search
حلقه سفید

12 بهترین ابزار بررسی کد برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت نسخه 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/15
12 بهترین ابزار بررسی کد برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت نسخه 2022

بررسی کد بخشی از فرآیند توسعه نرم افزار طراحی وب سایت است که شامل آزمایش کد منبع برای شناسایی اشکالات در مراحل اولیه است. یک فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت معمولاً قبل از ادغام با پایگاه کد انجام می شود.

یک بررسی موثر کد با بهبود کیفیت کد طراحی وب سایت در مراحل اولیه فرآیند توسعه نرم ‌افزار طراحی وب سایت از ورود باگ‌ ها و خطاها به پروژه طراحی وب سایت شما جلوگیری می ‌کند.

در این پست، بررسی کد طراحی وب سایت چیست و ابزارهای محبوب بررسی کد را که به سازمان ‌ها در فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت کمک می ‌کند، بررسی می ‌کنیم.

فهرست مطالب طراحی وب سایت

فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت چیست؟

چرا مرور کد طراحی وب سایت حیاتی است؟

چگونه یک بررسی کد طراحی وب سایت انجام دهیم؟

چرا باید از ابزارهای بازبینی کد طراحی وب سایت استفاده کنید؟

نگاهی دقیق تر به 12 ابزار قدرتمند بررسی کد طراحی وب سایت

فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت چیست؟

هدف اولیه فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت ، ارزیابی هر کد جدید برای اشکالات، خطاها و استانداردهای کیفیت تعیین شده توسط سازمان است. فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت نباید فقط شامل بازخورد یک طرفه باشد. بنابراین، یک مزیت نامشهود فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت ، بهبود مهارت های کدنویسی تیم جمعی است.

اگر می‌ خواهید فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت را در سازمان خود آغاز کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه کسی کد طراحی وب سایت را بررسی می ‌کند. اگر به یک تیم کوچک تعلق دارید، می‌ توانید سرنخ‌ های تیم را برای بررسی همه کدها تعیین کنید. در یک تیم بزرگتر با چند بازبین، می توانید فرآیند طراحی وب سایت ی را فعال کنید که در آن هر بازبینی کد به یک توسعه دهنده طراحی وب سایت با تجربه بر اساس حجم کاری آنها اختصاص داده می شود.

نکته بعدی برای شما این است که در مورد جدول زمانی، دور و حداقل الزامات برای ارسال درخواست های بررسی کد طراحی وب سایت تصمیم بگیرید.

ملاحظات نهایی در مورد نحوه ارائه بازخورد در فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت است. اطمینان حاصل کنید که جنبه های مثبت کد را برجسته کرده اید و در عین حال جایگزین هایی را برای اشکالات پیشنهاد می کنید.

بازخورد شما باید به اندازه کافی سازنده باشد تا توسعه دهنده طراحی وب سایت را تشویق کند تا دیدگاه شما را درک کند و در صورت لزوم گفتگو را آغاز کند.

برای بررسی کد طراحی وب سایت ها آسان است که در بلاتکلیفی گیر بیفتند، که منجر به کارآمدی کمتر و حتی ضد تولید می شود.

اجازه ندهید اشکالات و خطاها روی کار سختی که روی پروژه طراحی وب سایت خود انجام داده اید تأثیر بگذارد. بهترین ابزارهای بررسی کد طراحی وب سایت را با این راهنما پیدا کنید

چرا مرور کد طراحی وب سایت حیاتی است؟

فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت بسیار مهم است زیرا هرگز بخشی از برنامه درسی رسمی در مدارس نیست. ممکن است تفاوت های ظریف یک زبان برنامه نویسی و مدیریت پروژه طراحی وب سایت را بیاموزید، اما بررسی کد طراحی وب سایت فرآیندی است که با افزایش سن سازمان تکامل می یابد.

بررسی کد طراحی وب سایت به دلایل زیر بسیار مهم است:

 • اطمینان حاصل کنید که هیچ اشکالی در کد ندارید.
 • احتمال مشکلات خود را به حداقل برسانید.
 • تأیید کنید کد جدید به دستورالعمل ها پایبند است.
 • افزایش کارایی کدهای جدید طراحی وب سایت

بررسی کد بیشتر منجر به بهبود تخصص سایر اعضای تیم می شود. همانطور که یک توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت ارشد معمولاً یک بررسی کد را انجام می‌دهد، یک توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت جوان ممکن است از این بازخورد برای بهبود کدنویسی خود استفاده کند.

چگونه یک بررسی کد طراحی وب سایت انجام دهیم؟

چهار راه برای بررسی کد طراحی وب سایت وجود دارد.

بررسی کد طراحی وب سایت بیش از شانه

بازبینی کدهای طراحی وب سایت بی ‌درنگ در ایستگاه کاری توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت انجام می ‌شود، جایی که یکی از اعضای تیم با تجربه کد جدید را طی می ‌کند و از طریق مکالمه پیشنهاداتی را ارائه می ‌دهد. این ساده ترین رویکرد برای بررسی کد است و نیازی به ساختار از پیش تعریف شده ندارد.

چنین بازبینی کد ممکن است امروز به ‌طور غیررسمی همراه با فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت رسمی که ممکن است وجود داشته باشد، انجام شود. بررسی کدهای طراحی وب سایت بیش از حد به طور سنتی به صورت شخصی انجام می شد، در حالی که تیم های توزیع شده می توانند این روش را از طریق ابزارهای مشترک نیز دنبال کنند.

ارسال ایمیل

در حالی که بررسی کدهای روی شانه روشی عالی برای بررسی کد طراحی وب سایت جدید است، تیم های توزیع شده جغرافیایی به طور سنتی برای بررسی کد طراحی وب سایت به ایمیل اعتماد می کردند.

در این فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت ، یک توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت تغییرات متفاوتی را برای کل تیم توسعه طراحی وب سایت ایمیل می‌ کند، معمولاً از طریق سیستم‌ های کنترل نسخه که اعلان‌ها را خودکار می ‌کنند. این ایمیل مکالمه ‌ای را درباره تغییرات آغاز می‌ کند، جایی که اعضای تیم ممکن است تغییرات بیشتری را درخواست کنند، به خطاها اشاره کنند یا توضیح بخواهند.

در روزهای اولیه، ایمیل به دلیل تطبیق پذیری آن، ابزار اصلی ارتباط بود، سازمان های منبع باز اغلب یک لیست پستی عمومی داشتند، که همچنین به عنوان رسانه ای برای بحث و ارائه بازخورد در مورد کد عمل می کرد.

با ظهور ابزارهای بررسی کد، این لیست های پستی هنوز وجود دارند، اما در درجه اول برای اطلاعیه ها و بحث در ادامه.

برنامه نویسی جفتی

برنامه نویسی جفتی یک فرآیند بررسی مداوم کد طراحی وب سایت است. دو توسعه دهنده طراحی وب سایت در یک ایستگاه کاری می نشینند، اما تنها یکی از آنها به طور فعال کد طراحی وب سایت می نویسد در حالی که دیگری بازخورد بلادرنگ ارائه می دهد.

اگرچه ممکن است به عنوان یک ابزار عالی برای بازرسی کدهای جدید و آموزش توسعه دهندگان طراحی وب سایت عمل کند، اما به دلیل ماهیت وقت گیر آن می تواند به طور بالقوه ناکارآمد باشد. این فرآیند داور را از انجام هر کار سازنده دیگری در طول دوره باز می دارد.

به کمک ابزار

فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت به کمک ابزار شامل استفاده از یک ابزار تخصصی برای تسهیل فرآیند بررسی کد است. یک ابزار به طور کلی به شما در انجام وظایف زیر کمک می کند:

 • سازماندهی و نمایش فایل های به روز شده در یک تغییر.
 • مکالمه بین بازبینان و توسعه دهندگان طراحی وب سایت را تسهیل کنید.
 • کارایی فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت را با معیارها ارزیابی کنید.

در حالی که اینها نیازهای گسترده یک ابزار بررسی کد هستند، ابزارهای مدرن ممکن است تعداد انگشت شماری از عملکردهای دیگر را ارائه دهند. در ادامه این پست طیف وسیعی از ابزارهای بررسی کد طراحی وب سایت را بررسی خواهیم کرد.

چرا باید از ابزارهای بازبینی کد طراحی وب سایت استفاده کنید؟

نتیجه اصلی فرآیند طراحی وب سایت بررسی کد افزایش کارایی است. در حالی که این روش‌های سنتی بازبینی کد در گذشته کار می ‌کردند، اگر به ابزار بازبینی کد تغییر ندهید، ممکن است کارایی خود را از دست بدهید. یک ابزار بازبینی کد، فرآیند بازبینی کد طراحی وب سایت را خودکار می کند، به طوری که یک بازبینی کننده تنها بر روی کد تمرکز می کند.

یک ابزار بررسی کد با چرخه توسعه طراحی وب سایت شما یکپارچه می شود تا قبل از ادغام کد جدید در پایگاه کد اصلی، بازبینی کد را آغاز کند. می توانید ابزاری را انتخاب کنید که با پشته فناوری شما سازگار باشد تا به طور یکپارچه آن را در جریان کار خود ادغام کنید.

به عنوان مثال، اگر از Git برای مدیریت کد، TravisCI برای ادغام مداوم استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که ابزاری را انتخاب می ‌کنید که از این فناوری ‌ها پشتیبانی طراحی وب سایت می ‌کند تا بتواند در فرآیند توسعه طراحی وب سایت قرار گیرد.

دو نوع تست کد در توسعه نرم افزار طراحی وب سایت وجود دارد: پویا و استاتیک.

تجزیه و تحلیل پویا شامل بررسی اینکه آیا کد از مجموعه‌ای از قوانین پیروی می‌کند و آزمایش‌های واحد اجرا می‌شود که معمولاً توسط یک اسکریپت از پیش تعریف ‌شده انجام می ‌شود، بررسی می ‌شود. تست کد استاتیک پس از ایجاد یک کد جدید توسط توسعه دهنده طراحی وب سایت برای ادغام در کد فعلی انجام می شود.

اکنون بیایید برخی از محبوب ترین ابزارهای بررسی کد طراحی وب سایت را بررسی کنیم!

نگاهی دقیق تر به 12 ابزار قدرتمند بررسی کد طراحی وب سایت

در این بخش به بررسی محبوب ترین ابزارهای بررسی کد استاتیک طراحی وب سایت می پردازیم.

Review Board

Crucible

GitHub

Phabricator

Collaborator

CodeScene

Visual Expert

Gerrit

Rhodecode

Veracode

Reviewable

Peer Review for Trac

1. Review Board

Review Board یک ابزار متن باز و مبتنی بر طراحی وب سایت برای بررسی کد است. برای آزمایش این ابزار بررسی کد، می ‌توانید نسخه آزمایشی را در طراحی وب سایت آن‌ها بررسی کنید یا نرم ‌افزار را روی سرور خود دانلود و راه‌ اندازی کنید.

زبان برنامه نویسی پایتون و نصب کننده های آن، MySQL یا PostgreSQL به عنوان پایگاه داده، و یک طراحی وب سایت سرور، پیش نیازهای اجرای Review Board بر روی سرور هستند.

شما می توانید Review Board را با طیف گسترده ای از سیستم های کنترل نسخه - Git، Mercurial، CVS، Subversion و Perforce ادغام کنید. همچنین می توانید Review Board را به Amazon S3 پیوند دهید تا اسکرین شات ها را مستقیماً در ابزار ذخیره کنید.

Review Board به شما امکان می دهد بسته به نیاز خود، بازبینی کدهای قبل و بعد از اجرای را انجام دهید. اگر سیستم کنترل نسخه را ادغام نکرده‌ اید، می‌توانید از یک فایل diff برای آپلود تغییرات کد در ابزار برای بررسی استفاده کنید.

مقایسه گرافیکی تغییرات کد طراحی وب سایت شما نیز ارائه شده است. علاوه بر بررسی کد طراحی وب سایت ، هیئت بررسی به شما امکان می دهد اسناد را نیز بررسی کنید.

اولین نسخه از Review Board بیش از یک دهه پیش منتشر شد، اما هنوز در حال توسعه فعال طراحی وب سایت است. بنابراین، انجمن انجمن بازبینی در طول سال‌ها رشد کرده است و در صورت داشتن هر گونه مشکل در استفاده از ابزار، احتمالاً پشتیبانی خواهید یافت.

Review Board ابزاری ساده برای بررسی کد طراحی وب سایت است که می توانید آن را روی سرور خود میزبانی کنید. اگر نمی خواهید کد خود را در یک طراحی وب سایت عمومی میزبانی کنید، باید آن را امتحان کنید.

2. Crucible

Crucible یک ابزار بررسی کد طراحی وب سایت مشترک توسط Atlassian است. این مجموعه ای تجاری از ابزارها است که به شما امکان می دهد کدها را مرور کنید، تغییرات طرح ها را مورد بحث قرار دهید و اشکالات را در بسیاری از سیستم های کنترل نسخه شناسایی کنید.

Crucible دو طرح پرداخت را ارائه می دهد، یکی برای تیم های کوچک و دیگری برای شرکت ها. برای یک تیم کوچک، باید یک بار پرداخت 10 دلاری برای مخازن نامحدود محدود به پنج کاربر طراحی وب سایت انجام دهید. برای تیم های بزرگ، هزینه ها از 1100 دلار برای ده کاربر و مخازن نامحدود شروع می شود.

هر دوی این طرح ها یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه را بدون نیاز به کارت اعتباری ارائه می دهند.

مشابه با Review Board، Crucible از تعداد زیادی سیستم کنترل نسخه - SVN، Git، Mercurial، CVS و Perforce پشتیبانی می کند. عملکرد اصلی آن این است که شما را قادر به انجام بازبینی کد طراحی وب سایت می کند. علاوه بر نظرات کلی در مورد کد، به شما امکان می دهد در نمای تفاوت به صورت خطی نظر دهید تا دقیقاً به چه چیزی اشاره می کنید.

Crucible به خوبی با سایر محصولات سازمانی Atlassian مانند Confluence و Enterprise BitBucket ادغام می شود. با این حال، احتمالاً با استفاده از Crucible در کنار Jira، Atlassian's Issue و Project Tracker، بیشترین مزایا را خواهید داشت. این به شما امکان می‌دهد تا بررسی ‌ها و ممیزی‌ های پیش از تعهد را روی کد ادغام شده انجام دهید.

3. GitHub

اگر از GitHub برای نگهداری مخازن Git خود در فضای ابری استفاده می ‌کنید، ممکن است قبلاً از فورک ‌ها و درخواست‌ هایی برای بررسی کد طراحی وب سایت استفاده کرده باشید. اگر هیچ ایده ای از GitHub ندارید، در اینجا یک راهنمای مبتدی برای GitHub و تفاوت های Git و GitHub آورده شده است.

GitHub یک ابزار بررسی کد داخلی در درخواست‌های کشش خود دارد. ابزار بررسی کد همراه با سرویس اصلی GitHub است که یک برنامه رایگان برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت ارائه می دهد. طرح رایگان GitHub تعداد کاربران طراحی وب سایت را در مخازن خصوصی به سه نفر محدود می کند. برنامه های پولی از 7 دلار در ماه شروع می شود.

GitHub به یک بازبین با دسترسی به مخزن کد اجازه می دهد تا خود را به درخواست کشش اختصاص دهد و یک بررسی را تکمیل کند. توسع ه‌دهنده طراحی وب سایت ‌ای که درخواست کشش را ارسال کرده است نیز می‌تواند از یک سرپرست درخواست بازبینی کند.

علاوه بر بحث در مورد درخواست کشش کلی، می توانید تفاوت را تجزیه و تحلیل کنید، به صورت درون خطی نظر دهید و تاریخچه تغییرات را بررسی کنید. ابزار بررسی کد همچنین به شما امکان می دهد تضادهای ساده Git را از طریق رابط طراحی وب سایت حل کنید. GitHub حتی به شما امکان می دهد تا با ابزارهای بررسی اضافی از طریق بازار خود یکپارچه شوید تا فرآیند قوی تری ایجاد کنید.

اگر قبلاً در پلتفرم هستید، ابزار بررسی کد GitHub یک ابزار عالی است. نیازی به نصب یا پیکربندی اضافی ندارد. مشکل اصلی ابزار بررسی کد GitHub این است که فقط از مخازن Git میزبانی شده در GitHub پشتیبانی می کند. اگر به دنبال ابزار بررسی کد مشابهی هستید که بتوانید آن را دانلود کرده و روی سرور خود میزبانی کنید، می‌توانید GitLab را امتحان کنید.

4. Phabricator

Phabricator لیستی از ابزارهای منبع باز توسط Phacility است که به شما در بررسی کد کمک می کند. در حالی که می توانید مجموعه ای از ابزارهای بررسی کد را روی سرور خود دانلود و نصب کنید، Phacility یک نسخه میزبان ابری Phabricator را نیز ارائه می دهد.

اگر آن را روی سرور خود نصب کنید هیچ محدودیتی ندارید. با این حال، از شما 20 دلار به ازای هر کاربر طراحی وب سایت در ماه (با سقف بالای 1000 دلار در ماه) دریافت می کنید که شامل پشتیبانی نیز می شود. برای امتحان کردن، می توانید یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه را انتخاب کنید.

Phabricator از سه سیستم کنترل نسخه محبوب - Git، Mercurial و SVN پشتیبانی می کند. این می تواند مخازن محلی را مدیریت کند و همچنین مخازن میزبان خارجی را ردیابی کند. شما می توانید آن را به چندین سرور نیز مقیاس دهید.

فراتر از یک ابزار بازبینی کد سنتی

Phabricator یک بستر دقیق برای گفتگو با اعضای تیم شما فراهم می کند. می‌توانید یک عضو جدید تیم را از قبل بررسی کنید یا کد ارسالی جدید را بررسی کنید. می‌توانید روی کد ادغام ‌شده نیز بازبینی انجام دهید، فرآیندی طراحی وب سایت که Phabricator آن را «ممیزی» می‌نامد. در اینجا مقایسه بین بررسی و ممیزی در Phabricator است.

ابزارهای اضافی Phabricator به شما در چرخه کلی توسعه نرم افزار طراحی وب سایت کمک می کند. به عنوان مثال، یک ردیاب داخلی برای مدیریت اشکالات و ویژگی ها در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید یک ویکی برای نرم افزار طراحی وب سایت خود در داخل ابزار از طریق Phriction ایجاد کنید. برای ادغام ابزار با تست های واحد، می توانید از ابزار CLI Phabricator استفاده کنید. همچنین می توانید از طریق API آن بر روی Phabricator برنامه بسازید.

به طور خلاصه، Phabricator بسیاری از ویژگی ها را در اختیار شما قرار می دهد که به شما در کارآمدتر کردن فرآیند توسعه طراحی وب سایت کمک می کند. اگر پروژه طراحی وب سایت شما در مراحل اولیه است، انتخاب این ابزار کاملا منطقی است. اگر تخصص لازم برای تنظیم آن را روی سرور خود ندارید، باید نسخه میزبانی شده ابزار را انتخاب کنید.

5. Collaborator

Collaborator by SmartBear یک ابزار بررسی اسناد و کد همتا برای تیم های توسعه طراحی وب سایت است. علاوه بر بررسی کد منبع، Collaborator به تیم ها امکان می دهد اسناد طراحی وب سایت را نیز بررسی کنند. یک بسته لایسنس 5 کاربره طراحی وب سایت 535 دلار در سال قیمت دارد. بسته به نیازهای کسب و کار شما یک آزمایش رایگان در دسترس است.

Collaborator از تعداد زیادی سیستم کنترل نسخه مانند Subversion، Git، CVS، Mercurial، Perforce و TFS پشتیبانی می کند. ادغام با ابزارها و IDE های معروف مدیریت پروژه طراحی وب سایت مانند Jira، Eclipse و Visual Studio به خوبی انجام می شود.

این ابزار همچنین گزارش و تجزیه و تحلیل معیارهای کلیدی مربوط به فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت شما را امکان پذیر می کند. علاوه بر این، Collaborator در مدیریت ممیزی و ردیابی اشکال نیز کمک می کند. اگر پشته فناوری شما شامل نرم‌ افزار سازمانی است و برای تنظیم فرآیند بررسی کد خود به پشتیبانی نیاز دارید، باید Collaborator را امتحان کنید.

6. CodeScene

CodeScene یک ابزار بررسی کد است که فراتر از تجزیه و تحلیل کد استاتیک سنتی است. تجزیه و تحلیل کد رفتاری را با گنجاندن یک بعد زمانی برای تجزیه و تحلیل تکامل پایگاه کد شما انجام می دهد. CodeScene به دو صورت موجود است: راه حل مبتنی بر ابر و راه حل داخلی.

برنامه های مبتنی بر ابر CodeScene برای مخازن عمومی میزبانی شده در GitHub به صورت رایگان شروع می شود. برای حداکثر ده مخزن خصوصی و یک تیم ده نفره، CodeScene ماهیانه ۹۹ یورو (حدود ۱۱۵ دلار) هزینه دارد. هزینه نصب در محل CodeScene برای هر توسعه دهنده طراحی وب سایت 15 یورو (حدود 17 دلار) در ماه است.

CodeScene تاریخچه کنترل نسخه شما را برای ارائه تجسم کد پردازش می کند. علاوه بر این، از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای شناسایی الگوهای اجتماعی و خطرات پنهان در کد طراحی وب سایت استفاده می ‌کند.

به یک هاست سریع، ایمن و مناسب برای توسعه دهندگان برای طراحی وب سایت های مشتری خود نیاز دارید؟ webever.ir با در نظر گرفتن توسعه دهندگان طراحی وب سایت ساخته شده است و ابزارهای فراوان و داشبورد قدرتمندی را ارائه می دهد. برنامه های ما را بررسی کنید

از طریق تاریخچه کنترل نسخه، پروفایل های CodeScene همیشه عضو تیم هستند تا پایگاه دانش خود را ترسیم کنند و وابستگی های بین تیمی ایجاد کنند. همچنین با شناسایی فایل‌هایی که بیشترین فعالیت توسعه طراحی وب سایت را دارند، مفهوم نقاط مهم را در مخزن شما معرفی می‌کند. این نقاط داغ در آینده به بیشترین توجه نیاز دارند.

اگر به دنبال ابزاری هستید که فراتر از یک ابزار سنتی بررسی کد مکالمه باشد، حتماً نسخه آزمایشی رایگان CodeScene را بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منطق زیربنایی تجزیه و تحلیل کدهای رفتاری CodeScene، این مقاله سفید در مورد موارد استفاده و نقش های CodeScene را بررسی کنید.

7. Visual Expert

Visual Expert یک راه حل سازمانی برای بررسی کد است که متخصص در کد پایگاه داده است. فقط از سه پلتفرم پشتیبانی می کند: PowerBuilder، SQL Server، و Oracle PL/SQL. اگر از هر DBMS دیگری استفاده می کنید، نمی توانید Visual Expert را برای بررسی کد ادغام کنید.

آزمایشی رایگان در دسترس است، اما برای دریافت قیمت آن باید درخواستی ارسال کنید.

علاوه بر بررسی کد سنتی، ویژوال اکسپرت هر تغییر در کد طراحی وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می‌ کند تا مشکلات عملکردی ناشی از تغییرات را پیش ‌بینی کند. این ابزار می تواند به طور خودکار اسناد کامل برنامه شما را از روی کد نیز ایجاد کند.

اگر از PowerBuilder، SQL Server یا Oracle PL/SQL استفاده می‌کنید و می‌خواهید یک ابزار تخصصی بررسی کد طراحی وب سایت برای نیازهای خود داشته باشید، باید Visual Expert را امتحان کنید (در اینجا راهنمای ساخت پرس‌ و‌جوهای کارآمد و طراحی وب سایت است).

8. Gerrit

Gerrit یک ابزار بازبینی کد مبتنی بر طراحی وب سایت رایگان و منبع باز برای مخازن Git است که به زبان جاوا نوشته شده است. برای اجرای Gerrit باید کد منبع را دانلود کرده و در جاوا اجرا کنید. در اینجا مراحل نصب نسخه مستقل Gerrit آمده است.

Gerrit عملکرد یک ردیاب اشکال و یک ابزار بررسی را با هم ترکیب می کند. در طول یک بررسی، تغییرات در کنار هم در یک تفاوت یکپارچه نمایش داده می شوند، با امکان شروع مکالمه برای هر خط کد اضافه شده. این ابزار به عنوان یک مرحله میانی بین توسعه دهنده طراحی وب سایت و مخزن مرکزی کار می کند. علاوه بر این، Gerrit همچنین دارای یک سیستم رای گیری است.

اگر تخصص فنی نصب و پیکربندی Gerrit را دارید و به دنبال یک ابزار بررسی کد رایگان هستید، باید به عنوان یک راه حل ایده آل برای پروژه طراحی وب سایت های شما عمل کند.

9. Rhodecode

Rhodecode یک ابزار مبتنی بر طراحی وب سایت است که به شما در انجام بررسی کد کمک می کند. این سیستم از سه سیستم کنترل نسخه پشتیبانی می کند: Mercurial، Git و Subversion. یک نسخه مبتنی بر ابر Rhodecode از 8 دلار برای هر کاربر طراحی وب سایت در ماه شروع می شود، در حالی که یک راه حل داخلی 75 دلار برای هر کاربر طراحی وب سایت در سال هزینه دارد. در حالی که این نرم افزار سازمانی است، نسخه جامعه آن، که رایگان و منبع باز است، می تواند رایگان دانلود و کامپایل شود.

Rhodecode یک تیم را قادر می سازد تا به طور مؤثر از طریق بررسی کد طراحی وب سایت های تکراری و محاوره ای برای بهبود کیفیت کد طراحی وب سایت همکاری کند. این ابزار علاوه بر این، یک لایه از مدیریت مجوز را برای توسعه طراحی وب سایت ایمن فراهم می کند.

علاوه بر این، تغییرات طراحی وب سایت بصری به شما کمک می کند تا تاریخچه پروژه طراحی وب سایت خود را در شاخه های مختلف هدایت کنید. یک ویرایشگر کد طراحی وب سایت آنلاین نیز برای تغییرات کوچک از طریق رابط طراحی وب سایت ارائه شده است.

Rhodecode به طور یکپارچه با پروژه طراحی وب سایت های موجود شما ادغام می شود، که آن را برای افرادی که به دنبال ابزار بررسی کد طراحی وب سایت مبتنی بر طراحی وب سایت هستند، انتخابی عالی می کند. بنابراین، نسخه انجمن برای کسانی که تخصص فنی دارند، به دنبال ابزار بررسی کد رایگان و قابل اعتماد هستند، ایده آل است.

10. Veracode

Veracode مجموعه ‌ای از ابزارهای بررسی کد طراحی وب سایت را ارائه می ‌کند که به شما امکان می ‌دهد آزمایش را خودکار کنید، توسعه طراحی وب سایت را تسریع کنید، فرآیند اصلاح را یکپارچه کنید و کارایی پروژه طراحی وب سایت خود را بهبود بخشید. مجموعه ابزارهای بررسی کد طراحی وب سایت توسط Veracode به عنوان یک راه حل امنیتی برای جستجوی آسیب پذیری در سیستم های شما به بازار عرضه شده است. آنها مجموعه ای از دو ابزار بررسی کد طراحی وب سایت را ارائه می دهند:

تجزیه و تحلیل استاتیک: ابزاری که توسعه دهندگان طراحی وب سایت را قادر می سازد نقص های امنیتی در کد طراحی وب سایت خود را شناسایی و رفع کنند.

تجزیه و تحلیل ترکیب نرم افزار: ابزاری است که فرآیند اصلاح و کاهش نقص در کد طراحی وب سایت را مدیریت می کند.

بررسی کد طراحی وب سایت بخشی از تجزیه و تحلیل ترکیب نرم افزار است و می توانید قبل از اینکه به طور کامل به آن متعهد شوید، نسخه ی نمایشی Veracode را انتخاب کنید. اینجا لینک درخواست قیمت است.

11. Reviewable

Reviewable یک ابزار بررسی کد طراحی وب سایت برای درخواست‌های کششی GitHub است. برای مخازن منبع باز رایگان است، با برنامه هایی برای مخازن خصوصی که از 39 دلار در ماه برای ده کاربر طراحی وب سایت شروع می شود. از آنجایی که این ابزار با GitHub یکپارچه شده است، می توانید با استفاده از حساب GitHub خود وارد شوید و شروع به کار کنید.

اگر می‌خواهید یک بررسی معمولی در Reviewable را بررسی کنید، می ‌توانید به یک بررسی آزمایشی بروید.

یکی از نکات جالب در مورد Reviewable این است که برخی از اشکالات بررسی کد طراحی وب سایت در ویژگی درخواست های کششی GitHub را برطرف می کند. به عنوان مثال، زمانی که توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت خط را تغییر می‌دهد، نظر روی یک خط کد طراحی وب سایت به ‌طور خودکار توسط GitHub پنهان می ‌شود، زیرا GitHub فرض می‌ کند که مشکل برطرف شده است. اما، در واقعیت، ممکن است همه چیز متفاوت باشد.

همچنین، GitHub محدودیت های خط نسبتا کمی برای نمایش تفاوت فایل ها دارد.

اگر به دنبال ابزاری هستید که کاملاً منسجم با GitHub باشد، اما ویژگی‌های بیشتری را نسبت به درخواست ‌های کششی می ‌خواهید، Reviewable باید ابزار مورد استفاده شما باشد.

12. بررسی همتایان برای Trac

اگر از Subversion استفاده می‌ کنید، افزونه بازبینی همتا برای Trac یک گزینه رایگان و منبع باز برای انجام بررسی کد پروژه‌ طراحی وب سایت های شما فراهم می ‌کند. افزونه بازبینی همتا در پروژه طراحی وب سایت متن باز Trac که یک سیستم ویکی و ردیابی مشکل برای پروژه های توسعه طراحی وب سایت است، ادغام می شود.

Trac ویکی و ردیاب مسئله را با نظرات شما ادغام می کند تا راه حلی سرتاسر ارائه دهد. در حالی که عملکرد اصلی مقایسه تغییرات و مکالمه در دسترس است، این افزونه به شما امکان می دهد گردش کار سفارشی شده را برای پروژه طراحی وب سایت های خود طراحی کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید تصمیم بگیرید که کارهایی مانند ارائه یک تغییر یا تأیید در بررسی کد طراحی وب سایت انجام شوند. همچنین می توانید گزارش های سفارشی در مورد پروژه طراحی وب سایت های خود ایجاد کنید.

اگر همچنین به دنبال یک ویکی برای مستندات و یک ردیاب مشکل برای مدیریت نقشه راه پروژه طراحی وب سایت خود هستید، Trac باید گزینه خوبی برای شما باشد.

ابزارهای بازبینی کد پروژه طراحی وب سایت شما را عاری از اشکال و خطا نگه می دارند. با این راهنما بهترین مورد را برای تیم خود بیابید

خلاصه

فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت نقش کلیدی در افزایش کارایی سازمان شما دارد. به طور خاص، استفاده از ابزار مناسب بررسی کد چیزی است که به شما کمک می کند تا افزونگی را در چرخه توسعه طراحی وب سایت خود حذف کنید.

ما به محبوب‌ ترین ابزارهای بررسی کد موجود در سال 2022 نزدیک‌تر نگاه کردیم و در اینجا چیزی یافتیم:

 • برای تیم کوچکی که تازه شروع به کار کرده است، Review Board انتخاب خوبی برای شروع فرآیند بررسی کد طراحی وب سایت است.
 • اگر به دنبال یک ابزار بازبینی کد طراحی وب سایت منبع باز هستید، Gerrit، Peer Review for Trac یا نسخه جامعه Rhodocode را امتحان کنید.
 • آیا به دنبال یک ابزار بررسی کد طراحی وب سایت نسبتاً آسان با پشتیبانی هستید؟ شما باید Rhodecode را امتحان کنید.
 • اگر از Git و GitHub برای مدیریت پایگاه کد خود استفاده می کنید، ویرایشگر بررسی کد داخلی GitHub را امتحان کنید. اگر می‌خواهید از ویژگی‌های اولیه درخواست‌های کشش فراتر بروید، باید بررسی‌ پذیر را بررسی کنید.
 • آیا به تیمی تعلق دارید که از Oracle، SQL Server یا PowerBuilder برای مدیریت کد پایگاه داده شما استفاده می کند؟ می توانید Visual Expert را امتحان کنید، ابزاری برای بررسی کد که در کد پایگاه داده تخصص دارد.
 • اگر به دنبال راه حل سازمانی هستید، Atlassian’s Crucible، SmartBear’s Collaborator یا Veracode را امتحان کنید.
 • در صورتی که می خواهید از ML و AI برای فراتر رفتن از بررسی کد و تجزیه و تحلیل رفتاری استفاده کنید، باید CodeScene را بررسی کنید.
 • اگر راه حل کاملی برای چرخه توسعه نرم افزار طراحی وب سایت خود می خواهید، مجموعه ابزارهای Phabricator را برای بررسی کد و موارد دیگر بررسی کنید.

حالا نوبت شماست: از چه ابزار بررسی کد طراحی وب سایت استفاده می کنید؟ چرا؟ در نظرات به ما بگویید!