search
حلقه سفید

5 روند طراحی وب سایت که بازی را در سال 2022 تغییر می دهد

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/12/14
5 روند طراحی وب سایت که بازی را در سال 2022 تغییر می دهد

اینترنت به سرعت در حال رشد است و به طور مستمر در حال تکامل است و همین امر باعث می شود تا با آخرین روندها به چالش کشیده شود. طراحی وب سایت ها نمونه کاملی هستند.

پانزده سال پیش، ما هرگز نمی توانستیم اهمیت ساخت و طراحی وب سایت برای یک تجارت را حدس بزنیم. با این حال امروزه، برای موفقیت یک کسب و کار، همگامی با روندها و پلتفرم ها ضروری است.

اگر اولویت شما به دست آوردن و حفظ کاربران در طراحی وب سایت شما است، باید به روز رسانی کنید و با آخرین روند طراحی وب سایت سازگار شوید تا از رقبای خود بهتر عمل کنید و متمایز شوید. برای کمک به شما در پیگیری برخی از آخرین روندهای طراحی وب سایت، ما 5 مورد از جدیدترین و محبوب ترین ها را گردآوری کرده ایم.

شخصی سازی در طراحی وب سایت

شخصی سازی در طراحی وب سایت مفهومی است که به طراحی وب سایت شما تجربیاتی متناسب با هر کاربر اختصاص می دهد. شخصی‌ سازی همیشه یک مفهوم مهم در طراحی وب سایت بوده است، اما یافتن راه‌های جدید و بهتر برای بهبود تجربه کاربر امسال بسیار حیاتی ‌تر خواهد بود.

برای مثال، همانطور که الگوریتم‌ها بهبود می‌یابند و پیچیده‌تر می‌شوند، تجربیات کاربر را بر اساس داده‌های مرور فردی سفارشی می‌کنند. شخصی سازی با استفاده از محتوای ذخیره شده در CRM شما، بر اساس رفتار کاربر، یا حتی از طریق یک فرآیند خودکار (مانند کمپین بازاریابی ایمیلی) انجام می شود.

هدف این است که به مشتریان خود احساس خاص بودن بدهید و به آنها تجربه ای بدهید که نیازهای فردی آنها را برآورده کند، و در سال 2022، این دقیقاً همان کاری است که طراحی وب سایت ها برای مرتبط ماندن باید انجام دهند.

فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین در سال جاری بسیار رایج تر شده است. بلاک چین اجازه می دهد تا اطلاعات توزیع شود اما کپی نشود و آن را منحصر به فرد می کند. این فناوری تقریباً برای هر صنعتی کاربرد دارد و طراحی وب سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از هیجان انگیزترین فرصت ها برای فناوری بلاک چین در طراحی وب سایت، ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز است. اینها برنامه هایی هستند که در بلاک چین وجود دارند، معمولاً به این معنی که منبع باز هستند و به سرور نیاز ندارند.

با این حال، ایده میزبانی غیرمتمرکز و قدرت محاسباتی ناشی از آن را نباید نادیده گرفت زیرا امسال در فضای طراحی به جلو حرکت می کنیم. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید امسال فناوری‌های بلاک چین را در شیوه‌های طراحی وب سایت خود بگنجانید.

طراحی تکه تکه شده

طرح های تکه تکه زمانی هستند که عناصر گرافیکی مانند تصاویر یا تایپوگرافی به قطعات یا قطعات تقسیم می شوند. سپس این تکه‌های محتوا به شیوه‌ای غیرعادی مرتب می‌شوند تا ظاهر و احساسی منحصر به فرد ایجاد کنند. این می تواند شامل عناصر همپوشانی، برش ها، اشکال و غیره باشد.

این نوع طراحی وب سایت مدتی است که موضوع داغ دنیای طراحی و توسعه طراحی وب سایت بوده است. با این حال، این اخیراً با ظهور CSS Grid، قابلیت استفاده و محبوبیت پیدا کرده است. وقتی طراحی وب سایت خود را با در نظر گرفتن پراکندگی طراحی وب سایت می کنید، محتوا را به بخش هایی تقسیم می کنید و گزینه های مختلفی را برای دسترسی به آنها در اختیار کاربران قرار می دهید.

این به کاربر این تصور را می دهد که گزینه های زیادی وجود دارد، زیرا آنها می توانند تمام صفحات بعدی طراحی وب سایت را به طور همزمان ببینند نه اینکه منتظر بمانند تا کل صفحه طراحی وب سایت قبل از دیدن صفحه بعدی طراحی وب سایت بارگذاری شود.

این روند یک جلوه بصری چشم نواز ایجاد می کند و باعث ایجاد حس کنجکاوی در بین کاربران در مورد آینده می شود و راهی عالی برای افزایش زمان تماس آنها با محتوای شما است.

تعاملات کوچک در طراحی وب سایت

در طراحی وب سایت، ریز تعاملات آن لحظات کوچکی هستند که به کاربران در مورد وضعیت اقدامات خود بازخورد می دهند. به عنوان مثال، وقتی روی یک دکمه کلیک می‌کنید، رنگ آن تغییر می‌کند یا انیمیشنی ارائه می‌کند تا نشان دهد که یک عمل را انجام داده‌اید.

هنگامی که شروع به فکر کردن در مورد آن کردید، در هر جایی که آنلاین شوید، از یوتیوب گرفته تا Spotify، متوجه این تعاملات خرد خواهید شد.

آنها در حال حاضر به طور گسترده به صورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند، اما در سال 2022، به دلیل این واقعیت ساده که محتوای شما را بسیار سرگرم کننده تر و دوستانه تر می کنند و نشان می دهند که شما در توسعه طراحی وب سایت خود به جزئیات توجه زیادی دارید، تبدیل به یک ضرورت مطلق برای طراحی وب سایت ها می شوند.

عناصر سه بعدی

این روند به ویژه برای هر کسی که یک فروشگاه تجارت الکترونیکی دارد یا امیدوار است چیزی را به صورت آنلاین بفروشد، کاربرد دارد. با نرم افزار مدل سازی سه بعدی، می توانید تقریباً هر چیزی را در طراحی وب سایت خود به یک تصویر یا انیمیشن سه بعدی تبدیل کنید.

با گنجاندن تصاویر واقعی تر از محصولات خود در طراحی وب سایت ، می توانید مقیاس و شکل واقعی آنها را به نمایش بگذارید و به کاربران اجازه دهید همه طرف های محصول را ببینند.

این به مشتریان کمک می کند تا ایده بهتری از آنچه می خرند داشته باشند، که باعث افزایش نرخ تبدیل برای فروشگاه های آنلاین شده است. علاوه بر این، عناصر سه بعدی حس عمق را ایجاد می کنند و این امکان را برای کاربران فراهم می کنند تا به روش های جدید با محصولات تعامل داشته باشند. تجسم محصولات سه بعدی با پیشرفت های تکنولوژی در سال جاری پیچیده تر خواهد شد.

در نتیجه، این روند رشد خواهد کرد و استفاده از عناصر سه بعدی را در طراحی وب سایت شما آسان تر می کند.

وقتی به تعداد زیادی از افرادی که در حال حاضر آنلاین کار می کنند فکر می کنید، جای تعجب نیست که دنیای طراحی وب سایت به طور مداوم در حال تغییر و رشد است.

بسیاری از کارمندانی که معمولاً در دفاترشان کار می‌کنند، در دو سال گذشته مجبور شده‌اند به صورت دیجیتالی کار کنند و به طور قابل توجهی ترافیک کلی کسب‌ وکارهای آنلاین را افزایش داده‌اند. این موضوع با توجه به رشد پلتفرم‌های فریلنسر در طراحی وب سایت در سال جاری مورد تأکید قرار می‌گیرد، زیرا مردم با توسعه‌دهندگان طراحی وب سایت کار می‌کنند تا برای جلب توجه این چشم‌های جدید که از راه دور کار می‌کنند رقابت کنند.

تعداد فریلنسرهای طراحی وب سایت در دو سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. برای اینکه طراحی وب سایت خود را در این محیط به سرعت در حال رشد و تغییر متمایز کنید، باید خود را با آخرین روندها وفق دهید.

اگر از عناصری استفاده کنید که برای آنها جذاب است، به جای اینکه از دو سال پیش طراحی وب سایت خود را ثابت یا بدون تغییر رها کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که در طراحی وب سایت شما بمانند. دنیای طراحی وب سایت در حال تغییر است و شما باید با آن تغییر کنید.