search
حلقه سفید

5 نکته طراحی وب سایت که بازی را در سال 2022 تغییر می دهد

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/03/31
5 نکته طراحی وب سایت که بازی را در سال 2022 تغییر می دهد

اینترنت به سرعت در حال رشد است و به طور مستمر در حال تکامل است و همین امر باعث می شود تا با آخرین روندها به چالش کشیده شود. طراحی وب سایت ها نمونه کاملی هستند.

پانزده سال پیش، ما هرگز نمی توانستیم اهمیت ساخت و یک طراحی وب سایت برای یک تجارت را حدس بزنیم. با این حال امروزه، برای موفقیت یک کسب و کار، همگامی با روندها و پلتفرم ها ضروری است.

اگر اولویت شما به دست آوردن و حفظ کاربران در طراحی وب سایت شما است، باید به روز رسانی کنید و با آخرین روند طراحی وب سایت سازگار شوید تا از رقبای خود بهتر عمل کنید و متمایز شوید. برای کمک به شما در پیگیری برخی از آخرین روندهای طراحی وب سایت ، ما 5 نکته طراحی وب سایت را برای شما گرد آوری کرده ایم.

5 نکته بسیار موثر در طراحی وب سایت

شخصی سازی

شخصی سازی در طراحی وب سایت مفهومی است که به طراحی وب سایت شما تجربیاتی متناسب با هر کاربر طراحی وب سایت اختصاص می دهد. شخصی ‌سازی همیشه یک مفهوم مهم در طراحی وب سایت بوده است، اما یافتن راه‌ های جدید و بهتر برای بهبود تجربه کاربر امسال بسیار حیاتی ‌تر خواهد بود.

برای مثال، همانطور که الگوریتم ‌ها بهبود می ‌یابند و پیچیده ‌تر می‌ شوند، تجربیات کاربر طراحی وب سایت را بر اساس داده‌ های مرور فردی سفارشی می ‌کنند. شخصی سازی با استفاده از محتوای ذخیره شده در CRM شما، بر اساس رفتار کاربر طراحی وب سایت ، یا حتی از طریق یک فرآیند خودکار (مانند کمپین بازاریابی ایمیلی) انجام می شود.

هدف این است که به مشتریان خود احساس خاص بودن بدهید و به آنها تجربه ای بدهید که نیازهای فردی آنها را برآورده کند، و در سال 2022، این دقیقاً همان کاری است که طراحی وب سایت ها برای مرتبط ماندن باید انجام دهند.

طراحی وب سایت تکه تکه شده

طرح های تکه تکه زمانی هستند که عناصر گرافیکی مانند تصاویر یا تایپوگرافی به قطعات یا قطعات تقسیم می شوند. سپس این تکه ‌های محتوا به شیوه‌ ای غیرعادی مرتب می‌ شوند تا ظاهر و احساسی منحصر به فرد ایجاد کنند. این می تواند شامل عناصر همپوشانی، برش ها، اشکال و غیره باشد.

این نوع طراحی وب سایت مدتی است که موضوع داغ دنیای طراحی و توسعه طراحی وب سایت بوده است. با این حال، این اخیراً با ظهور CSS Grid، قابلیت استفاده و محبوبیت پیدا کرده است. وقتی سایت خود را با در نظر گرفتن پراکندگی طراحی می کنید، محتوا را به بخش هایی تقسیم می کنید و گزینه های مختلفی را برای دسترسی به آنها در اختیار کاربران طراحی وب سایت قرار می دهید.

این به کاربر طراحی وب سایت این تصور را می دهد که گزینه های زیادی وجود دارد، زیرا آنها می توانند تمام صفحات بعدی را به طور همزمان ببینند نه اینکه منتظر بمانند تا کل صفحه قبل از دیدن صفحه بعدی بارگذاری شود.

این تمرین طراحی وب سایت یک جلوه بصری چشم نواز ایجاد می کند و حس کنجکاوی را در بین کاربران طراحی وب سایت در مورد آنچه در آینده می آید ایجاد می کند و راهی عالی برای افزایش زمان تماس آنها با محتوای شما است.

تعاملات کوچک

در طراحی وب سایت ، ریز تعاملات آن لحظات کوچکی هستند که به کاربران طراحی وب سایت در مورد وضعیت اقدامات خود بازخورد می دهند. به عنوان مثال، وقتی روی یک دکمه کلیک می ‌کنید، رنگ آن تغییر می ‌کند یا انیمیشنی ارائه می ‌کند تا نشان دهد که یک عمل را انجام داده ‌اید.

هنگامی که شروع به فکر کردن در مورد آن کردید، در هر جایی که آنلاین شوید، از یوتیوب گرفته تا Spotify، متوجه این تعاملات خرد خواهید شد.

آنها در حال حاضر به طور گسترده به صورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند، اما در سال 2022، به دلیل این واقعیت ساده که محتوای شما را بسیار سرگرم کننده تر و دوستانه تر می کنند و نشان می دهند که شما در توسعه طراحی وب سایت خود به جزئیات توجه زیادی دارید، تبدیل به یک ضرورت مطلق برای طراحی وب سایت ها می شوند.

فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین در سال جاری بسیار رایج تر شده است. بلاک چین اجازه می دهد تا اطلاعات توزیع شود اما کپی نشود و آن را منحصر به فرد می کند. این فناوری تقریباً برای هر صنعتی کاربرد دارد و طراحی وب سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از هیجان انگیزترین فرصت ها برای فناوری بلاک چین در طراحی وب سایت ، ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز است. اینها برنامه هایی هستند که در بلاک چین وجود دارند، معمولاً به این معنی که منبع باز هستند و به سرور نیاز ندارند.

با این حال، ایده میزبانی غیرمتمرکز و قدرت محاسباتی ناشی از آن را نباید نادیده گرفت زیرا امسال در فضای طراحی وب سایت به جلو حرکت می کنیم. راه‌ های زیادی وجود دارد که می ‌توانید امسال فناوری‌ های بلاک چین را در شیوه‌ های طراحی وب سایت خود بگنجانید.

عناصر سه بعدی

این نکته مخصوصاً برای هرکسی که فروشگاه تجارت الکترونیکی دارد یا امیدوار است چیزی را به صورت آنلاین بفروشد کاربرد دارد. با نرم افزار مدل سازی سه بعدی، می توانید تقریباً هر چیزی را در طراحی وب سایت خود به یک تصویر یا انیمیشن سه بعدی تبدیل کنید.

با ترکیب تصاویر واقعی تر از محصولات خود، می توانید مقیاس و شکل واقعی آنها را به نمایش بگذارید و به کاربران طراحی وب سایت اجازه دهید همه طرف های محصول را ببینند.

این به مشتریان کمک می کند تا ایده بهتری از آنچه می خرند داشته باشند، که باعث افزایش نرخ تبدیل برای فروشگاه های آنلاین شده است. علاوه بر این، عناصر سه بعدی حس عمق را ایجاد می کنند و این امکان را برای کاربران فراهم می کنند تا به روش های جدید با محصولات تعامل داشته باشند. تجسم محصولات سه بعدی با پیشرفت های تکنولوژی در سال جاری پیچیده تر خواهد شد.

در نتیجه، این روند رشد خواهد کرد و استفاده از عناصر سه بعدی را در طراحی وب سایت شما آسان تر می کند.

وقتی به تعداد زیادی از افرادی که در حال حاضر آنلاین کار می کنند فکر می کنید، جای تعجب نیست که دنیای طراحی وب سایت به طور مداوم در حال تغییر و رشد است.

بسیاری از کارمندانی که معمولاً در دفاترشان کار می‌ کنند، در دو سال گذشته مجبور شده‌ اند به صورت دیجیتالی کار کنند و به طور قابل توجهی ترافیک کلی کسب ‌وکارهای آنلاین را افزایش داده ‌اند. این موضوع با چگونگی رشد پلتفرم ‌های فریلنسر در طراحی وب سایت در سال جاری مورد تاکید قرار می ‌گیرد، زیرا مردم با توسعه‌ دهندگان طراحی وب سایت کار می‌کنند تا برای جلب توجه این چشم‌های جدید که از راه دور کار می‌کنند رقابت کنند.

تعداد فریلنسرها در دو سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. برای اینکه طراحی وب سایت خود را در این محیط به سرعت در حال رشد و تغییر متمایز کنید، باید خود را با آخرین روندها وفق دهید و بهترین شیوه ها را دنبال کنید.

اگر از عناصری استفاده کنید که برای آنها جذاب است، به جای اینکه از دو سال پیش طراحی وب سایت خود را ثابت یا بدون تغییر رها کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که در طراحی وب سایت شما بمانند. دنیای طراحی وب سایت در حال تغییر است و شما باید با آن تغییر کنید. همیشه می توانید از جدیدترین نکات طراحی وب سایت کمک بگیرید.