک استراتژی ضروری برای جذب دنبال کنندگان بیشتر، ایجاد اعتماد و اجرای کمپین های یکپارچه است.

اطلاعات تماس موجود نیست

تعداد زیادی سؤال برای بازدیدکنندگان طراحی وب سایت وجود دارد: سؤالات مربوط به محصول، عیب یابی، و بازخورد، و غیره. اگر شماره تماس یا ایمیلی وجود نداشته باشد، آنها گزینه ای جز رها کردن و جستجوی گزینه های جایگزین ندارند.

بدون آهنرباهای سربی

یک طراحی وب سایت گنجینه ای از سرنخ های کسب و کار واجد شرایط است. اما اگر عمیق ‌تر نگردید، چیزی به دست نمی ‌آورید. اکثر بازدید کنندگان طراحی وب سایت نسبت به اشتراک گذاری اطلاعات تماس خود محتاط هستند. رایگان بودن یک راه خوب برای شروع یک رابطه و به دست آوردن یک تماس است.

بهترین راه این است که بذر آهنرباهای سربی را شروع کنید: کتاب های الکترونیکی، کاغذهای سفید، گزارش ها، دوره های ویدیویی، الگوها، راهنماها، و تحقیقات اصلی و غیره.

کتابخانه الگوی تبلیغات فیس بوک زیر به بازاریاب دیجیتال کمک کرد تا تنها در 60 روز 35859 سرنخ جمع آوری کند.

نتیجه

یک استراتژی طراحی وب سایت درخشان برای موفقیت کسب و کار ضروری است. بهتر است طراحی وب سایت خود را برنامه ریزی کنید و همه آن ویژگی ها را داشته باشید تا اینکه از نتایج ضعیف متاسف باشید.

یک تجربه ی مهم نه تنها نوید رتبه بندی جستجوی بالاتر را می دهد، بلکه پایه و اساس رشد کسب و کار شما را به یک برند شناخته شده می گذارد.