search
حلقه سفید

15 بهترین افزونه رایگان Adobe XD که طراحان وب سایت و توسعه دهندگان طراحی وب سایت باید در سال 2021 بدانند

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/05
15 بهترین افزونه رایگان Adobe XD که طراحان وب سایت و توسعه دهندگان طراحی وب سایت باید در سال 2021 بدانند

به لطف رابط کاربری ساده و عملکردهای قدرتمند آن، تعداد فزاینده ای از طراحان طراحی وب سایت و توسعه دهندگان طراحی وب سایت Adobe XD را به جای Photoshop یا Sketch سنتی برای تکمیل برنامه یا طراحی وب سایت خود انتخاب می کنند.

با این حال، مانند یک شمشیر دو لبه، به دلیل سادگی، Adobe XD نیز تجسم دقیق ایده‌های خود یا حرکت هموار به مرحله خرید سایت بعدی را برای طراحان وب سایت و توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت کمی سخت می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان از Adobe XD با افزونه‌ها برای ساده‌ سازی فرآیند طراحی وب سایت و توسعه وب سایت خود استفاده می‌کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا ما 15 مورد از بهترین پلاگین های رایگان Adobe XD را برای طراحان وب سایت و توسعه دهندگان طراحی وب سایت انتخاب کرده ایم تا روند کار طراحی وب سایت محصول خود را سرعت بخشند.

طراح رنگ - پالت های رنگی، سایه ها و ته رنگ ها را برای طرح خود ایجاد کنید

رنگ ها در طراحی UI/UX عناصر بصری مهمی هستند که می توانند احساسات خاصی را برانگیزند و به صورت بصری ایده های محصول یا خدمات را ارائه دهند. یک پالت رنگ خوب مفاهیم برند را بیان می کند و به جلب توجه کاربر در نگاه اول کمک می کند.

اگر از Adobe XD استفاده می‌کنید و نمی‌دانید چه رنگ‌هایی می‌توانند طراحی وب سایت شما را برجسته کنند، افزونه Color Designer به شما کمک می‌کند تا یک پالت رنگ برجسته ایجاد کنید. به سادگی رنگ مورد نظر را انتخاب کنید و Color Designer به شما کمک می کند تا رنگ ها، سایه ها و رنگ های مرتبط را برای پروژه طراحی وب سایت خود ایجاد کنید.

Mockplus -صادرات طرح‌ها و دارایی‌ها برای ساده‌سازی همکاری در طراحی وب سایت محصول و گردش کار انتقال Video

طراحی وب سایت یک پیش نویس خوب برنامه تنها شروع گردش کار طراحی وب سایت محصول است. برای ایجاد برنامه ای که کاربران دوستش دارند، طراحان طراحی وب سایت باید پیش نویس را با سایر اعضای تیم به اشتراک بگذارند، بازخورد جمع آوری کنند، همکاری کنند و روی آن ها تکرار کنند، قبل از اینکه پیش نویس نهایی را به مهندسان برای پیاده سازی برنامه تحویل دهند. این فرآیند می تواند پیچیده، زمان بر باشد و اغلب باید در ابزارهای مختلف انجام شود.

اما، خوشبختانه، اکنون Mockplus، یک پلتفرم طراحی وب سایت محصول مبتنی برطراحی وب سایت، دارید که به شما کمک می‌کند کل گردش کار طراحی وب سایت محصول خود را در یک مکان ابری قابل اشتراک‌گذاری، از قالب‌بندی سیمی گرفته تا نمونه‌سازی، همکاری و انتقال توسعه ‌دهنده، متصل کنید.

همه طراحان طراحی وب سایت، توسعه دهندگان، مدیران محصول، مشتریان، ذینفعان و سایر افراد در تیم شما می توانند از طریق یک لینک به یک پروژه بپیوندند و قطعات خود را بدون زحمت به صورت آنلاین تکمیل کنند.

پلاگین آن برای Adobe XD ابزار مهمی است که به شما کمک می‌کند طرح‌ها و دارایی‌های خود را به Mockplus صادر کنید، جایی که کل تیم شما می‌تواند همکاری کند و این طرح‌ها را با مشخصات، دارایی‌ها و تکه‌های کد دقیق تحویل دهد.

تصویر استوک - به سرعت تصویری را که برای تثبیت گردش کار طراحی وب سایت خود نیاز دارید جستجو کنید

انتخاب تصاویر دیگر هرگز جریان کار طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن شما را خراب نمی کند.

به عنوان یک طراح طراحی وب سایت، ممکن است هزاران تصویر ذخیره شده در رایانه داشته باشید و در صورت نیاز پیدا کنید که جستجوی تصویر مناسب در زمان نیاز بسیار دشوار و زمان بر است. خوشبختانه، Stock Image هزاران تصویر را ارائه می دهد که بدون ترک Adobe XD، هر زمان که بخواهید آماده استفاده هستند. این کار روند طراحی وب سایت را سرعت می بخشد و هزاران تصویر با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می دهد.

پس از نصب افزونه، افزونه را راه اندازی کنید و هر تصویری را که نیاز دارید با کلمات کلیدی، فیلترها یا حتی با استفاده از جستجوی عکس معکوس جستجو کنید. با Stock Image ساعت‌ها را صرفه‌جویی می‌کنید که به‌طور خسته‌کننده برای تصاویر جستجو نمی‌کنید.

UI Faces - آواتار مناسب برای طراحی وب سایت خود را بدون ترک Adobe XD پیدا کنید

هنگام طراحی وب سایت برنامه های اجتماعی یا چت، طراحان طراحی وب سایت ممکن است برای ایجاد رابط های واقعی به صدها چهره برای تصاویر نمایه نیاز داشته باشند. با این حال، جستجوی دستی برای این چهره‌ها می‌تواند ساعت‌ها به شما بخورد و شما را از هدف اصلی‌تان دور کند.

افزونه UI Face را برای Adobe XD امتحان کنید. این افزونه تصاویر چهره با کیفیت بالا را از Pexels، Unsplash، Random Users و سایر طراحی وب سایت های سهام ارائه می دهد. همچنین فیلترهای اضافی مانند سن، جنسیت، رنگ مو، احساسات و موارد دیگر وجود دارد که به شما کمک می کند تا به سرعت آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.

Icondrop - نمادها و تصاویر مناسب را برای زیباتر کردن طراحی وب سایت خود دریافت کنید

نمادها، تصاویر و تصاویر عناصر رایج در طراحی وب سایت هستند و به جذابیت بصری برای برنامه یا طراحی وب سایت شما کمک می کنند. با Icondrop برای Adobe XD به بیش از 3 میلیون دارایی طراحی وب سایت مانند نمادهای برداری یا تصاویر دسترسی خواهید داشت.

پس از وارد شدن به افزونه، به سادگی آنچه را که به دنبال آن هستید جستجو کنید و Icondrop آن را مستقیماً در طرح شما قرار می دهد.

Icon Design - برای بهبود طراحی وب سایت خود، نمادها و برچسب های برداری را جستجو کنید

اگر برای بهبود طراحی Adobe XD خود فقط به نمادهای برداری نیاز دارید، افزونه Icon4Design را امتحان کنید. بیش از 5000 نماد و برچسب وکتور رایگان و با کیفیت بالا، درست در داخل XD وجود دارد. به راحتی یک نام یا کلمه کلیدی را تایپ کنید و ده ها مجموعه آیکون در سبک های مختلف دریافت خواهید کرد.

UnDraw - تصاویر را بدون هیچ هزینه ای به Adobe XD خود بیاورید

طراحی وب سایت محبوب UnDraw همچنین یک افزونه انحصاری برای کاربران Adobe XD است که می خواهند هر یک از تصاویر منحصر به فرد خود را به پروژه های طراحی وب سایت شخصی یا تجاری خود اضافه کنند. بر خلاف Icondrop بالا، که تصاویر رایگان و پولی را ارائه می دهد، UnDraw منبع باز است بنابراین تصاویر و تصاویر همگی رایگان هستند.

شما به راحتی می توانید تصاویر مورد نظر خود را مرور یا جستجو کنید و آنها را مطابق با پالت خود تغییر دهید. همچنین می توانید هر تصویری را دانلود کرده و در هر جایی که می خواهید دوباره از آن استفاده کنید.

Lorem Ipsum - متون متغیرهایی را برای طرح‌بندی‌های خود ایجاد کنید

روی یک قالب یا ماکت کار می‌کنید و می‌خواهید به سرعت متن مکان‌دار اضافه کنید؟ پلاگین Lorem Ipsum به شما کمک می کند هر عنصر متنی خالی را تنها با چند کلیک پر کنید.

پس از نصب افزونه، تنها سه مرحله ساده برای افزودن متن مکان‌نما طول می‌کشد: عنصر متن خالی را انتخاب کنید، نوع متن ساختگی مورد نظر را از فهرست انتخاب کنید و سپس متن را وارد کنید.

این افزونه با تمام نیازهای شما مطابقت دارد و تا حد امکان ساده طراحی شده است.

Google Sheets - طراحی وب سایت خود را با محتوا و داده های واقعی از Google Sheets غنی کنید

تجسم داده ها اغلب یکی از چالش برانگیزترین جنبه هایی است که طراحان طراحی وب سایت هنگام طراحی برنامه های مدیریتی یا برنامه هایی با داشبورد با آن مواجه می شوند. اگر به روش بهتری برای تجسم داده ها در برنامه یا طراحی وب سایت خود نیاز دارید، افزونه Google Sheets را برای Adobe XD دانلود کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی برگه های داده خود را در طراحی وب سایت خود وارد کنید تا بتوانید با تیم خود همکاری کنید و طرح های پویا را بدون ترک Adobe XD ایجاد کنید.

نمودار - نمودارهایی را با داده های تصادفی، جدولی یا JSON برای طراحی وب سایت خود ایجاد کنید

Chart افزونه ای است که به شما کمک می کند نمودارهای مختلفی را برای طراحی Adobe XD خود ایجاد کنید. با نمودار می توانید داده ها را از هر فایل منبع مانند داده های تصادفی، داده های جدولی یا داده های JSON تجسم کنید. در مجموع 16 نوع نمودار وجود دارد که به نیازهای طراحی وب سایت شما کمک می کند.

همچنین می‌توانید نمودارهای خود را با الگوها، پالت‌های رنگی سفارشی و موارد دیگر سفارشی کنید.

تغییر نام دهید - برای مدیریت بهتر، لایه ها و تابلوهای هنری خود را تغییر نام دهید

سازماندهی و مدیریت لایه ها و تابلوهای هنری یک دردسر واقعی برای طراحان طراحی وب سایت است، به خصوص زمانی که در یک پروژه بزرگ در Adobe XD، Photoshop یا Sketch هستند.

تغییر نام این یک پلاگین ساده است و آنچه را که روی قلع می گوید انجام می دهد. این به طراحان طراحی وب سایت امکان می دهد تا نام لایه ها و تابلوهای هنری را برای سازماندهی و مدیریت بهتر آنها تغییر دهند.

می توانید نام لایه های طراحی وب سایت را از طریق دنباله ها، نام لایه ها، عرض و ارتفاع تغییر دهید. همچنین می توانید با وارد کردن کلمات و کاراکترهای مرتبط، نام لایه های دلخواه را به سرعت پیدا کرده و جایگزین کنید.

Super Position - سیستم طراحی وب سایت خود را در Adobe XD ایجاد کنید یا به آن دسترسی پیدا کنید تا طراحی وب سایت خود را ثابت نگه دارید

همانطور که همه می‌دانند، یک سیستم طراحیوب سایت برای برند خوب یک دستورالعمل طراحی یکپارچه را ارائه می‌کند و به طراحان طراحی وب سایت کمک می‌کند تا اپلیکیشن‌های ثابتی را در بین تیم‌ها ایجاد کنند. Super Position یک افزونه عالی است که به تیم های شما کمک می کند تا سیستم طراحی وب سایت برای برند شما را مستقیماً در Adobe XD مشاهده و دسترسی داشته باشند.

اگر هیچ سیستم طراحی وب سایت موجود از قبل ایجاد نشده باشد، Super Position به شما کمک می کند تا از یک طراحی وب سایت موجود به صورت آنلاین یک سیستم ایجاد کنید. به سادگی لینک طراحی وب سایت را وارد کنید تا تمام نشانه های طراحی وب سایت شناسایی شده و برای استفاده بعدی در افزونه نمایش داده شوند.

Maps Generator - نقشه های سفارشی را در طرح Adobe XD خود قرار دهید

نقشه‌ها برای اپلیکیشن‌ها و طراحی وب ‌سایت‌ها بسیار مهم هستند و یافتن سریع نقشه‌های دقیق بدون استفاده از اسکرین‌شات می‌تواند دشوار باشد. اکنون با Maps Generator می توانید با یک افزونه ساده یک نقشه در طرح خود ایجاد کنید.

می‌توانید سطح بزرگ‌نمایی، نوع نقشه و سبک‌های طراحی وب سایت سفارشی را سفارشی کنید تا نقشه‌ای عالی برای طراحی وب سایت خود ایجاد کنید.

Web Export - فایل های طراحی وب سایت را به کدهای HTML یا CSS صادر کنید

Web Export یک افزونه عالی است که به شما امکان می‌دهد طراحی Adobe XD خود را در قالب‌های HTML صادر کنید و کدهای CSS را صادر کنید تا به شما در انتقال طراحی وب سایت و توسعه‌دهنده سرعت ببخشید.

سبک‌ها، کلاس‌ها و ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند که از چارچوب‌های طراحی وب سایت محبوب پشتیبانی می‌کنند.

همچنین می توانید برای توضیح جزئیات مهم طراحی وب سایت یا اضافه کردن اطلاعات مهم، نشانه گذاری اضافه کنید.

این ابزار مفیدی است مخصوصاً برای تیم‌های کوچک‌تری که مهارت کمتری در کدنویسی دارند، اما نیاز دارند کد و اطلاعات توسعه را با توسعه‌دهندگان به اشتراک بگذارند و کل انتقال را به توسعه‌دهنده سرعت بخشند.

UserTesting - طراحی وب سایت خود را آزمایش کنید و بازخورد مشتری را مستقیماً در Adobe XD دریافت کنید

تست کاربر نقش مهمی در کمک به طراحان طراحی وب سایت برای ایجاد تجربیات کاربری عالی دارد. با افزونه UserTesting، می‌توانید آزمایشی را مستقیماً در Adobe XD اجرا کنید و بازخورد واقعی مشتری را در داخل طرح جمع‌آوری کنید.

نتیجه

اینها همه مجموعه ما از بهترین افزونه های رایگان برای پلاگین Adobe XD هستند. می توانید آزادانه همه آنها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک، دو یا چند تا از آنها می توانند فرآیند طراحی وب سایت محصول شما را ساده کنند.

منبع :