search
حلقه سفید

5 تا از بهترین روش های طراحی وب سایت واکنش گرا در سال 2018

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/12/11
5 تا از بهترین روش های طراحی وب سایت واکنش گرا در سال 2018

تا به حال ممکن است اصطلاح "طراحی وب سایت واکنش گرا" را شنیده باشید. اگر با این مفهوم یا وبلاگ ما در اینجا تازه کار هستید، این اصطلاح ایجاد یک طراحی وب سایت را توصیف می کند که به درستی با انواع دستگاه ها سازگار شده و کار می کند. همانطور که تکنولوژی تکامل می یابد، تمرین نیز باید تکامل یابد.

همانطور که گفته شد، طراحی وب سایت ریسپانسیو 2018 کمی متفاوت از سال 2017 خواهد بود که با 2016 متفاوت بود، که با 2015 متفاوت بود و غیره و غیره. با پیشرفت تکنولوژی، مصرف کنندگان می توانند انتظار تجربه ای شخصی را داشته باشند، که به شما دلیل بیشتری برای جلوتر از رقبا می دهد! ما پنج روش و اصول طراحی وب سایت واکنشگرا را که باید در نظر داشته باشید را در این سال پوشش خواهیم داد. بیا انجامش بدیم!

1. تعاملات کوچک بیشتر در طراحی وب سایت

یکی از رایج ترین چیزهایی که نویسندگان طراحی وب سایت به عنوان ترندهای سال به آن توجه می کنند، استفاده از تعاملات کوچک است. تعاملات کوچک متغیرهایی هستند که به کاربر اجازه می دهند با یک صفحه طراحی وب سایت بدون بارگیری مجدد آن تعامل داشته باشند.

بهترین مثال برای این، «واکنش‌های» فیس‌بوک است که به «لایک‌ها» اضافه شده است. می‌توانید به پست‌ها با قلب، چهره‌های خندان، چهره‌های عصبانی و چهره‌های غمگین واکنش نشان دهید تا احساسات خود را نسبت به محتوای یک پست نشان دهید، و صفحه دوباره بارگذاری نمی‌شود - به همان صورت باقی می‌ماند.

تعاملات کوچک در زمان صرفه جویی می کند و تجربه کاربرUX) ) طراحی وب سایت را بسیار سرگرم کننده تر می کند. انتظار داریم در سال 2018 و در آینده شاهد محبوبیت بیشتر آنها باشیم.

2. تایپوگرافی هوشمند

در حالی که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، می‌توانید علاوه بر سایر جنبه‌های صفحه طراحی وب سایت که معمولاً برای پاسخگو بودن طراحی شده‌اند، یک فونت واکنش‌گرا ایجاد کنید. به عنوان مثال، نسخه دسکتاپ یک صفحه طراحی وب سایت ممکن است از Helvetica 24 pt استفاده کند. برای هدر، اما نسخه موبایل صفحه طراحی وب سایت می تواند از نوع کوچکتری Arial استفاده کند.

فونت های خاصی به سمت شما می روند و در یک صفحه بزرگ طراحی وب سایت بهترین عملکرد را دارند - آنها به گونه ای طراحی شده اند که بزرگ باشند، نه فقط در رابطه با بقیه صفحه بزرگ به نظر برسند. این کار باعث می شود که فونت در صفحه طراحی وب سایت موبایل کمتر موثر باشد. از نظر زیبایی، ممکن است کمتر دلپذیر باشد، و ممکن است متن کوچکتر، مهم و آموزنده را از کانون توجه کاربران خارج کند. بنابراین تنظیم عناوین و متن در فونت ها و اندازه های مختلف برای هر دستگاه مورد استفاده برای تجربه کاربر بسیار مهم است.

3. با موبایل آشنا باشید

در حالی که طراحی وب سایت های تلفن همراه در چند سال گذشته به خوبی در روزنامه نگاری طراحی وب سایت پوشش داده شده اند، نویسندگان متخصص برای توجه بیشتر به آنها استدلال می کنند! دلیل این امر؟ خوب به طور خلاصه، اکثر ترافیک طراحی وب سایت در حال حاضر از دستگاه های تلفن همراه می آید.

با در نظر گرفتن این موضوع، مطمئن شوید که مفاهیم برنامه ها و طراحی وب سایت ها را در ذهن خود جدا کرده اید. استفاده از برنامه و تجربه کاربری مهم هستند، اما داشتن یک برنامه واکنش گرا با داشتن یک طراحی وب سایت واکنش گرا متفاوت است. با این حال، به عنوان یک طراح طراحی وب سایت ، بسته به شرایط ممکن است خود را در حال کار روی آنها بیابید.

برای یک برنامه، شباهت‌های زیادی با مواردی که ممکن است برای یک طراحی وب سایت پذیرایی تلفن همراه روی آن تمرکز کنید، وجود دارد، اما معنایی وجود دارد که طراحی وب سایت واکنش ‌گرا با آن‌ها مقابله نخواهد کرد. به عنوان مثال، تست A/B مناسب بر روی یک برنامه متفاوت از یک طراحی وب سایت واکنش گرا انجام می شود. با این حال، وسعت اندازه‌های صفحه ‌نمایش که می‌توان استفاده کرد برای هر دو مورد توجه است.

4. در شبکه نوآوری کنید

در گذشته ما از طرح‌های شبکه‌ ای محبوب مانند قانون یک سوم، شبکه‌های 12 واحدی و شبکه‌های مقدار ستون رایج برای طراحی وب ‌سایت به خوبی استفاده کرده‌ایم. با این حال، برای تازه نگه داشتن چیزها، باید توجه مردم را به خود جلب کنید، حتی به صورت نامحسوس یا ناخودآگاه.

به همین دلیل، سال 2018 باید سالی باشد که شما طرح‌ بندی‌های شبکه خود را نوآوری می‌کنید. باید راهی وجود داشته باشد که طراحی وب سایت شما را از نظر زیبایی شناختی حفظ کند، اما همچنین آن را از سایر طراحی وب سایت ها متمایز کند، و سازماندهی صفحه نقش زیادی در این امر دارد. برای ابزارهای جدید سازماندهی صفحه، ترکیبات ستون جدید و غیر معمول را امتحان کنید یا با فضای خالی و شبکه CSS بازی کنید.

5. Vibe در چرخ رنگ

رنگ‌های پر جنب و جوش، مشکی جدید هستند، برای قرض گرفتن از محاوره. نویسندگان طراحی وب سایت مانند کسانی که در Elegant Themes هستند موافق هستند که در سال 2018، رنگ‌های پر جنب و جوش همان چیزی خواهند بود که ابزارهای طراحی وب سایت فعلی به ما اجازه آزمایش بعدی را می‌دهند.

مقاله Elegant به طور خاص در مورد متریال دیزاین و پیشرفت هایی که در کنار محبوبیت آن ایجاد شده است صحبت می کند. به طور مشابه، Creative Bloq به Flat Design 2.0 و استفاده به روز و در حال تحول آن از گرادیان ها با رنگ های پر جنب و جوش به عنوان چیزی برای استفاده از این سال اشاره کرد.

در گذشته، صفحه‌ نمایش‌های طراحی وب سایت موبایل آنقدر قوی نبودند و رنگ‌های زنده همیشه با طرح‌های بصری پیچیده و شلوغ به خوبی ترجمه نمی‌شدند. اما هرچه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های ما از نظر فنی پیشرفته ‌تر شوند، در مقایسه با یک دسکتاپ، شکاف بین کیفیت محتوای قابل نمایش در دستگاه‌های تلفن همراه کمتر خواهد بود. اینگونه است که طراحی وب سایت واکنشگرا حتی به معنای رنگ ها راه پیدا کرده است.

نظر شما در مورد طراحی وب سایت ریسپانسیو در سال 2018 چیست؟ به نظر شما طراحی وب سایت در کل در نتیجه آن به کجا می رود؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!