search
حلقه سفید

5 نکته برای تست بارگذاری موثر طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/12/02
5 نکته برای تست بارگذاری موثر طراحی وب سایت

دنیای تجارت آنلاین مملو از داستان‌هایی از طراحی وب ‌سایت‌هایی است که توانسته‌اند تعداد زیادی ترافیک به دست آورند و پس از آن نتوانسته‌اند این بار را تحمل کنند.

برخی از طراحی وب سایت‌ ها بهبود می‌یابند، اما به طور کلی هنگامی که یک طراحی وب سایت‌ از کار می‌افتد، معمولاً نیاز به مداخله دستی برای بازگرداندن آن به سرویس دارد. این می تواند هزینه های زیادی را برای یک شرکت به همراه داشته باشد، زیرا خرابی طراحی وب سایت‌ اغلب بدون هشدار و در زمان هایی از روز و هفته که تکنسین های واجد شرایط برای بازیابی خدمات در دسترس نیستند اتفاق می افتد.

راه حل این مشکل این است که طراحی وب سایت‌ خود را بارگذاری کنید. این فرآیند در واقع هیچ تفاوتی با هر نوع تست نرم افزار دیگری ندارد. شما به سادگی نیاز دارید که طراحی وب سایت‌ را تحت شرایطی که برای شبیه سازی شرایط دنیای واقعی تا حد امکان طراحی شده است، راه اندازی کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید که روند آزمایش شما تا آنجا که می تواند موثر باشد.

1. حداقل یک شکست را شبیه سازی کنید

قانون در هر پروژه مهندسی طراحی وب سایت‌ این است که شکست باید هر چه زودتر و با صدای بلند ممکن اتفاق بیفتد. شکست بی‌صدا که روزی اتفاق می‌افتد، آفت هر پروژه‌ای است که به دقت، فناوری یا مهندسی پیچیده بستگی دارد.

اطلاعاتی که از یک شکست جمع آوری می کنید، ضعف های سیستم شما را آشکار می کند. هنگامی که بدانید کجای سیستم مستعد خرابی است، می توانید تعمیرات را هوشمندانه انجام دهید و مشکلات بعدی را کاهش دهید.

شبیه سازی شکست می تواند انواع مختلفی از معیارها را ارائه دهد. هر کدام به شما ایده ای از محدودیت های سخت افزار و پیکربندی شما می دهد. هرچه بیشتر بتوان آن را آزمایش کرد، بیشتر می توانید سیستم خود را سخت کنید.

برای سخت‌تر کردن یک سیستم و اجرای تعداد مناسب تست، خوب است از ابزاری استفاده کنید که می‌تواند تعداد زیادی کاربر مانند LoadView را شبیه‌سازی کند.

2. روی Failover خود تمرکز کنید

سیستم Failover سیستمی است که به گونه ای طراحی شده است که اگر یک سیستم اصلی یک یا چند آستانه عملکرد را راه اندازی کند، پاسخ دهد. سرورهای Failover را می توان به صورت سری تراز کرد، بنابراین اگر طراحی وب سایت‌ A خراب شود، طراحی وب سایت‌ B می تواند ترافیک جدید را دریافت کند. اگر طراحی وب سایت‌ B از کار بیفتد، طراحی وب سایت‌ C آنلاین می شود و غیره.

در مثال بالا، اگر تعداد درخواست‌ها به یک دامنه یا نمونه نرم‌افزار خاص به نسبت معینی از حد خود برسد، همه درخواست‌های جدید می‌توانند به طراحی وب سایت‌ B هدایت شوند. بسیار مهم است که همه این آستانه‌ها و مسیریابی آنها را مشخص کنید. تنظیمات کار می کند علاوه بر این، شما باید مطمئن شوید که حتی اگر طراحی وب سایت‌ و تمام خطاهای آن تحت حداکثر بار باشند، کار می کنند.

3. تست فقط در تولید

اگر در حال توسعه طراحی وب سایت‌ سرورها در داخل شبکه خود هستید، تصور اینکه همه چیز خوب کار می کند بسیار آسان است. در یک شبکه محلی، تأخیر تقریباً وجود ندارد، هیچ روتر خارجی بسته‌های شما را لمس نمی‌کند و اغلب به نظر می‌رسد که آنها به‌آرامی کار می‌کنند، در حالی که در واقعیت، معرفی شرایط دنیای واقعی می‌تواند بلافاصله مشکلاتی را ایجاد کند.

کیفیت طراحی وب سایت‌ سرورهای شما نیز مهم است. به عنوان مثال، اگر از میزبانی تجاری با کیفیت پایین برای میزبانی طراحی وب سایت‌ خود استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که سرورهای شما دارای درجه تاخیر بالایی هستند، طبق وب هاست بادی.

یک مشکل رایج که وقتی یک پلت فرم آزمایشی به اصطلاح به بیرون منتقل می شود، ایجاد می شود، این است که همه نرم افزارهای پیشگیری از خرابی به طور همزمان فعال می شوند زیرا کاهش سرعت شبکه را به عنوان یک رویداد بار بالا تفسیر می کنند. ناگهان کل شبکه برای جلب توجه رقابت می کند و باعث ایجاد نوعی قطعی می شود که این سیستم ها قرار بود از آن جلوگیری کنند.

راه اندازی یک محیط آزمایشی در داخل خوب است، اما برای به دست آوردن داده های مناسب در شرایط مناسب، باید هواپیمای خود را در هوا قرار دهید. اگر از کار افتاد، حداقل از قبل از این مشکل آگاه خواهید شد.

4. شروع بر روی فلز

مانند هر پروژه نرم افزاری طراحی وب سایت‌ ، یک فرآیند تست بار باید در هر مرحله یکپارچه سازی عملیاتی باشد. این بدان معنی است که فقط نرم افزار اصلی می تواند در اولین آزمایش شما اجرا شود. هنگامی که از کارکرد سیستم پایه خود اطمینان حاصل کردید، می توانید افزونه ها، افزونه ها، فیلترها و غیره را اضافه کنید. هر کدام باید جدا شده و به تنهایی آزمایش شوند.

دلیل اهمیت این موضوع این است که نرم افزار یکپارچه باید به خوبی تنزل پیدا کند. اگر یکی از آن پلاگین ها خراب شود، نمی تواند کل سیستم را با آن خراب کند. سیستم پایه باید محکم باشد تا بتواند به کار خود ادامه دهد حتی اگر ویژگی های کمکی آن از کار افتاده باشد.

به طور طبیعی، مکانیزم های شکست شما باید در هر نوع قطع نرم افزاری فعال شوند. ساده ترین راه برای تنظیم این است که یک مکانیسم نظرسنجی ایجاد کنید تا سیستم پایه بتواند به طور منظم سیستم های کمکی را برای اطمینان از بالا بودن آنها پینگ کند.

5. مستندات

بدون استثنا مهمترین بخش هر رژیم آزمایشی، مستندسازی نتایج شما است. این اطلاعات نه تنها یک رکورد حیاتی از آنچه انجام داده‌اید به شما می‌دهد، بلکه به عنوان نقطه شروعی برای هر تحقیقی در مورد اینکه چرا سیستم ممکن است شکست خورده یا باعث خرابی شده است، عمل می‌کند. اسناد خود را به عنوان یک نقشه در نظر بگیرید. بدون آن، در صورت بروز مشکل غیرقابل توضیح، نمی‌دانید به کجا نگاه کنید.

امتیاز: نکاتی برای سریعتر بارگذاری طراحی وب سایت موبایل شما

وقتی نوبت به نسخه موبایلی طراحی وب سایت شما می رسد، سرعت بارگذاری بسیار مهم است.

کاربران تلفن همراه معمولاً همیشه در حال حرکت هستند و برای بارگذاری طراحی وب سایت‌ ‌های موبایلی که برای همیشه طول می‌کشد، صبر بسیار کمی دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید توجه کاربران تلفن همراه را به اندازه کافی برای ایجاد سرنخ یا افزایش تبدیل نگه دارید، سرعت بارگذاری طراحی وب سایت‌ تلفن همراه شما باید افزایش یابد.

در اینجا بهترین راه‌ها برای بارگذاری سریع‌تر طراحی وب سایت‌ تلفن همراه شما در سال 2019 آورده شده است!

راستش را بخواهید، توسعه نرم افزار بسیار شبیه داستان نویسی است. آزمایش و ویرایش اغلب بیشتر از نوشتن کار در وهله اول طول می کشد.

با این حال، نرم افزار آزمایش نشده که منجر به شکست و از دست دادن تجارت می شود، ریسک بسیار بزرگی است که نمی توانید با مشتریان و مشتریانی که به سختی به دست آورده اید، بپذیرید.