search
حلقه سفید

11 روند طراحی سایت برای تقویت وب سایت شما در سال 2021

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/18
11 روند طراحی سایت برای تقویت وب سایت شما در سال 2021

الگوهای ترکیب طراحی سایت به طور مداوم در حال تغییر هستند. به طور همزمان، برخی از سبک های اصلی وجود دارند که ناپدید نمی شوند - مانند اعتدال فراگیر و ترسیم سطح واضحی که برای مدتی طولانی شاهد آن بوده ایم.

1. حالت تاریک در طراحی سایت

حالت تاریک در خرید سایت، که در آن نقطه یک الگوی اصلی در سال 2020 به دلیل صفحه نمایش های OLED بود، یک سال بعد به طور قابل توجهی مشهورتر خواهد شد.

در حال حاضر ساده، زیبا و شیک به نظر می رسد. تلگرام، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و اپل تنها چند نمونه از برندهای بزرگی هستند که موضوعات انتخابی را در پایه خود ارائه می دهند. اگر به راه حل های طراحی سایت بیشتری علاقه دارید، مجموعه مدل های آیفون را بررسی کنید.

2. لمس انسان در طراحی سایت

عناصر احساسات و انسانیت را به طراحی سایت‌ ها می‌آورند، چیزی که کاربرانی که از فناوری خسته شده‌اند هوس می‌کنند.

3. عناصر سه بعدی همه جانبه در طراحی سایت

گرافیک حجمی همیشه مردم را مجذوب خود کرده است. این روندی است که تنها توسط فناوری و هزینه متوقف شده است. تا زمانی که واقعیت مجازی فراگیرتر و مقرون به صرفه تر شود، تصاویر سه بعدی بیش از حد واقع گرایانه، که اغلب کل صفحه را در بر می گیرد، بهترین راه برای ایجاد یک تجربه همه جانبه در طراحی سایت شما است.

به لطف پیشرفت در فناوری طراحی سایت و اصلاح مداوم بازی های خود، طراحان سایت به طور فزاینده ای از عناصر سه بعدی استفاده می کنند زیرا فناوری های VR/AR شتاب می گیرند و زیبایی و تأثیرگذاری را به عناصر سه بعدی در طراحی سایت می بخشند.

4. سایه ها، لایه ها و اجزای در حال حرکت در طراحی سایت

سایه های ظریف و اجزای متحرک تأثیری شبه سه بعدی ایجاد می کنند و پلان ها را لایه لایه تر و جذاب تر می کنند.

این الگو انتظار ایجاد عمق را دارد. با تصویر کار می‌کند، در عین حال با متن و عکس‌ها کار می‌کند و به پلان احساس زیبایی می‌دهد، گویی که اجزا روی هم قرار گرفته‌اند.

5. ترکیب عکاسی با گرافیک در طراحی سایت

استفاده از عکس های واقعی که با تصاویر یا گرافیک ترکیب شده اند، واقعاً روح برند را به تصویر می کشد. سبک این تصاویر می‌تواند بر نحوه تفسیر افراد از عکس تأثیر بگذارد – چرخش‌های کارتونی برای چیزهای بازیگوش‌ تر و چرخش‌ های هندسی برای چیزهای پیچیده‌تر بهتر استفاده می‌شوند. عکس‌های باکیفیت در حال حاضر به تنهایی عالی به نظر می‌رسند، اما افزودن گرافیک‌ های جالب واقعاً استعداد خلاقانه شما را نشان می‌ دهد. 

6. فریم های جامد در یک فضای تک رنگ در طراحی سایت

طرح‌ بندی‌ها با انتشار کامل کراپ مدت‌ هاست که یک روند در طراحی سایت بوده است.

اکنون طراحان سایت به سمت سازه های جامد جذب می شوند و با روش های مختلف استفاده از فضای سفید زیاد در طراحی سایت (و فضایی با هر رنگی) را به کار می گیرند تا ساختار بیشتری به طرح های خود بدهند و از قاب بندی تمیز استفاده کنند تا به طرح حسی ببخشند. ثبات و استحکام، نظم و آراستگی.

7. نور و نئون در طراحی سایت

رنگ‌ های کامل آینده‌نگر مانند آبی، بنفش و صورتی روشن به طراحی سایت حس درخشندگی برای آینده می‌دهند. حرفه ای ها از ترکیب رنگ های جسورانه استفاده می کنند تا طراحی سایت را به معنای واقعی کلمه از روی صفحه نمایش پرش کنند. این روند به ویژه در طراحی سایت دوکروم مشهود است

کاملاً با سایر روندهای صعودی مانند مینیمالیسم شدید و حالت تاریک ترکیب می شود. و رنگ های درخشان واقعا می توانند بدرخشند.

8. ناوبری فوق العاده مینیمالیستی

محتوای طراحی سایت به سمت ویدیوهای صوتی بیشتر و متن کمتر می رود. طی چند سال گذشته، سازگاری ناوبری با دستگاه‌های بسیار کوچک و حتی توجه کمتری آسان‌تر شده است. ناوبری بسیار مینیمالیستی بسیاری از مشکلات در استفاده را از بین می برد.

9. جلوه شیشه مات

پیشرفت های اخیر در فناوری طراحی سایت، اجرای افکت شیشه مات را در طراحی سایت ها آسان کرده است. ظاهر تار عناصر در پشت روکش شیشه مات به افزودن رنگ به ناحیه کمک می کند و همچنین به متن یا اشیاء اجازه می دهد در تصویر ظاهر شوند و خوانا باقی بمانند.

10. عکس هنری

ایده اصلی خیره کردن مشتریان و جلب توجه آنها با نشان دادن عناصر جالب و غیر واقعی است. آنها باعث می شوند مصرف کنندگان بالقوه از تخیل خود استفاده کنند و مدت بیشتری در طراحی سایت شما بمانند. به این ترتیب می توانید میانگین زمان جلسه خود را افزایش دهید و احتمالاً نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

11. بافت های واقعی

پس از سال‌ ها شیب‌ های اثیری و اجسام ایزومتریک صاف، بافت‌ ها در حال بازگشت هستند. می‌توانید با ایجاد خطوط و دانه‌ها، کاربران را وادار کنید تا بافت‌ها را لمس کنند. با این حال سعی کنید زیاده روی نکنید. ممکن است در نهایت توجه بازدیدکنندگان را به جای نام تجاری خود به لفاف منحرف کنید.

به هر حال، روندهای اصلی طراحی سایت در سال 2021 کمتر شبیه طراحی سایت یک فیلم علمی تخیلی هستند و بیشتر شبیه چیز واقعی هستند که ممکن است در زندگی روزمره با آن روبرو شویم. این نشان می دهد که چگونه طراحی سایت های ساده به طور فزاینده ای بخشی از زندگی ما می شوند و طراحان سایت 2021 آنها را زنده می کنند.