search
حلقه سفید

5 رایج ترین اشتباهات تعامل در طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/19
5 رایج ترین اشتباهات تعامل در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت یک تعامل هرگز آسان نبوده است. این شامل تجزیه و تحلیل عمیق رفتار کاربر طراحی وب سایت و برنامه ریزی دقیق است. با ظهور فناوری های جدید و الگوهای طراحی وب سایت تعامل، همه چیز آسان تر نمی شود.

تحت تاثیر قرار دادن کاربران طراحی وب سایت با تصاویر براق، جلوه‌های شناور صاف و انیمیشن‌های غیرمنتظره سخت ‌تر است، اما معضل همچنان باقی می ‌ماند - چگونه می ‌توانید یک تجربه کاربری طراحی وب سایت لذت ‌بخش ایجاد کنید که تبدیل‌ ها را همراه با لبخند کاربران طراحی وب سایت ایجاد کند؟ اگر از مشکلات رایج طراحی وب سایت آگاه باشید، احتمال اینکه آنها را بسازید بسیار کمتر است.

برای اینکه کار را برای شما آسان ‌تر کند - و شاید به شما اطلاع دهد که تنها نیستید - در اینجا خلاصه ‌ای از رایج ‌ترین تصورات اشتباه طراحی وب سایت تعامل آورده شده است.

1. غرق در نوآوری طراحی وب سایت

طراحان طراحی وب سایت بسیار خلاق هستند. ما می خواهیم خودمان را از طریق کارمان ابراز کنیم. ما همیشه به دنبال راه‌ های نوآورانه برای برجسته کردن طرح‌ ها هستیم. با این حال، وقتی صحبت از IxD به میان می آید، نوآوری همیشه به خوبی کار نمی کند. حتی ممکن است برای طراحی وب سایت شما مضر باشد. کاربران طراحی وب سایت تمایل به آشنایی دارند و اغلب آنها به روش‌ های خاصی از عملکرد تنظیم می ‌شوند.

رندی جی. هانت، مدیر خلاق Etsy و نویسنده طراحی وب سایت محصول برای طراحی وب سایت ، به صراحت بیان کرد: "هی، طراحان طراحی وب سایت: از تلاش برای اینقدر باهوش بودن دست بردارید." در این مقاله، او با جزئیات بیشتری توضیح می‌ دهد که چرا نباید در برای طراحی وب سایت از نوآوری زیاده‌ روی کرد.

به عنوان مثال، طراحی وب سایت Iotorama را در نظر بگیرید. زیبا به نظر می ‌رسد، موسیقی روح ‌انگیز است، اما با حرکت تمام آن توپ‌ ها، کاربر طراحی وب سایت متحیر می ‌شود که چه کاری انجام دهد. اشتباه نکنید، پروژه فوق العاده و فوق العاده خلاقانه است! من ایده گیمیفیکیشن را دوست داشتم، اما به دور از شهودی است.

در اینجا یک مثال دیگر است. بچه های پشت پروژه طراحی وب سایت Safety on the Slopes یک طراحی وب سایت گرافیک تعاملی منظم ارائه کردند که کاربران طراحی وب سایت را در مورد خطرات ورزش های زمستانی آگاه می کند. این نوآورانه و در عین حال طراحی وب سایت بصری، همه جانبه و سرگرم کننده است.

2. ناوبری گیج کننده طراحی وب سایت

قانون "خیلی باهوش نباش" به ناوبری نیز سرایت می کند. برخی از طراحان طراحی وب سایت سعی می کنند با آزمایش نام های التقاطی برای صفحات طراحی وب سایت ، اصیل باشند. به عنوان مثال، طراحی وب سایت Chijoff کاربران طراحی وب سایت را به این فکر وا می دارد که دقیقا چه چیزی را تحویل می دهند و چگونه آنها را استخدام کنند. برای اینکه بفهمیم صفحه «Co-Create» قرار است معادل «سرویس ‌ها» باشد، کمی مرور می‌طلبد. و حتی پس از آن، پس از خواندن کل صفحه طراحی وب سایت ، کاربر طراحی وب سایت همچنان در این فکر باقی می ماند که چه کاری انجام دهد ... انتهای صفحه یک فرم کوچک برای ثبت نام برای آخرین اخبار و نکات صنعت دارد! در صفحه "تماس" نیز هیچ فرمی وجود ندارد، فقط آدرس های پستی و ایمیل. آنها ارتباط برقرار کردن یا استخدام آنها را برای مردم آسان نمی کنند.

آیا می توانید حدس بزنید که "جهان" در طراحی وب سایت Maison Margiela برای چیست؟ در واقع به صفحه فیس بوک آنها لینک می شود. چه کسی فکرش را می کرد؟

در مقابل، طراحی وب سایت legworkstudio را بررسی کنید. به طرز چشمگیری خلاقانه و غیرمعمول است. ناوبری واضح و بدون ابهام است. هیچ شانسی برای گم شدن کاربر طراحی وب سایت وجود ندارد.

3. بهم ریختگی

زمانی بود که طراحی وب سایت ‌ها سعی می ‌کردند هر چیزی را که ممکن است در بالای صفحه قرار دهند. آن روزها گذشته است، اما هنوز بسیاری از طراحی وب سایت ها این اشتباه را مرتکب می شوند. از این فروشگاه آنلاین استفاده کنید:

طراح طراحی وب سایت سعی کرده به یک طرح رنگی ساده پایبند باشد، اما تعداد زیاد کادرها، آرم ها و فونت ها در رنگ های مختلف در این صفحه کافی است تا کاربر را متحیر کند. نوار جستجو جذاب است "خب، امروز چه آرزویی داری؟" متن، اما ظاهر و احساس کلی طرح نسبتا قدیمی است.

EBay یکی از خرده فروشان آنلاین بزرگ است که این موضوع را به درستی دریافت می کند. eBay به جای اینکه طراحی وب سایت خود را با تصاویر محصول، تبلیغات و چندین فراخوان برای اقدام پر کند، آن را تمیز و ساده نگه داشته است و دقیقاً آنچه را که کاربر طراحی وب سایت می‌خواهد ابتدا ببیند، با اعلان‌های واضح در مورد کارهای بعدی مشخص کرده است.

4. کنتراست، عزیزم!

کنتراست یکی از مهمترین ابزارهای ایجاد سلسله مراتب طراحی وب سایت بصری و جلب توجه کاربر به عناصر خاص است. در طراحی وب سایت ، کنتراست تنها به معنای استفاده از رنگ نیست، بلکه اندازه، شکل و موقعیت را نیز شامل می شود.

ساده ترین و واضح ترین مثال این سایت است. آنها در یکپارچگی موفق بودند، اما ظاهر کلی پس ‌زمینه طراحی وب سایت و دکمه‌ ها وقتی نوبت به ثبت سفارش می‌رسد، جذاب نیست.

با این مقایسه کنید. انتخاب رنگ نزدیک است، اما نتیجه کاملاً متفاوت است. به‌علاوه، افکت پیمایش خلاقانه ویژگی شگفت ‌انگیز محصول جدید را معرفی می‌ کند - مواد بازتابنده. باحال، ها؟

5. نادیده گرفتن استایل فرم طراحی وب سایت

طراحی فرم یکی از بخش های اساسی تجربه کاربر طراحی وب سایت است. هر طراحی وب سایت یک هدف دارد – چه ایجاد سرنخ، فروش مستقیم محصولات یا ارائه اطلاعات. متأسفانه، طراحی وب سایت های زیادی با صفحات اصلی طراحی وب سایت براق وجود دارند که ترجیح می ‌دهند با فرم‌ های طولانی و CAPTCHAهای پیچیده، کاربران طراحی وب سایت را تا حد مرگ خسته کنند. مگر اینکه کاربران طراحی وب سایت انگیزه قبلی قوی داشته باشند، آنها فقط آن را ترک خواهند کرد.

با راه‌ حل‌های مؤثر بین مرورگرها مانند JCF، زمان آن رسیده است که عناصر فرم پیش ‌فرض زشت را فراموش کنید و به سمت یک تجربه کاربری طراحی وب سایت فراگیرتر حرکت کنید.

یکی دیگر از چیزهای آزاردهنده زمانی است که فرم خیلی سخت است یا به خوبی آزمایش نشده است. به عنوان مثال، فرم sketchybusiness.io همه فیلدهای خالی را برجسته می کند، حتی اگر لازم نباشد.

اگر به فرم mostlyserious.io نگاه کنید، مطمئناً حالت شناور و دکمه فعال را دوست خواهید داشت. به علاوه، یادداشت «خجالتی نباش» یک حس شیرین و طنز به آن اضافه می کند.

پایان…

برای تست کردن خیلی تنبل نباشید! آنچه برای شما مهم است ممکن است با آنچه برای مشتریان مهم است متفاوت باشد. کجا با مشکل مواجه می شوند و گیر می کنند؟ آیا این ناوبری، جلوه منظر فانتزی یا ویدیوی بارگذاری طراحی وب سایت طولانی است؟ یکی از بزرگترین مزایای تست کاربر طراحی وب سایت این است که می توانید به جای کاربران طراحی وب سایت قدم بگذارید، روی نیازهای آنها تمرکز کنید و پیشرفت هایی را انجام دهید. سعی نکنید خلاقیت خود را مهار کنید. فقط به خاطر داشته باشید که بازدیدکنندگان طراحی وب سایت ممکن است گیج و ناامید شوند.

بدترین اشتباهات IxD که دیده اید چیست؟ نظرات و داستان های خود را در نظرات به اشتراک بگذارید.