search
حلقه سفید

11 روند طراحی سایت در سال 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/04/05
11 روند طراحی سایت در سال 2022

الگوهای ترکیب طراحی سایت به طور مداوم در حال تغییر هستند. به طور همزمان، برخی از سبک های اصلی وجود دارند که ناپدید نمی شوند - مانند اعتدال فراگیر و ترسیم سطح واضحی که برای مدتی طولانی شاهد آن بوده ایم.

1. حالت تاریک

حالت تاریک، که در آن نقطه طراحی سایت یک الگوی اصلی در سال 2021 به دلیل نمایشگرهای OLED بود، یک سال بعد به طور قابل توجهی مشهورتر خواهد شد.

در حال حاضر ساده، زیبا و شیک به نظر می رسد. تلگرام، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و اپل تنها چند نمونه از برندهای بزرگی هستند که موضوعات انتخابی را در پایه خود ارائه می دهند. اگر به راه حل های طراحی سایت بیشتری علاقه دارید، مجموعه مدل های آیفون را بررسی کنید.

2. لمس انسان

عناصر طراحی سایت دست‌کش احساسات و انسانیت را به طراحی سایت ‌ها می‌آورند، چیزی که کاربران طراحی سایتی که از فناوری خسته شده‌اند هوس می ‌کنند.

در واقع، این روند سرکش تقریباً برعکس پیکسل کامل است، بنابراین لبه های ناهموار و اشکال آشکار خود را به رخ بکشید تا نشان دهید که برند شما چقدر انسانی و واقعی است.

3. عناصر سه بعدی همهجانبه

گرافیک حجمی همیشه مردم را مجذوب خود کرده است. این روندی است که تنها توسط فناوری و هزینه متوقف شده است. تا زمانی که واقعیت مجازی فراگیرتر و مقرون به صرفه تر شود، تصاویر سه بعدی بیش از حد واقع گرایانه، که اغلب کل صفحه را در بر می گیرد، بهترین راه برای ایجاد یک تجربه همه جانبه در طراحی سایت شما است.

به لطف پیشرفت در فناوری طراحی سایت و اصلاح مداوم بازی های خود، طراحان طراحی سایت به طور فزاینده ای از عناصر سه بعدی استفاده می کنند زیرا فناوری های VR/AR شتاب می گیرند و زیبایی و تأثیرگذاری را به عناصر سه بعدی می بخشند.

4. سایه ها، لایه ها و اجزای در حال حرکت.

سایه های ظریف و اجزای متحرک تاثیری شبه سه بعدی ایجاد می کنند و پلان ها را لایه لایه تر و جذاب تر می کنند.

این الگو انتظار ایجاد عمق را دارد. با تصویر کار می ‌کند، در عین حال با متن و عکس‌ ها کار می ‌کند و به پلان احساس زیبایی می ‌دهد، گویی که اجزا طراحی سایت روی هم قرار گرفته ‌اند.

5. ترکیب عکاسی با گرافیک

استفاده از عکس های واقعی طراحی سایت که با تصاویر یا گرافیک ترکیب شده اند، واقعاً روح برند را به تصویر می کشد. سبک این تصاویر می‌تواند بر نحوه تفسیر افراد از عکس تأثیر بگذارد - چرخش‌ های کارتونی طراحی سایت برای چیزهای بازیگوش‌ تر و چرخش‌ های هندسی طراحی سایت برای چیزهای پیچیده ‌تر بهتر استفاده می ‌شوند. عکس ‌های باکیفیت در حال حاضر به تنهایی عالی به نظر می ‌رسند، اما افزودن گرافیک ‌های جالب واقعاً استعداد خلاقانه شما را نشان می ‌دهد.

6. فریم های جامد در یک فضای تک رنگ

طرح ‌بندی با انتشار کامل کراپ مدت‌ هاست که یک روند در طراحی سایت بوده است.

اکنون طراحان طراحی سایت به سمت سازه های جامد جذب می شوند و با روش های مختلف استفاده از فضای سفید زیاد (و فضایی با هر رنگی) را دنبال می کنند تا به طرح های طراحی سایت خود ساختار بیشتری بدهند و از قاب بندی تمیز استفاده کنند تا به طرح طراحی سایت حسی ببخشند. ثبات و استحکام، نظم و آراستگی.

7. نور و نئون

رنگ‌ های کامل آینده ‌نگر مانند آبی، بنفش و صورتی روشن به طراحی سایت حس درخشندگی برای آینده می ‌دهند. حرفه ای ها از ترکیب رنگ های جسورانه استفاده می کنند تا طراحی سایت را به معنای واقعی کلمه از صفحه خارج کنند. این روند به ویژه در طراحی سایت دوکروم مشهود است.

کاملاً با سایر روندهای صعودی مانند مینیمالیسم شدید و حالت تاریک ترکیب می شود. و رنگ های درخشان واقعا می توانند بدرخشند.

8. ناوبری فوق العاده مینیمالیستی

محتوای طراحی سایت به سمت ویدیوهای صوتی بیشتر و متن کمتر می رود. طی چند سال گذشته، سازگاری ناوبری با دستگاه‌ های بسیار کوچک و حتی توجه کمتری آسان ‌تر شده است. ناوبری بسیار مینیمالیستی بسیاری از مشکلات در استفاده را از بین می برد.

9. جلوه شیشه مات

پیشرفت های اخیر در فناوری طراحی سایت ، اجرای افکت شیشه مات را در طراحی سایت ها آسان کرده است. ظاهر تار عناصر در پشت روکش شیشه مات به افزودن رنگ به ناحیه کمک می کند و همچنین به متن یا اشیاء اجازه می دهد در تصویر ظاهر شوند و خوانا باقی بمانند.

10. عکس هنری

ایده اصلی خیره کردن مشتریان و جلب توجه آنها با نشان دادن عناصر جالب و غیر واقعی است. آنها باعث می شوند مصرف کنندگان طراحی سایت بالقوه از تخیل خود استفاده کنند و مدت بیشتری در طراحی سایت شما بمانند. به این ترتیب می توانید میانگین زمان جلسه خود را افزایش دهید و احتمالاً نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

11. بافت های واقعی

پس از سال‌ ها شیب‌ های اثیری و اجسام ایزومتریک صاف، بافت ‌ها در حال بازگشت هستند. می ‌توانید با ایجاد خطوط و دانه ‌ها، کاربران طراحی سایت را وادار کنید تا بافت ‌ها را لمس کنند. با این حال سعی کنید زیاده روی نکنید. ممکن است در نهایت توجه بازدیدکنندگان طراحی سایت را به جای نام تجاری خود به لفاف منحرف کنید.

به هر حال، روندهای اصلی طراحی سایت در سال 2022 کمتر شبیه طراحی سایت یک فیلم علمی-تخیلی هستند و بیشتر شبیه چیزهای واقعی هستند که ممکن است در زندگی روزمره با آن روبرو شویم. این نشان می دهد که چگونه طراحی سایت های ساده به طور فزاینده ای بخشی از زندگی ما می شوند و طراحان طراحی سایت 2022 آنها را زنده می کنند. همچنین می‌توانید مقاله حقایق طراحی سایت ما را در ادامه مطلب بررسی کنید.