search
حلقه سفید

60 ابزار عالی توسعه طراحی وب سایت برای استفاده در سال 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/07/18
60 ابزار عالی توسعه طراحی وب سایت برای استفاده در سال 2022

چیزی عاشقانه و هیجان انگیز در مورد باز کردن TextEdit یا Notepad و تایپHTML برای شروع یک پروژه طراحی وب سایت جدید وجود دارد. بسیاری از ما وسواس خود را با کدنویسی برای طراحی وب سایت شروع کردیم. در سال 2022، ابزارهای توسعه طراحی وب سایت چیزی بیش از ضبط متن ما انجام می دهند - آنها به ما کمک می کنند تا پروژه طراحی وب سایت ها را ایجاد کنیم و کل فرآیند طراحی وب سایت را افزایش دهیم. فراتر از آن، عناصر بسیار بیشتری از HTML و CSS وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

برای مثال مرحله برنامه ریزی حیاتی است. شما باید Wireframing، انتخاب های طراحی وب سایت و گردش کار مشترک را در نظر بگیرید. سپس انتخاب چارچوب ایده آل جاوا اسکریپت، استفاده از محیط توسعه یکپارچه طراحی وب سایت DE و موارد دیگر وجود دارد.

در این پست، نگاهی به 60 ابزار توسعه طراحی وب سایت می اندازیم که می خواهید در سال 2022 از آنها استفاده کنید. اما قبل از اینکه به آن بپردازیم، اجازه دهید در مورد اینکه فکر می کنیم ابزار توسعه طراحی وب سایت چیست صحبت کنیم.

فهرست مطالب طراحی وب سایت

 • آنچه ما به عنوان ابزار توسعه طراحی وب سایت در نظر می گیریم
 • چگونه ابزارهای توسعه طراحی وب سایت می توانند گردش کار شما را ساده کنند
 • چگونه پشته توسعه مناسب را برای پروژه طراحی وب سایت خود انتخاب کنید
 • 60 ابزار عالی توسعه طراحی وب سایت برای استفاده در سال 2022

آنچه ما به عنوان ابزار توسعه طراحی وب سایت در نظر می گیریم

در ظاهر، دسته بندی ابزار توسعه طراحی وب سایت ساده به نظر می رسد. با این حال، حتی فرو رفتن در انتهای کم عمق، ملاحظاتی را ارائه می دهد که خطوط طراحی وب سایت را محو می کند.

به عنوان مثال، در نظر بگیرید که آیا یک سرویس پخش ویدئو به عنوان یک ابزار توسعه طراحی وب سایت محسوب می شود یا خیر. در یک حباب، احتمالا نه. با این حال، اگر از آن برای ضبط صفحه نمایش طراحی وب سایت خود برای یک برنامه طراحی وب سایت خاص استفاده می کنید، ناگهان به یک ابزار مشترک منحصر به فرد تبدیل می شود.

به نظر ما، ابزار توسعه طراحی وب سایت چیزی است که به شما کمک می کند تا به اهداف پروژه طراحی وب سایت خود به روشی متمرکز دست یابید. در حالی که این شامل زبان‌ های برنامه ‌نویسی طراحی وب سایت منفرد نمی ‌شود، زیر مجموعه ‌ها، ابرمجموعه ‌ها و چارچوب ‌هایی مانند TypeScript وجود دارند که در این خط قرار دارند. اگر می‌ خواهید پول زیادی به دست آورید، توجه به این جنبه ‌ها حیاتی است.

برای مثال دیگر، Git را در نظر بگیرید. شما می توانید استدلال کنید که این سیستم کنترل نسخه VCS زمین های زیادی را پوشش می دهد. یک زبان خاص برای اجرای دستورات استفاده می شود و عملکرد اصلی آن از نظر توسعه طراحی وب سایت بسیار زیاد است. با این حال، شما همچنین می توانید از آن به عنوان یک ابزار یادگیری استفاده کنید، به ویژه با ترال کردن گزارش ها و تعهدات ردیابی مشکل.

به طور کلی، یک ابزار توسعه طراحی وب سایت می تواند عملاً هر چیزی باشد که پروژه طراحی وب سایت شما را به طور کارآمد و سازنده اجرا کند. این تنوع را در فهرست ابزارها مشاهده خواهید کرد.

چیزی فوق العاده هیجان انگیز در مورد باز کردن TextEdit یا Notepad و تایپ HTML برای شروع یک پروژه جدید طراحی وب سایت وجود دارد. این 60 ابزار مفید توسعه طراحی وب سایت به شما کمک می کند تا تجربه خود را سازماندهی و بهینه کنید.

چگونه ابزارهای توسعه طراحی وب سایت می توانند گردش کار شما را ساده کنند

ما قبل از دو کلمه بعدی به شما یک هشدار هشدار می دهیم: "زمان بحران".

بله، این عبارت وحشتناک برای صرفه جویی در وقت ابزارهای توسعه طراحی وب سایت را فریاد می زند. آمارها نشان می دهد که پروژه های طراحی وب سایت بیشتری از کرانچ به عنوان استاندارد استفاده می کنند و بسیاری از صنایع توسعه هنوز هم از آن استفاده می کنند.

صرف نظر از اینکه شرکت طراحی وب سایت شما از مشکل و اضافه کاری استفاده می کند یا نیاز دارد، ابزارهای توسعه طراحی وب سایت همچنان می توانند کمک کنند. این ابزارها کارهای سنگین را انجام می دهند و کارهای روزمره را به طور خودکار انجام می دهند که روز شما را از بین می برد. به این ترتیب، آنها یک افزایش ارگانیک به بهره وری شما ارائه می دهند.

با این حال، اگر تحت یک چارچوب پروژه طراحی وب سایت چابکی مانند اسکرام کار کنید، می‌توانند یک جایزه نیز ارائه دهند. به عنوان مثال، در نظر بگیرید که چگونه ابزاری مانند JSFiddle می‌تواند به شما کمک کند تا در طول یک اسپرینت، قطعه ‌هایی را با تیم‌ های دیگر طراحی وب سایت به اشتراک بگذارید، آماده برای بعدی.

علاوه بر این، در حالی که استند‌آپ‌های روزانه به جایی نمی ‌رسند، یک سرور Discord یا کانال Slack می‌تواند راه بهتری برای تمرکز و تراز کردن مجموعه‌ ای از وظایف آتی، به دور از فشار اهداف فعلی سرعت طراحی وب سایت شما، ارائه دهد.

به طور کلی، ابزارهای توسعه طراحی وب سایت به همان اندازه که در مورد برنامه ریزی هستند، در مورد اجرا نیز هستند.

چگونه پشته توسعه طراحی وب سایت مناسب را برای پروژه طراحی وب سایت خود انتخاب کنید

ما به احتمال زیاد به افراد تبدیل شده موعظه می کنیم، اما یک ابزار توسعه طراحی وب سایت ستارگان ارزش وزن خود را در مک بوک رزگلد M1 دارد. به این ترتیب، به دست آوردن ترکیب مناسبی از ابزارها برای پروژه طراحی وب سایت خاص شما برای ایجاد یک پایه محکم برای کار بسیار مهم است.

اگر این چیزی است که قبلاً در نظر نگرفته اید، یک مرحله برنامه ریزی اولیه بی ارزش خواهد بود. صرف زمان برای حل کردن ابزارهایی که استفاده می کنید، مرحله کدگذاری پروژه طراحی وب سایت را به تاخیر می اندازد. با این حال، این زمان را بعداً به دست خواهید آورد زیرا مشکلات احتمالی مرتبط با نرم افزار کمتر خواهد بود. همچنین سطح خروجی ثابت تری را مشاهده خواهید کرد (با توجه به اینکه همه در یک صفحه طراحی وب سایت خواهند بود).

ملاحظات برای انتخاب پشته توسعه طراحی وب سایت شما

انتخاب پشته مناسب برای پروژه طراحی وب سایت به موارد زیر خلاصه می شود:

پیچیدگی: در نظر بگیرید که تحویل طراحی وب سایت شما چقدر باید پیچیده باشد، زیرا این پیچیدگی پشته را تعیین می کند.

مقیاس پذیری: اگر پروژه طراحی وب سایت شما برای یک کسب و کار محلی است، این به راه حل های متفاوتی برای یک شرکت جهانی نیاز دارد. به این ترتیب، برای دستیابی به اهداف خود به یک پشته مقیاس پذیرتر نیاز دارید.

امنیت: تقریباً ناگفته نماند که هر چیزی که انتخاب می کنید نباید امنیت کاربر و طراحی وب سایت را به خطر بیندازد.

هزینه: البته، هیچ کس دوست ندارد بیش از حد خرج کند، و اگر بودجه های محدودی وجود داشته باشد، این عامل بیشتر از یک دسته چک خالی خواهد بود.

دو حوزه وجود دارد که می‌ توانید فناوری ‌ها را به دو بخش تقسیم کنید:

سمت سرور: در اینجا، می‌خواهید به فناوری‌های باطنی که استفاده می ‌کنید نگاه کنید. به عنوان مثال، شما می خواهید به انتخاب خود از میزبانی و طراحی وب سایت سرور، کلید-مقدار و ذخیره سازی SQL، هر برنامه و چارچوب اتوماسیونی که استفاده می کنید و البته زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت را نگاه کنید.

سمت مشتری: احتمالاً انتخاب ابزار frontend شما ساده ‌تر خواهد بود، مخصوصاً وقتی صحبت از زبان‌ طراحی وب سایت هایی باشد که استفاده می‌کنید. در حالی که HTML، CSS و جاوا اسکریپت ویژگی خواهند داشت، انتخاب شما از چارچوب جاوا اسکریپت (و چارچوب اتوماسیون طراحی وب سایت) نیاز به بررسی دارد.

وقتی صحبت از چند پشته توسعه طراحی وب سایت در دنیای واقعی می شود، متوجه خواهید شد که بسیاری از طراحی وب سایت های بزرگ از ترکیبی از جاوا اسکریپت و React.js در کنار Nginx استفاده می کنند. همچنین Memcached، Redis و Ruby on Rails را در پشته ‌های توسعه طراحی وب سایت مشاهده خواهید کرد.

60 ابزار عالی توسعه طراحی وب سایت برای استفاده در سال 2022

بدون بحث بیشتر، بیایید به فهرست ابزارهای توسعه طراحی وب سایت که استفاده از آنها را در سال 2022 توصیه می ‌کنیم نگاهی بیندازیم. ما آنها را در دسته ‌هایی سازماندهی کرده ‌ایم، اما در غیر این صورت، ابزارها ترتیب خاصی ندارند. اگر عجله دارید، به بخش خاصی که در زیر فهرست شده است بروید.

 • Git Clients
 • ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت مرورگر
 • فریم ورک های فرانت اند طراحی وب سایت
 • چارچوب های کاربردی طراحی وب سایت
 • مدیران بسته طراحی وب سایت
 • API و ابزارهای تست طراحی وب سایت
 • ابزارهای همکاری طراحی وب سایت
 • Task Runners
 • ابزارهای کانتینری سازی طراحی وب سایت
 • ابزارهای بهینه سازی تصویر طراحی وب سایت
 • ابزار تست طراحی وب سایت
 • سرریز پشته و موتورهای جستجو طراحی وب سایت
 • مراجع توسعه طراحی وب سایت
 • محیط های توسعه طراحی وب سایت محلی

یک محیط توسعه طراحی وب سایت محلی بخشی ضروری از هر پشته توسعه طراحی وب سایت است. با این حال، به ویژه طراحی وب سایت برای توسعه طراحی وب سایت حیاتی است. در اینجا برخی از برجسته ترین ابزارهای توسعه طراحی وب سایت محلی آورده شده است.

1. DevKinsta

ممکن است ما تعصب داشته باشیم، اما DevKinsta می تواند به ابزار شماره یک توسعه طراحی وب سایت برای سال 2022 و بعد از آن تبدیل شود.

این را خراش دهید - ما مغرضانه هستیم و به آنچه منتشر کرده ایم افتخار می کنیم!

برای افراد ناآشنا، DevKinsta راهی است که به شما کمک می ‌کند تا نصب‌ های محلی ASP.NET را به سرعت بالا ببرید. این مجموعه کاملی است که به شما امکان می‌دهد یک طراحی وب سایت asp.net را برای ماشین‌های macOS و Windows ( با نسخه لینوکس در حال آماده ‌سازی) طراحی وب سایت ، توسعه و استقرار طراحی وب سایت دهید.

شما می توانید نصب خود را با پروژه طراحی وب سایت فعلی خود تنظیم کنید. به عنوان مثال، "سرور" شما می تواند از Nginx یا Apache، نسخه PHP انتخابی شما، اجرای MariaDB یا MySQL و موارد دیگر استفاده کند:

زیر کاپوت هم چیزهای بیشتری هست شما می توانید ایمیل را از طریق سرور داخلی طراحی وب سایت SMTP نیز اشکال زدایی و آزمایش کنید، و برای مدیریت پایگاه داده، می توانید از ابزار قدرتمند Adminer استفاده کنید:

به طور کلی، ما فکر می کنیم DevKinsta برای توسعه مدرن asp.net ایده آل است. می تواند مستقیماً در جریان کار شما قرار بگیرد.

ما این ابزار را با در نظر گرفتن توسعه دهندگان طراحی وب سایت ، طراحان طراحی وب سایت ، فریلنسرها و آژانس طراحی وب سایت ها ایجاد کرده ایم. با این حال، عملاً هر کسی که نیازهای توسعه طراحی وب سایت روزانه داشته باشد، ارزشی در webever.ir پیدا خواهد کرد - به ویژه (اما نه منحصرا) کاربران webever.ir.

علاوه بر این، webever.ir کاملا رایگان است!

2. MAMP

با توجه به ورود ابزارهای جعبه ایمنی سریعتر، فکر می کنید که ابزارهای کلاسیک برای ایجاد و استقرار صفحات طراحی وب سایت مرده و دفن شده اند. با این حال، پشته های خدمات طراحی وب سایت سنتی، مانند LAMP، MAMP، و XAMPP، هنوز قوی هستند.

به طور معمول، آنها یک سیستم عامل (سیستم عامل) - لینوکس، macOS یا ویندوز - را به همراه طراحی وب سایت سرور آپاچی، پایگاه داده MySQL و زبان های برنامه نویسی Python، PHP و Perl را در یک پشته ترکیب می کنند. به این ترتیب، یک پشته طراحی وب سایت سرویس مانند این هنوز در سال 2022 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

MAMP نسخه مخصوص macOS ابزار است. این رویکرد باعث می شود که شما یک پشته نصب کنید و روی طراحی وب سایت و استقرار کار کنید. در حالی که این فرآیند می تواند طولانی تر از تنظیمات مدرن تر باشد، هنوز هم سطح مشابهی از انعطاف پذیری در زیر کاپوت وجود دارد - یا حداقل، پتانسیل وجود دارد.

در حالی که در ابزاری مانند DevKinsta، از یک رابط کاربری گرافیکی طراحی وب سایت نرم ( (GUI) انتخاب می‌کنید، با یک پشته طراحی وب سایت سرویس، باید افزودنی‌های مورد نیاز خود را به صورت دستی نصب کنید. به عنوان مثال، هیچ راه داخلی برای چرخاندن یک طراحی وب سایت asp.net بدون «نقل دادن طراحی وب سایت خودتان» وجود ندارد. این وضعیت مشابهی با آزمایش ایمیل است.

مانند سایر ابزارهای محیط توسعه طراحی وب سایت محلی، MAMP کاملا رایگان است. با این حال، نسخه ممتاز MAMP هم برای ویندوز و هم برای مک وجود دارد که عملکرد را افزایش می دهد و یک ابزار توسعه طراحی وب سایت جامع و قوی ارائه می دهد.

به دلیل انعطاف ‌پذیری و قیمت، پشته ‌های خدمات طراحی وب سایت کلاسیک هنوز در بسیاری از رایانه ‌های توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت وجود دارند. علاقه مندان به خط فرمان به طور طبیعی به این راه حل گرایش پیدا می کنند، به خصوص اگر عاشق استفاده از مدیران بسته مانند Homebrew، Flatpak یا Ninite هستید.

البته، توسعه دهندگان طراحی وب سایت آپاچی از این پشته ها نیز استفاده خواهند کرد، همانطور که از MySQL و Python یا توسعه دهندگان طراحی وب سایت PHP استفاده می کنند. با گسترش، توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net نیز در اینجا احساس راحتی می کنند.

3. XAMPP

XAMPP یکی دیگر از سرویس‌ های طراحی وب سایت است که مورد علاقه بسیاری از توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت PHP، از جمله توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت محصولات asp.net است. " X" در نام ماهیت چند پلتفرمی ابزار را نشان می دهد. نصب کننده هایی را برای دستگاه های Windows، macOS و Linux ارائه می دهد:

در حالی که قبلاً بین پشته های مختلف خدمات طراحی وب سایت تفاوت وجود داشت، به روز رسانی ها و بهبودهای مداوم این زمینه را برابر کرده است. با این حال، XAMPP چند ترفند منحصر به فرد در آستین خود دارد.

به عنوان مثال، MySQL دیگر سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای پیش فرض RDMS نیست. در عوض، XAMPP از MariaDB استفاده می کند. با توجه به تغییر راه حل های دیگر پس از خرید اوراکل، احتمالاً نمایش دقیق تری از یک سرور تولیدی طراحی وب سایت است.

علاوه بر این، یک نصب کننده برنامه طراحی وب سایت در بسته XAMPP وجود دارد. Bitnami مشابه راه حل هایی مانند Softaculous است، اما Bitnami مختص XAMPP است:

در حالی که برنامه های زیادی در دسترس هستند، احتمالاً بیشتر به نصب کننده asp.net علاقه مند خواهید بود. با این حال، افزونه ‌های طراحی وب سایت زیادی برای انتخاب وجود دارد که XAMPP را به یک راه‌ حل انعطاف ‌پذیر برای توسعه طراحی وب سایت محلی تبدیل می‌کند.

ویرایشگرهای متن و کد

اکثر توسعه دهندگان طراحی وب سایت دوست دارند در مورد اینکه کدام ویرایشگر کد را باید استفاده کنید، بحث کنند. بسیار خوب، ما هذلولی هستیم، اما نظرات زیادی در مورد این موضوع وجود دارد، با یک پایگاه هواداران پرشور برای هر ویرایشگر.

با این حال، اگر نظرسنجی ها درست باشند، احتمالاً از Sublime Text، Visual Studio Code (VSCode) یا IntelliJ IDEA استفاده می کنید. منطقی است، زیرا این سه ابزار از ویرایش ساده متن تا محیط توسعه طراحی وب سایت یکپارچه کامل IDE مقیاس می شوند. با این حال، موارد دیگری نیز وجود دارند که ارزش ذکر را دارند. بیایید نگاهی به چند مورد از آنها بیندازیم.

4. کد ویژوال استودیو

از زمان راه ‌اندازی آن در سال 2015، استفاده از کد ویژوال استودیو در تمام دسکتاپ‌ های توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت از همه راه‌ ها افزایش یافته است.

این یک ویرایشگر کد منبع باز است که توسط مایکروسافت توسعه طراحی وب سایت یافته است که به اندازه کافی در جعبه ارائه می دهد تا به عنوان یک IDE در نظر گرفته شود. بدون شک عملکرد کافی برای تصاحب بیش از نیمی از بازار را ارائه می دهد - 55٪ از توسعه دهندگان طراحی وب سایت روزانه از Visual Studio Code استفاده می کنند.

در تنظیمات پیش ‌فرض، Visual Studio Code قبل از هر چیز یک ویرایشگر متن است. با این حال، هنگامی که با کتابخانه افزونه خود همراه شود، به اندازه کافی ماژولار و انعطاف پذیر می شود تا بتواند هر یک از نیازهای توسعه طراحی وب سایت شما را برآورده کند:

این بدان معناست که می ‌توانید برای زبان انتخابی خود، Linter و Fixer نصب کنید (بله، ESLint و PHP CS Fixer وجود دارد)، همراه با برنامه ‌های افزودنی Docker و Vagrant، و موارد دیگر.

در مورد زبان ها، Visual Studio Code از جاوا اسکریپت، Node.js و TypeScript خارج از جعبه پشتیبانی می کند. با این حال، اکوسیستم برنامه افزودنی آنقدر غنی است که می‌توانید چیزی برای پشتیبانی از زبان مورد استفاده خود پیدا کنید.

علاوه بر این، ادغام درجه یک با سایر طراحی وب سایت محصولات مایکروسافت، به ویژه GitHub را نیز خواهید یافت:

ویژوال استودیو کاملا رایگان است و با توجه به مجموعه ویژگی ها، برای بسیاری ایده آل است. ما VSCode را یک حد وسط عالی بین IDEA و Sublime Text می‌ دانیم. در مورد آن صحبت کنیم، در ادامه به دومی نگاه می کنیم.

5. متن عالی طراحی وب سایت

Sublime Text یک پایه اصلی در دنیای ویرایشگرهای متن طراحی وب سایت است. نسبت به بسیاری از راه حل‌های دیگر ضعیف ‌تر است، اگرچه ظاهر آن قدرت زیر کاپوت را رد می ‌کند.

به عنوان مثال، بسیاری از موارد Sublime Text را در سایر رقبا خواهید دید. پالت فرمان چیزی است که در بسیاری از راه حل ها مشاهده خواهید کرد زیرا استفاده از آن ساده است.

علاوه بر این، میانبرهای صفحه کلید طراحی وب سایت ویرایش قدرتمندی وجود دارد، مانند انتخاب چندین انتخاب برای ویرایش چندین ستون به طور همزمان. همچنین، ویژگی Goto Anything ترکیبی شبیه به Vim از میانبرهای صفحه کلید طراحی وب سایت برای عبور از فایل های شما ارائه می دهد:

Sublime Text یک ابزار برتر با دوره آزمایشی بسیار آزاد است. می توان آن را رایگان در نظر گرفت، اما برای بازپرداخت به توسعه دهنده طراحی وب سایت ، باید مجوزی را برای استفاده طولانی خریداری کنید.

به نظر ما، برای بسیاری از برنامه نویسان کوچکتر یا سرگرم کننده، Sublime Text یک تجربه کاربری طراحی وب سایت عالی ( UX) ارائه می دهد که ملزومات اولیه را فراهم می کند. به دلیل جلوه‌های بصری دلپذیر، طرح ‌بندی بدون سر و صدا و قابلیت گسترش، در میان بسیاری از توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت محبوبیت پیدا می‌ کند.

6. اتم

در یک نقطه، Atom از استفاده زیادی در میان توسعه دهندگان طراحی وب سایت لذت برد. با این حال، از زمانی که کد ویژوال استودیو وارد شد، کمتر مورد پذیرش قرار گرفت. شرم آور است زیرا یک ویرایشگر کد عالی است که برای بسیاری از برنامه های طراحی وب سایت مختلف مناسب است.

این یک برنامه توسعه ‌یافته طراحی وب سایت توسط GitHub است، که ممکن است توضیح دهد که چرا در مایکروسافت به‌خاطر انحراف آن‌ها رانده شده است. با این حال، به طور مرتب به روز می شود و می توان آن را نسخه جایگزین کد ویژوال استودیو در نظر گرفت.

ویرایش متن طراحی وب سایت کاربردی است و مانند برادر بزرگترش، یکپارچه سازی GitHub داخلی دارد. افزونه‌های زیادی به نام «بسته‌ها» طراحی وب سایت نیز وجود دارد:

موارد زیادی برای کمک به انطباق Atom با گردش کار و پروژه های طراحی وب سایت شما در دسترس است. Atom شامل چندین تم طراحی وب سایت برای انتخاب است، و برخی از آنها، مانند One Dark، آنقدر محبوب هستند که به ویرایشگرهای دیگر طراحی وب سایت نیز راه پیدا کرده اند:

Atom یک ویرایشگر کد کاربردی است که شایسته امتحان است. با این حال، از آنجایی که Atom بر روی Electron ساخته شده است (بدون جناس)، برخی از کاربران طراحی وب سایت از فایل ‌ها و پروژه ‌های بزرگ طراحی وب سایت شکایت کرده‌اند که به کندی اجرا می ‌شوند. به این ترتیب، ما پیشنهاد می کنیم برای پروژه های کوچکتر طراحی وب سایت و اسکریپت های سریع (مخصوصاً با بسته ترمینال داخلی) خوب است، اما ممکن است برای کارهای پیچیده بهترین نباشد.

7. Notepad++

در همان ابتدا، شایان ذکر است که Notepad++ ممکن است جایگزین هیچ یک از ویرایشگرهای کد « big boy>> که قبلاً استفاده می ‌کنید، مانند IntelliJ IDEA یا Visual Studio Code را نگیرد. با این حال، برای اسکریپت ‌های ساده و برنامه ‌های ویرایش متن طراحی وب سایت عمومی، قدرت بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

بسته به پروژه طراحی وب سایت های شما، ممکن است شما را وسوسه کند که تغییر دهید. با وجود سادگی، Notepad++ در طیف گسترده ای از پروژه طراحی وب سایت ها استفاده می شود.

این یک ویرایشگر کد فقط ویندوز است که عنصر "plus-plus" نام خود را توضیح می دهد. البته، Notepad یک ویرایشگر متن طراحی وب سایت بی معنی است که به طور پیش فرض در نصب ویندوز طراحی وب سایت یافت می شود. Notepad++ شبیه خواهر و برادر خود است، اما دارای ویژگی‌ های خاص توسعه طراحی وب سایت است مانند:

پنجره های زبانه دار و تقسیم شده

 • پشتیبانی از نزدیک به 80 زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت
 • قابلیت تکمیل خودکار

یک لیست توابع، که یک راه عالی برای مشاهده تمام عملکردهای طراحی وب سایت استفاده شده در یک فایل در یک نگاه ارائه می دهد.

علاوه بر این، Notepad++ در مدیریت پروژه طراحی وب سایت انعطاف پذیر است. از سه رویکرد مختلف پشتیبانی می کند: جلسات، فضای کاری و پروژه طراحی وب سایت ها. هنگامی که شروع به جستجو در Notepad++ کردید، خواهید دید که می توانید از آن برای پروژه های گسترده تر طراحی وب سایت از اسکریپت های تک صفحه ای استفاده کنید.

ما فکر می‌کنیم Notepad++ برای توسعه‌ دهندگان طراحی وب سایتی که خواهان عملکرد عالی هستند، مناسب است، که همچنین قابل تنظیم است. در حین استفاده، آن فضای Vim منبع باز را دارد که بیشتر از سایرین برای انواع خاصی از پروژه طراحی وب سایت ها مناسب است.

8. مجموعه JetBrains

وقتی صحبت از IDE های توسعه طراحی وب سایت به میان می آید، مجموعه راه حل های JetBrains در صدر لیست شما (یا بسیار نزدیک) خواهد بود. مدل کسب و کار هوشمندانه است، زیرا در حالی که ویرایشگرهای طراحی وب سایت زیادی از JetBrains وجود دارد، همه آنها در واقع "زیر مجموعه" ویرایشگر خیمه ای آن، IntelliJ IDEA هستند.

 

IDEA خود را به عنوان یک Java IDE ثبت می کند. عملاً از تمام عملکردهای سایر ابزارهای IDE در محدوده خود پشتیبانی می کند. و به همین ترتیب، از بسیاری از زبان های برنامه نویسی نیز پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال، PyCharm بیشتر عملکرد پایتون را از IDEA جدا می کند و آن را به عنوان ابزار خود بسته بندی می کند. همچنین خواهید دید که phpStorm و WebStorm همین کار را انجام می دهند.

استفاده از IDEA کار بسیار آسانی است – JetBrains کار بزرگی انجام داده است تا شما را به کدنویسی بجای وارد شدن به تنظیمات و تنظیمات تبدیل کند. ممکن است تعجب آور باشد، اما مرز بین استفاده از ویرایشگر خط فرمان مانند Vim و استفاده از IDEA اغلب نازک است.

تمرکز مشابهی روی گردش کار و کارایی در هر دو ابزار وجود دارد، اگرچه IDEA همچنین به شما امکان می‌دهد پیوندهای صفحه طراحی وب سایت کلید Vim را وارد کنید، اگر در این راه نیز راحت کار کنید.

اگر به عنوان بخشی از یک پروژه طراحی وب سایت یا شرکت بزرگ با قرارداد نرم افزاری در حال کار هستید، احتمالاً از IntelliJ IDEA استفاده می کنید. این می تواند به اشتراک گذاری پروژه طراحی وب سایت ها یا کار در یک محیط سازگار باشد. بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net از محصولات JetBrains استفاده می کنند زیرا در مدیریت پروژه طراحی وب سایت ها قوی هستند.

قیمت نیز یک عامل است، و IntelliJ بر اساس یک مدل اشتراک ساخته شده است که اغلب به سه یا چهار رقم در سال اجرا می شود.

با این حال، برخی از نسخه طراحی وب سایت های "جامعه" محصولات JetBrains وجود دارد. با این حال، آنها نسخه های بریده شده نرم افزار مادر هستند. در اصل، آنها راه حل های منبع باز با عناصر اختصاصی حذف شده هستند.

علاوه بر این، JetBrains قیمت‌های رقابتی را برای پروژه‌ طراحی وب سایت های منبع باز، استارت ‌آپ‌ها، امکانات آموزشی طراحی وب سایت ، کاپیتان‌های Docker و گروه‌های خاص دیگر ارائه می‌دهد.

ابزارهای طراحی طراحی وب سایت و نمونه سازی

البته، یک برنامه طراحی وب سایت بدون تجربه کاربری خوب طراحی وب سایت UX چیزی نیست. به این ترتیب، نمونه ‌سازی اولیه طرح ‌بندی‌ طراحی وب سایت ها و تصاویر شما اغلب به یک ابزار اختصاصی نیاز دارد. ابزارهای طراحی وب سایت هم در سمت سرور و هم در سمت مشتری توسعه حیاتی خواهند بود. در اینجا چند انتخاب محبوب وجود دارد.

9. فیگما

Figma یک ابزار توسعه طراحی وب سایت است که اغلب ذکر شده است که به شما امکان می دهد در طراحی وب سایت همکاری کنید.

می ‌توانید از ویرایشگر کشیدن و رها کردن برای ساخت رابط‌ ها و سایر عناصر رو به رو کاربر طراحی وب سایت استفاده کنید. برای توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت ، می‌توانید قطعه‌ های کد را نیز برای کاشت در پروژه‌ طراحی وب سایت های خود بگیرید. Figma فرآیند را - از ایده‌سازی تا اجرا - روان می‌کند و بازبینی‌ها را در کل زنجیره پروژه طراحی وب سایت پایین نگه می ‌دارد.

همچنین از مجموعه ابزارهای همگن برای کمک به انتخاب فونت و رنگ طراحی وب سایت بهره مند می شوید. این فرآیند طراحی وب سایت برخلاف استفاده از ابزارهای جداگانه مانند Type Scale است:

...و زیرمجموعه ای از ابزارهای توسعه طراحی وب سایت مانند Adobe Color، Coolors، انتخابگرهای مختلف رنگ و موارد دیگر.

در حالی که Figma برای پروژه‌ طراحی وب سایت های تک توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت ارزش دارد، اما با افزایش اندازه برای یک تیم مزایای طراحی وب سایت بیشتری دارد. تیم طراحی وب سایت ‌ها جنبه ‌های مشارکتی Figma مانند مخزن مرکزی دارایی و اجزای قابل استفاده مجدد را دوست دارند. رهبران تیم همچنین از گزینه های گزارش جامع قدردانی خواهند کرد تا ببینند اعضای تیم چگونه از سیستم های طراحی وب سایت مختلف استفاده می کنند.

در مورد قیمت‌گذاری، Figma برای هر «ویرایشگر» در سطح استاندارد ۱۲ دلار هزینه دارد، که برای تیم‌های مبتنی بر سازمان به ۴۵ دلار برای هر «ویرایشگر» افزایش می ‌یابد (برای «ویرایشگر»، «صندلی» را بخوانید – این همان مفهوم است). به این ترتیب، قیمت ممکن است بر اساس تعداد ویراستارهایی که می‌خواهید در آن شرکت طراحی وب سایت داشته باشید، افزایش یابد.

10. Sketch

Sketch یک برنامه فقط macOS است که نام آن نیز در بین توسعه دهندگان طراحی وب سایت بسیار بررسی شده است:

این محبوب است زیرا Sketch شامل عملکردهای زیادی در زیر کاپوت است، و همچنین استفاده از آن راحت است، که با توجه به اینکه یک برنامه طراحی وب سایت بومی macOS است، منطقی است. به نظر کمی شبیه Xcode IDE اپل است که چیز بدی نیست و حرکت کردن به آن احساس خوبی دارد.

البته، می‌توانید عملکردهای ضروری طراحی وب سایت مانند ویرایش برداری و تغییر اندازه محدودیت را انجام دهید. با این حال، چیزهای بیشتری در این برنامه وجود دارد که به شما کمک می‌کند طرح‌ها را ایجاد کنید و آنها را به سرعت به دیگران صادر کنید.

به عنوان مثال، عملکرد طرح بندی هوشمند Sketch را در نظر بگیرید، که از تغییر اندازه تطبیقی برای مطابقت با ابعاد و طرح فعلی شما استفاده می کند. همچنین ابزارهای مشترک زیادی وجود دارد که به همه امکان می دهد در یک طرح فرو رفته و به تکمیل آن کمک کنند.

Sketch طراحی وب سایت با ابزاری مانند Figma تفاوت دارد، زیرا یک فریلنسر یا توسعه دهنده طراحی وب سایت تنها می تواند به صورت رایگان روی آن بپرد، سپس پس از نیاز، اشتراک خریداری کند. در این راستا، قیمت Sketch یا یک پرداخت ۹۹ دلاری یا ۹ دلار در ماه برای هر کاربر است.

11. InVision Studio

InVision Studio به طور منحصر به فرد خود را به عنوان یک برنامه " طراحی وب سایت صفحه" به فروش می رساند. منطقی است، و درک آن نیز واضح تر است. InVision Studio تمام ویژگی‌ها و عملکردهای استانداردی را که انتظار دارید، مانند یک ویرایشگر طراحی وب سایت بصری مبتنی بر لایه و پشتیبانی از وکتور، ارائه می ‌کند.

اگرچه، موارد بسیار بیشتری در مورد نمونه سازی و ایجاد انیمیشن طراحی وب سایت در جعبه وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید با اشاره، کلیک و کشیدن تابلوهای هنری و صفحه ‌نمایش طراحی وب سایت ‌ها را به یکدیگر پیوند دهید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد انیمیشن طراحی وب سایت ‌ها را به‌عنوان بخشی از فرآیند طراحی وب سایت بسازید، نه به ‌عنوان چیزی که بعداً آن را تحویل دهید.

وقتی صحبت از دستیابی شد، کل تیم طراحی وب سایت می ‌توانند در InVision Studio به دلیل کتابخانه‌ های مؤلفه مشترک طراحی وب سایت ، گزینه‌ های همگام‌ سازی جهانی، حالت بازرسی قوی و موارد دیگر کار کنند.

ساختار قیمت گذاری نیز رقابتی است. نسخه رایگان InVision Studio تقریباً تمام عملکردهای نسخه پولی طراحی وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد، تنها با محدودیت در تعداد اسنادی که می توانید ذخیره کنید. سطح Pro برای قدرت برنامه با ارزش است (حدود 95 دلار / کاربر / سال).

12. Affinity Designer

اگر کاربر طراحی وب سایت Adobe Illustrator هستید، در گذشته با Affinity Designer برخورد کرده اید. رویکرد Serif به طراحی وب سایت گرافیک به نظر می رسد که راه حل Adobe را برای پول خود به ارمغان بیاورد:

از زمان راه اندازی، به دلیل ارتباط خوب با جامعه، اصول طراحی وب سایت درخشان و مدل قیمتی جذاب، پایگاه کاربران طراحی وب سایت رو به رشدی را به دست آورده است. نسخه‌ هایی را برای Mac، Windows و iPad پیدا خواهید کرد و هر نسخه می ‌تواند همزمان با بردارها، رسترها یا هر دو کار کند:

ابزارهایی که از Illustrator طراحی وب سایت به آنها عادت کرده اید، همگی همراه با مجموعه کاملی از پروفایل های رنگی و گزینه های صادراتی طراحی وب سایت موجود هستند:

به طور خلاصه، ویژگی ها و قابلیت ها برای ایجاد گرافیک حرفه ای برای پروژه طراحی وب سایت های شما وجود دارد. علاوه بر این، قیمت گذاری کاملاً رقابتی است. قیمت آن حدود 50 دلار با قیمت کامل است که یک پرداخت است. این گزینه مناسب طراحی وب سایت مبتنی بر ابر مانند Illustrator ندارد. با این وجود، با پرداخت هزینه یکباره، دامنه Adobe را به شیوه ای ذهنی بهتر ارائه می کنید.

13. CodePen یا JSFiddle

هنگامی که قبلاً IntelliJ IDEA را مورد بحث قرار دادیم، به یکی از ویژگی‌های جزئی طراحی وب سایت و در عین حال مفید آن – فایل ‌های Scratch- اشاره نکردیم. این به شما امکان می دهد بدون نیاز به تأثیرگذاری بر پروژه طراحی وب سایت فعلی خود، یک قطعه کد را به سرعت بنویسید و آزمایش کنید.

برای کاربران طراحی وب سایت سایر ویرایشگرهای کد، راه حلی مانند CodePen یا JSFiddle یک جایگزین عالی است. هر دو به طور مشابه کار می کنند: سه ویرایشگر متن برای HTML، CSS و جاوا اسکریپت و یک صفحه طراحی وب سایت خروجی برای دیدن نتیجه وجود دارد:

می ‌توانید بسته به پلتفرم طراحی وب سایت خود، «قلم» یا «کمانچه» خود را نامگذاری کنید، آن را ذخیره کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. این یک ایده بسیار ساده است - ایده ای که می تواند به شما کمک کند افکار نیمه کاره خود را در مورد جنبه ای طراحی وب سایت از یک پروژه طراحی وب سایت در نظر بگیرید و آنها را در عرض چند ثانیه محقق کنید.

برای توسعه دهندگان طراحی وب سایتی که می خواهند به یک عنصر خاص در یک فایل بتابانند و نشان دهند که در آن تغییرات ممکن است، یک "IDE آنلاین" بسیار ارزشمند است. علاوه بر این، همکاری از طریق چت یا "میکروفون زنده" نیز امکان پذیر است:

به طور کلی، یک IDE آنلاین را می‌توان یک ابزار توسعه طراحی وب سایت «خواب ‌آلود» در نظر گرفت، زیرا اغلب به آن اشاره نمی‌ شود، اما توسط بسیاری از توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت برای ایجاد کد بهتر استفاده می‌ شود.

Git Clients

داشتن یک روش متمرکز برای ذخیره کد، مستندسازی تغییرات، و کار روی آن با یک تیم بدون تکرار، وظیفه یک سیستم کنترل نسخه ( VCS) است. در اینجا چند کلاینت وجود دارد که یک VCS را مدیریت می کنند: git.

بیایید ابتدا خود VCS را مورد بحث قرار دهیم.

14. گیت

Git برای یک توسعه دهنده طراحی وب سایت مدرن ضروری است و به همین دلیل، یکی از حیاتی ترین ابزارهای توسعه طراحی وب سایت موجود است. به طور خلاصه، این روشی برای مستندسازی تغییراتی است که در کد پروژه طراحی وب سایت خود ایجاد می کنید و آنها را در "مخزن طراحی وب سایت ها" ذخیره می کنید:

Git توسط خالق لینوکس لینوس توروالدز اختراع شد. و از یک سری دستورات برای اضافه کردن تغییرات فایل به یک "منطقه مرحله بندی" استفاده می کند، جایی که سپس آنها را به یک مخزن "متعهد" می کنید. از آنجا، آنها را به یک مخزن طراحی وب سایت راه دور که به صورت آنلاین میزبانی شده است، "هل" خواهید کرد.

در حالی که این تنها VCS موجود نیست - تیم توسعه طراحی وب سایت asp.net هنوز از Trac برای بسیاری از پروژه طراحی وب سایت ‌ها استفاده می ‌کند – برجسته ‌ترین آنهاست. یک VCS مانند Git یا Trac به تیم ها کمک می کند تا با میزبانی کد در یک مکان مرکزی با یکدیگر همکاری کنند.

دستورات اساسی توابع تک کلمه ای هستند که با git مقدمه می شوند و اغلب از خط فرمان استفاده می شوند.

این عبارت file.php را به ناحیه مرحله بندی شما اضافه می کند. به عبارت دیگر، تغییرات را به‌عنوان طراحی وب سایت که می‌ خواهید ذخیره کنید، ثبت می‌کند، بدون اینکه کارهای نهایی روی آن انجام شود. در صورت تمایل می توانید این کار را با یک فایل یا کل پروژه طراحی وب سایت انجام دهید.

برای commit فایل، git commit را اجرا می کنید. از اینجا می ‌توانید یک نظر اضافه کنید تا به دیگران درباره تعهدات طراحی وب سایت خود بگویید. پس از این، تغییرات شما ذخیره شده و به "شاخه" اولیه منتقل می شوند. البته، این بستگی به این دارد که آیا شما روی یک " repo" از راه دور کار می کنید.

اگر به طور کلی با Git و VCS آشنا هستید، GitLab یک راهنمای مبتدی عالی برای استفاده از Git در خط فرمان دارد. بعداً در مورد خود GitLab طراحی وب سایت نیز صحبت خواهیم کرد.

15. GitHub

برای اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان طراحی وب سایت ، GitHub مکانی است که مخازن پروژه طراحی وب سایت Git در آن ذخیره می شود:

این یک راه حل متعلق به طراحی وب سایت مایکروسافت است که بسیار بیشتر از میزبانی Git را پوشش می دهد. مجموعه ‌ای از ابزارهای تست خودکار نیز وجود دارد، و تلاشی برای ارائه ویژگی‌ طراحی وب سایت های همکاری اضافی.

برای پروژه طراحی وب سایت های متن باز، پلتفرم هایی مانند GitHub تقریباً گزینه واقعی هستند. با توجه به این موضوع، GitHub به عنوان یک ابزار توسعه طراحی وب سایت برای بسیاری از کاربران طراحی وب سایت منبع باز، زبان آموزان و به طور کلی توسعه دهندگان طراحی وب سایت ارزشمند است. این امر به ویژه هنگام جستجو در ردیاب مشکل GitHub برای حل مشکل بسته های نصب شده صادق است.

GitHub فقط برای ذخیره مخازن برنامه نیست. همچنین برای پروژه طراحی وب سایت های کدنویسی دیگر، مانند توسعه طراحی وب سایت ، و حتی کتاب ها نیز می باشد.

به طور کلی، GitHub یک ابزار فوق العاده است که به ایجاد یک جامعه سالم از بسیاری از شاخه های متفاوت کمک می کند. با این حال، این تنها پلت فرم طراحی وب سایت اطراف نیست.

16. GitLab

قبلاً به آن اشاره کردیم، اما GitLab رقیب GitHub با هدفی مشابه است. این در اصل میزبانی طراحی وب سایت برای مخازن Git است اما چند ویژگی اضافی دیگر نیز ارائه می دهد.

در حالی که GitHub خود را یک "پلتفرم توسعه طراحی وب سایت " می نامد، GitLab بر روی “DevOps” تمرکز می کند. GitLab در سطح رایگان خود، هر مرحله از چرخه عمر DevOps، تست امنیت برنامه استاتیک و حدود 400 دقیقه در ماه را برای توسعه مستمر طراحی وب سایت (CD ) و یکپارچگی مداوم (CI) ارائه می دهد.

GitLab در مفهوم جامعه خود قرار می گیرد، که تفاوت بزرگی در مورد GitHub است. این بیشتر در مورد استقرار و کل چرخه یک پروژه طراحی وب سایت است. این یک نکته منفی نیست، اما به این معنی است که GitLab بیشتر یک پلتفرم «منزوی» است، مسلماً به اندازه GitHub برای پروژه های منبع باز طراحی وب سایت مناسب نیست.

برای اکثر تیم ها، سطح رایگان GitLab بسیار زیاد است. با حدود 230 دلار در سال، به ازای هر کاربر طراحی وب سایت ، به تجزیه و تحلیل کد و بهره وری خود، حدود 10000 دقیقه CD/CI و بیشتر دسترسی دارید.

17. Sourcetree

Sourcetree یک میزبان طراحی وب سایت مخزن Git نیست، بلکه یک رابط کاربری گرافیکی طراحی وب سایت (GUI) برای مدیریت آنها است. این یکی از بسیاری از راه حل ها، مانند GitKraken، Sublime Merge، GitHub Desktop و بسیاری دیگر است.

این یک محصول Atlassian است (و ما Atlassian را دوست داریم!) که با محصولات دیگری مانند Bitbucket ارتباط برقرار می کند تا یک نمایش تصویری از مخزن Git طراحی وب سایت شما ارائه دهد.

Sourcetree به عنوان یک کلاینت آسان Git به بازار عرضه شده است - و همینطور است - اما برای کاربران طراحی وب سایت با تجربه نیز مناسب است. برای پشتیبانی از تیمی که با Git) و Mercurial نیز) کار می‌کند، مقدار زیادی زیر کاپوت دارد.

به عنوان مثال، Sourcetree کارهای ساده‌ای انجام می ‌دهد، مانند برجسته کردن تغییرات آخرین commit، اما در صورت نیاز، کارهای بیشتری را نیز انجام می‌دهد. رهبران تیم می‌توانند مجموعه ‌های تغییرات را بررسی کنند، در صورت نیاز بین شاخه ‌ها کار کنند و کد را با استفاده از نمودارها و برگه ‌های اطلاعات طراحی وب سایت تجسم کنند:

اینکه آیا یک کلاینت Git برای شما مناسب است یا خیر، بستگی به شرایط شما دارد. اگر هنوز در حال یادگیری هستید، توصیه می‌کنیم تا زمانی که جریان و فرآیند طراحی وب سایت را درک می ‌کنید، به یک ترمینال ادامه دهید. برای افراد حرفه ‌ای یا تیم ‌هایی با استفاده گسترده از Git، مشتری مانند Sourcetree می ‌خواهد دقایقی از کاری را که هر روز انجام می‌دهید کاهش دهد.

ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت مرورگر

بدون مرورگر طراحی وب سایت ، توسعه طراحی وب سایت وجود ندارد. با این حال، در حالی که مرورگر طراحی وب سایت انتخابی شما برای پیمایش در طراحی وب سایت حیاتی است، می توانید از آن برای اطلاع از نحوه اجرای آن نیز استفاده کنید.

اکثر مرورگرهای طراحی وب سایت مدرن دارای ابزارهای توسعه خاصی هستند تا به شما در تجزیه و تحلیل کدهای پشتیبان کمک کنند، سپس می توانید آنها را به پروژه طراحی وب سایت خود بازگردانید. در اینجا برخی از محبوب ترین ها آورده شده است.

18. ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت کروم

«ابزارهای توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت » کروم به دلیل مجموعه ویژگی‌ها و تشخیص ‌های فوق‌ العاده‌اش در جوامع طراحی وب سایت مورد احترام است.

با توجه به ظهور مرورگرهای مبتنی بر Chromium، بسیاری از آنها مجموعه DevTools مشابهی با میانبرهای مشابه دارند. می ‌توانید Microsoft Edge، Brave، خود Chromium و بسیاری از کلون ‌های دیگر را بررسی کنید و با پروژه‌ طراحی وب سایت های خود در مرورگر کار کنید.

تب Elements یک مکان معمولی خواهد بود، زیرا در اینجا می توانید کد منبع صفحه طراحی وب سایت را مشاهده کنید. و به نظر ما، برگه Performance اطلاعات بارگذاری صفحه طراحی وب سایت را ارائه می دهد که سایر ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت مرورگر نمی توانند با آنها مطابقت داشته باشند:

برگه امنیت نیز اطلاعات خوبی را ارائه می دهد که برای نظارت (یا تحقیق) طراحی وب سایت مشتری ضروری است:

حتی بهتر از آن، می ‌توانید گزارش ‌های Google Lighthouse را مستقیماً از مرورگر مبتنی بر Chromium خود ایجاد کنید:

ابزارهای DevTools در اینجا به طور ذهنی بهترین هستند، بنابراین خواهید دید که کاربران طراحی وب سایت Chrome و Chromium به آنها تکیه می کنند. اگرچه سایر مرورگرها نیز DevTools دارند، و آنها نیز ارزش بررسی دارند.

19. ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت فایرفاکس

فایرفاکس با تعداد کاربر طراحی وب سایت فعال ماهانه حدود 220 میلیون نفر، با وجود تسلط گوگل، همچنان یک مرورگر محبوب طراحی وب سایت است. در گذشته، توسعه دهندگان طراحی وب سایت Firebug را ستایش می کردند و اغلب در اشکال زدایی در مرورگر پیشرو بود.

امروز ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت فایرفاکس را داریم:

مجموعه ای اصلی از ویژگی ها برای مشاهده کد منبع طراحی وب سایت (بازرس)، اشکال زدا، حافظه، ذخیره سازی و موارد دیگر وجود دارد.

برای مبتدیان، کنسول دروازه ای برای کدنویسی به طور کلی است، زیرا می توانید جاوا اسکریپت را مستقیماً در مرورگر اجرا کنید، و این یک راه آسان برای آزمایش تکه ها و پیدا کردن پای شما در اولین شروع است:

با وجود این، ما فکر می کنیم که فایرفاکس (و سایر مرورگرها) کمتر از مرورگرهای مبتنی بر Chromium در ابزارهای توسعه دهنده طراحی وب سایت خود گنجانده شده است. با این حال، برای اشکال زدایی و عیب یابی بین مرورگرها، اغلب فایرفاکس را در سرویس فشار دهید. به این ترتیب، این چیز خوبی است که آنها تقریباً برای همه کارها ایده آل هستند.

فریم ورک های فرانت اند طراحی وب سایت

در مورد طراحی وب سایت frontend صحبت می کنیم، شما به چیزی مناسب برای ایجاد طراحی وب سایت های خیره کننده نیاز دارید. انتخاب چارچوب شما در اینجا بسیار مهم است. همیشه باید بهترین ابزار را برای کار طراحی وب سایت انتخاب کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید به چند انتخاب محبوب نگاه کنیم.

20. بوت استرپ

پاسخگویی موبایل یک ویژگی استاندارد در طراحی وب سایت مدرن است. با توجه به اینکه چگونه مرور موبایل اکنون از دسکتاپ ها پیشی گرفته است، این یک گام خوشایند است. با توجه به این، شما می خواهید راهی برای چرخش سریع طراحی وب سایت های اول تلفن همراه داشته باشید.

بوت استرپ یک ابزار توسعه طراحی وب سایت عالی است که کاربرد فراوانی دارد:

این یک جعبه ابزار است که پلاگین های جاوا اسکریپت، متغیرهای Sass، برخی از اجزای از پیش ساخته شده، یک سیستم شبکه پاسخگو با کیفیت و بسیاری موارد دیگر را ترکیب می کند. حتی بازاری از تم های رسمی وجود دارد که با بوت استرپ کار می کنند، و بسیاری از طراحی وب سایت های asp.net نیز از تم های ساخته شده در بالای چارچوب طراحی وب سایت استفاده می کنند.

البته، استفاده یا عدم استفاده از بوت استرپ به نیاز پروژه طراحی وب سایت شما بستگی دارد. با این حال، منطقی است که فرض کنیم پروژه های توسعه طراحی وب سایت با بودجه کم و چرخش سریع به یک راه حل “Bootstrapped” تبدیل می شوند و آن را با asp.net تطبیق می دهند. با توجه به رایگان بودن چارچوب و asp.net، زمان شما تنها عامل هزینه است.

21. Tailwind CSS

روی کاغذ، Tailwind CSS منطقی نیست. این یک چارچوب فرانت اند طراحی وب سایت برای زبانی است که بخشی از سه گانه اصلی توسعه طراحی وب سایت است. به این ترتیب، منطقی است که فکر کنیم کاربر طراحی وب سایت هدف از قبل دانش مناسب را بدون نیاز به چارچوب دارد.

در واقعیت، Tailwind CSS کاملاً منطقی است. این راهی برای طراحی ظاهر طراحی وب سایت شما بدون ترک HTML است.

شما از کلاس های ابزار در تگ های مختلف برای اضافه کردن CSS از یک StyleSheet اصلی استفاده می کنید. البته، CSS هنوز منبع اصلی استایل طراحی وب سایت است. زمانی که با استفاده از HTML یک طرح ‌بندی می‌ سازید، از دید شما خارج است. بنابراین، به شما امکان می دهد ساختار و سبک را همزمان توسعه طراحی وب سایت دهید.

این رویکرد ما را به یاد سیستم شبکه 960 می اندازد و به خوبی با آن چارچوب هماهنگ می شود. با این اوصاف، خطر بسته بندی عناصر با کلاس های بسیار وجود دارد که ممکن است با کد اسپاگتی درهم و برهم مواجه شوید. برای کار با Tailwind CSS به صبر و نظم نیاز دارید، اما اگر با پروژه طراحی وب سایت شما مطابقت داشته باشد، یک چارچوب سریع و قوی است.

22. Bulma

ما تمام پیشرفت‌هایی را که با طراحی وب سایت ساختارها و چیدمان ‌های طراحی وب سایت انجام داده ‌ایم، ایجاد ستون‌ های انعطاف ‌پذیر طراحی وب سایت ، پاسخگو و پویا، مانعی برای بسیاری از افراد شده‌ایم. در حالی که مدیریت این تنها کاری نیست که Bulma می تواند انجام دهد، این نوع کاربرد گوشت و سیب زمینی در چارچوب است:

دقیقاً مانند Tailwind CSS، Bulma CSS را پنهان می ‌کند و کلاس‌های کاربردی طراحی وب سایت را برای HTML به شما می‌ دهد. این با Flexbox، موبایل اول و ماژولار ساخته شده است. اگر فقط به چند جزء نیاز داشته باشید عالی است. همچنین در صورت تمایل می توانید فریمورک ها را با هم ترکیب و مطابقت دهید.

علاوه بر این، برای راه اندازی و اجرای Bulma به هیچ جاوا اسکریپتی نیاز ندارید، زیرا فقط CSS است. شما می توانید عناصر رابط طراحی وب سایت مانند دکمه ها را با حداقل کد اضافه کنید. این یک چارچوب ساده و متن باز است که می تواند با نیازهای پروژه طراحی وب سایت شما سازگار شود. در کتاب ما، این یک ویژگی ارزشمند است که بهتر است از آن استفاده کنید.

23. Foundation

تیم ZURB برداشت منحصر به فرد خود را از چارچوب CSS در Foundation دارد. این یک ابزار معنایی برای تلفن همراه است که دو ویژگی برای طراحی وب سایت ها و ایمیل دارد:

بنیاد با دسترسی به عنوان اولویت ساخته شده است. هر قطعه در Foundation دارای ویژگی های اختصاصی ARIA است. با این حال، قبل از اینکه به این مرحله برسید، Foundation برای نمونه سازی سریع طراحی وب سایت به دلیل نحوه اضافه کردن آن به HTML خود بسیار موثر است. شما می توانید تقریباً هر عنصر ساختاری را در صفحه طراحی وب سایت خود ایجاد کنید - حتی انواع مختلف منوها و ناوبری طراحی وب سایت:

ZURB همچنین مجموعه ‌ای از مستندات و آموزش‌ های عالی را برای شما فراهم می ‌کند تا نکات و نکات چارچوب را بیاموزید. استفاده از فونداسیون ساده است، اما ما گمان می ‌کنیم که می ‌توانید به عمق طراحی وب سایت ‌های ساختمانی بروید و با طرح ‌بندی‌ها و عملکردهای پیچیده ظاهر شوید.

شما همچنین می توانید تعداد زیادی الگو را در طراحی وب سایت بنیاد پیدا کنید. آن‌ها قاب ‌های سیمی بدون استخوان هستند که به شما کمک می‌کنند از زمین خارج شوید - یک شامل خوش آمدید:

در کل، چارچوب بنیاد همان کاری را که روی قلع می گوید انجام می دهد. به جای اینکه به شما اجازه دهد عملکرد بیشتری داشته باشید، در توسعه طراحی وب سایت شما نقش اساسی دارد. به این ترتیب، ممکن است از آن برای هر پروژه طراحی وب سایت استفاده نکنید. اگرچه، در جایی که استخدام می شود، تجارت را در همه انواع طراحی وب سایت ها انجام می دهد.

24. Material-UI

بعداً درباره React با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد، اما در حال حاضر، بدانید که Material-UI بر اساس کتابخانه مؤلفه این چارچوب جاوا اسکریپت است. برای کسانی که نمی ‌دانند، طراحی وب سایت متریال «فلسفه» گوگل در مورد نحوه طراحی وب سایت ظاهر یک و طراحی وب سایت است. این به معنای تعداد زیادی فونت Roboto و بلوک های رنگی طراحی وب سایت است:

شما کتابخانه را به React وارد می ‌کنید، سپس از تگ‌های اختصاصی HTML برای ساخت طراحی وب سایت خود استفاده می‌ کنید:

برای سفارشی کردن بیشتر عنصر طراحی وب سایت ، کلاس هایی را به تگ های HTML خود اضافه می کنید. کل بلوک کد در یک تابع پیچیده شده است و شما جزئیات (و صفحه طراحی وب سایت با پسوند) را در React رندر خواهید کرد.

تم های رایگان طراحی وب سایت و ممتاز زیادی نیز وجود دارد که موارد و قیمت های بسیاری را پوشش می دهد:

از آنجایی که Material-UI یک مورد استفاده خاص دارد – ایجاد طراحی وب سایت هایی پیرامون طراحی وب سایت متریال – اگر هدف شما این باشد، چارچوبی کاربردی خواهد بود. به طور خاص، کتابخانه تم منبع ارزشمندی برای شروع، صرف نظر از بودجه شما خواهد بود.

25. HTML Boilerplate

اگر شما یک توسعه دهنده طراحی وب سایت asp.net هستید، ممکن است با Underscore مواجه شده باشید. این یک تم اولیه طراحی وب سایت asp.net است که در کنار هم قرار دادن عناصر عملکردی و اصلی طراحی وب سایت شما در ساعات بی شماری صرفه جویی می کند. HTML Boilerplate همین کار را در سطح طراحی وب سایت کلی انجام می دهد.

به این ترتیب، شامل هفت فایل شامل HTML، CSS و جاوا اسکریپت است. همه آنها فقط حاوی ضروری ترین فایل ها و کد برای ارائه یک صفحه طراحی وب سایت هستند. فراتر از این نقطه، نحوه نمایش صفحه طراحی وب سایت شما به شما بستگی دارد.

HTML Boilerplate طرفداران زیادی دارد زیرا بیشتر یک ابزار صرفه جویی در زمان است تا یک چارچوب کامل. بنابراین، هیچ تصویری خارج از جعبه وجود ندارد که بتواند "تجارت گذرا" را شگفت زده کند، اما اگر HTML Boilerplate را برای سرویس فشار دهید، ممکن است متوجه شوید که توسعه طراحی وب سایت شما را سرعت می بخشد، همانطور که Underscores برای توسعه دهندگان asp.net انجام می دهد.

26. مادی کردن

در حالی که ما Materialize را رقیب Material-UI نمی نامیم، این چارچوب دیگری است که به دنبال استفاده از اصول طراحی وب سایت متریال برای ایجاد یک طرح است:

به جای استفاده از React، Materialize یک چارچوب CSS است. این امر اجرای Materialize را در ظاهر آسان تر می کند. دقیقاً مانند سایر چارچوب ‌های مبتنی بر CSS، شما از کلاس‌ های درون HTML برای وارد کردن عناصر در طراحی وب سایت فرانت ‌اند استفاده می ‌کنید.

گفته می شود، مجموعه ای از مؤلفه های جاوا اسکریپت نیز برای عناصری مانند modals و dropdown وجود دارد:

مانند بسیاری از این فریم ورک‌ ها، مضامین ممتازی وجود دارد که به شما کمک می‌ کند طرح ‌بندی ‌هایی را به سبک خاصی بسازید. با این حال، همه آنها تم های طراحی وب سایت HTML ایستا هستند، اگر می خواهید جاوا اسکریپت را پیاده سازی کنید ممکن است مشکلی ایجاد کند. در این موارد، ممکن است بخواهید به جای آن Material-UI را در نظر بگیرید.

چارچوب های کاربردی طراحی وب سایت

به عبارت ساده، یک چارچوب یا کتابخانه جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد با کد به اصطلاح «وانیل» به طور متفاوت کار کنید. در این مثال، ایجاد برنامه های کاربردی طراحی وب سایت و طراحی وب سایت های خاص است. "طعم"های زیادی نیز وجود دارد - اجازه دهید چند مورد را پوشش دهیم.

27. React.js

React.js یک کتابخانه محبوب طراحی وب سایت جاوا اسکریپت طراحی شده توسط فیس بوک است که بسیاری از عناصر مدرن طراحی وب سایت asp.net را تامین می کند. هم Backend WordPress.com و هم Block Editor از React استفاده می کنند و ما آن را اولین راه رابط برای استفاده از جاوا اسکریپت در نظر می گیریم.

به این ترتیب، توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net باید - به تعبیر مت مولنوگ - React.js را عمیقاً یاد بگیرند. اگرچه، این تنها یک چارچوب برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net نیست.

هر جا که به یک رابط کاربری (UI) مدرن و پویا نیاز دارید، طراحی وب سایت React اولین گزینه خواهد بود. از یک پسوند نحوی به جاوا اسکریپت به نام JSX برای ایجاد عناصر استفاده می کند که سپس به ماژول شی سند (DOM ) ارائه می شود:

متغیر جاوا اسکریپت در JSX می تواند هر عبارت معتبری باشد که به شما امکان می دهد آرگومان های پیچیده بسازید. این باعث می شود که طراحی وب سایت React در مورد فریمورک ها یک انتخاب قوی باشد. به دلیل محبوبیت آن، ما فکر می ‌کنیم که React باید در فهرست «یادگیری ‌های ضروری» شما باشد، صرف نظر از اینکه زمان توسعه طراحی وب سایت خود را کجا می ‌گذرانید.

28. Vue.js

Vue.js یکی دیگر از چارچوب های جاوا اسکریپت برای ساخت رابط های کاربریv است. این بر اساس "لایه مشاهده" است و برای ادغام با سایر کتابخانه ها و چارچوب ها عالی است.

در سمت HTML، Vue نمی تواند بیشتر در دسترس باشد. شما به برچسب خود یک شناسه می دهید و کلیدی را از دیکشنری مجموعه ای در سمت جاوا اسکریپت فرا می خوانید. داده ‌ها اکنون واکنش ‌پذیر هستند و داده‌ ها و DOM به هم مرتبط هستند.

به این ترتیب، Vue.js بسیار شبیه به برخی از چارچوب‌ های CSS طراحی وب سایت است که قبلاً در مقاله به آنها نگاه کردیم. این چارچوب قانع ‌کننده است، و ما شما را تشویق می ‌کنیم که اسناد را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است.

در حالی که Vue.js از اعلان‌های JSX پشتیبانی می‌کند، برای استفاده از قالب‌های مبتنی بر فناوری‌های طراحی وب سایت «کلاسیک» مناسب‌ تر است. به این ترتیب، برای توسعه دهندگان طراحی وب سایتی که نمی خواهند فقط با جاوا اسکریپت کار کنند، ایده آل خواهد بود.

29. Express.js

ما در اینجا وارد قلمرو متا فریم ورک می شویم، زیرا Express.js به Node.js متصل می شود و پایه ای برای چارچوب های دیگر فراهم می کند.

ما فکر می ‌کنیم که طراحی وب سایت Express.js برای برنامه ‌هایی مناسب است که از پایگاه‌های اطلاعاتی زیادی بیرون می ‌کشند و فشار می ‌آورند. این باعث می‌شود که آن را برای بسیاری از برنامه ‌های کاربردی طراحی وب سایت مدرن و توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت بک ‌اند که می ‌خواهند با حداقل استرس روی کارهای طراحی وب سایت frontend کار کنند، مناسب است.

30. Svelte.js

یک قانون کلی در هنگام توسعه برای طراحی وب سایت این است که مطمئن شوید طراحی وب سایت های شما تا حد امکان روی مرورگرهای بیشتری کار می کنند. گفته می شود، در برخی موارد، ممکن است بخواهید بدون پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی، برنامه یا طراحی وب سایت بسازید. در این موارد، Svelte.js باید نزدیک به بالای لیست شما باشد.

کمتر از 40 عملکرد در Svelte API وجود دارد، بنابراین شروع کار ساده خواهد بود. علاوه بر این، می‌ توانید با استفاده از $.fn توابع جدید را به راحتی اضافه کنید.

شما ”polyfills” را برای پشتیبانی از Internet Explorer 9 خواهید یافت، اما این تقریباً تنها امتیاز است. برای پشتیبانی از مرورگرهای فوق مدرن با استفاده از یک چارچوب فوق العاده ناب طراحی وب سایت ، Svelte.js می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

31. لاراول

تا کنون، ما چارچوب های جاوا اسکریپت یا CSS طراحی وب سایت را بررسی کرده ایم. با توجه به شیوع PHP، پوشش چارچوبی برای این زبان نیز منطقی است. لاراول در اینجا گزینه ایده آلی است، زیرا در میان بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت به دلیل نحو و اکوسیستم محبوب است:

بهتر است بگوییم که لاراول یک اکوسیستم است، زیرا شامل ابزارهای زیادی برای کمک به شما در ایجاد پروژه طراحی وب سایت است. حتی اگر از خود چارچوب زیاد استفاده نمی‌ کنید، می ‌توانید از Laravel’s Homestead، یک محیط توسعه طراحی وب سایت محلی مبتنی بر Vagrant استفاده کنید.

لاراول خود یک چارچوب PHP مبتنی بر داکر است و از یک CLI به نام Sail برای تعامل طراحی وب سایت با آن استفاده می کند. دقیقاً مانند Vagrant، از Sail up برای ساختن کانتینرها و اجرای آنها استفاده خواهید کرد.

با این حال، لاراول رشته های بیشتری در کمان خود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید از آن به‌عنوان یک فریم ‌ورک فول استک، پشتیبان API برای برنامه ‌های Next.js و تقریباً همه چیز در این بین استفاده کنید.

اگر شما یک توسعه دهنده طراحی وب سایت PHP هستید، لاراول یک ابزار مرکزی (اگر آشنا نباشد) برای گردش کار شما خواهد بود.

32. Gatsby

گتسبی یک فریم ورک فرانت اند طراحی وب سایت منبع باز است که اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است. به این دلیل که گتسبی سریع، مقیاس پذیر، کارآمد و ایمن است.

یک فرآیند نصب فوق العاده سریع شامل Node Package Manager (npm) وجود دارد. بعداً در این مورد بیشتر خواهیم داشت. اگرچه این یک چارچوب جاوا اسکریپت است، اما گتسبی در زمان اجرا فایل های طراحی وب سایت HTML ایستا تولید می کند، بنابراین هیچ راهی برای حمله به یک طراحی وب سایت وجود ندارد. علاوه بر این، گتسبی عملکرد را خودکار می کند تا طراحی وب سایت شما را در یک پیکربندی بهینه اجرا کند.

بین عملکرد خودکار، مقیاس بندی پویا و ساختمان HTML ایستا، گتسبی مانند یک موجود زنده احساس می شود. یک «آرایش» کدگذاری پیچیده شامل JSX، Markdown، CSS طراحی وب سایت و موارد دیگر بر اساس نیازهای شما وجود دارد. هر مرحله از گردش کار و تکه ای از پشته شما می تواند مطابق با نیازهای شما تنظیم شود.

توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net همچنین نحوه ادغام گتسبی با پلتفرم طراحی وب سایت را دوست دارند. با این حال، در همه موارد مناسب نخواهد بود. به عنوان مثال، اگر باید یک CMS مبتنی بر ابر را به طور کامل مدیریت کنید، این برای شما مناسب نیست. با این حال، گتسبی می تواند در بیشتر موارد با پروژه طراحی وب سایت شما سازگار شود و با asp.net عالی کار می کند.

33. جانگو

با وجود همه صحبت هایی که در مورد زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت «مبتدی» یا «یادگیرنده» پایتون وجود دارد، این زبان به عنوان ستون فقرات بسیاری از طراحی وب سایت های پرمخاطب عمل می کند. برخی از بزرگترین طراحی وب سایت ها - Instagram، Uber، Reddit، Pinterest و غیره - از جنگو استفاده می کنند. اغلب، هیچ نامی از پایتون نمی ‌بینید، بلکه فقط جنگو را می ‌بینید.

جنگو چارچوبی است که از پایتون برای ایجاد برنامه های کاربردی طراحی وب سایت سمت سرور استفاده می کند. استفاده از آن به اندازه خود پایتون ساده است، با یک قالب قابل خواندن در uber. طراحی وب سایت

پایتون یک زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت عالی برای پروژه های مبتنی بر منطق طراحی وب سایت است، بنابراین استفاده از این زبان برای یک برنامه طراحی وب سایت مناسب است. علاوه بر این، سرعت پردازش پایتون سریع است و ساختار اصلی طراحی وب سایت فایل سبک است. از آنجایی که جنگو سریع است، در مقایسه با PHP یک فریمورک سمت سرور عالی است و به همان اندازه زبان محبوب تر است.

با این حال، جذب کمتر است، که ممکن است به دلیل شهرت پایتون به عنوان یک زبان یادگیرنده باشد. با وجود این، جنگو با زبان های دیگر مانند جاوا اسکریپت به خوبی کار می کند تا پایه یک برنامه طراحی وب سایت مدرن باشد.

البته، اگر قصد دارید از یک CMS مانند asp.net استفاده کنید، یا راه حل هایی برای پروژه طراحی وب سایت های مبتنی بر React ایجاد می کنید، گزینه های کمتری خواهید داشت. با این وجود، ما فکر می ‌کنیم که در سال 2022 تعداد طراحی وب سایت ‌هایی که روی جنگو اجرا می‌شوند، افزایش خواهد یافت.

34. Ruby on Rails

زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت Ruby چند سال پیش "عزیز" زبان های مبتدی و جایگزین های اسکریپت نویسی برای PHP بود. اغلب با پایتون مقایسه می شود.

و مانند جنگو، Ruby on Rails نیز مورد علاقه بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت بود.

Ruby را می‌بینید که در بسیاری از برنامه‌های کاربردی طراحی وب سایت سمت سرور و زیر هود استفاده می ‌شود. علاوه بر این، Ruby on Rails به عنوان یک چارچوب سمت سرور در طراحی وب سایت های بی شماری استفاده می شود. از رویکرد MVC استفاده می کند وساختارهایی را برای طراحی وب سایت سرویس، صفحات طراحی وب سایت و پایگاه داده ارائه می دهد. به این ترتیب، شما یک طراحی وب سایت barebones در انتظار شماست، خارج از جعبه.

Ruby on Rails برای پروژه طراحی وب سایت شما مناسب خواهد بود اگر نیاز به برنامه ریزی بسیاری از مشاغل و کار با راه حل های شخص ثالث داشته باشد. به عنوان مثال، یکپارچه سازی بومی با ذخیره سازی فایل مانند Google Cloud و یک پوشش برای ارسال ایمیل وجود دارد.

در کل، اگر مجموعه ای قوی از پیش فرض ها (مانند ساختار پوشه) را می خواهید که در صورت نیاز قابل سفارشی سازی باشد، انتخاب خوبی است. از سوی دیگر، اگر دوست دارید از API ها در طول توسعه طراحی وب سایت استفاده کنید، انتخاب خوبی نیست.

ساختار کد Ruby on Rails می تواند در پروژه طراحی وب سایت های بزرگ پیچیده و چالش برانگیز شود. زمان اجرا نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد، بنابراین ممکن است بهترین چارچوب برای پروژه های حیاتی سرعت نباشد.

با این حال، Ruby on Rails یکی از چارچوب‌های پیشرو در سمت سرور طراحی وب سایت است و استفاده از آن برای پروژه‌ طراحی وب سایت های مناسب کند نمی ‌شود.

35. TypeScript

به طور خلاصه، TypeScript "تایپ چک" استاتیک اختیاری را برای جاوا اسکریپت فراهم می کند. این یک "سوپرمجموعه" از زبان است، و همچنین از بسیاری از کتابخانه های جاوا اسکریپت دیگر پشتیبانی می کند. در کل، TypeScript جاوا اسکریپت با چند ویژگی اضافی است و شما می توانید هر دو زبان طراحی وب سایت را در کنار یکدیگر کامپایل کنید.

بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت به TypeScript روی آورده اند تا تعداد خطاهای زمان اجرا را کاهش دهند. خطاهای نوع یکی از رایج ترین اشتباهات است و کاهش آن می تواند زمان بیشتری را به شما بازگرداند.

برای یک مثال بسیار ساده از TypeScript، یک رشته را در نظر بگیرید:

let helloWorld = “Hello World”;

// ^ = let helloWorld: string

در اینجا، TypeScript از let به جای var معمول برای متغیر helloWorld استفاده می کند. از آنجا، TypeScript می داند که helloWorld یک رشته است و بر این اساس آن را بررسی می کند.

در نهایت، TypeScript یک ابزار توسعه طراحی وب سایت ضروری نیست، اگرچه به دلیل ویژگی اصلی طراحی وب سایت آن محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اگر در نهایت در زمان مورد نیاز خود صرفه جویی کنید، می تواند برای گردش کار شما حیاتی شود.

36. GraphQL

در اینجا یک ابزار منحصر به فرد وجود دارد که ممکن است در میان توسعه دهندگان طراحی وب سایتی که با داده ها در یک API کار می کنند مورد پسند قرار گیرد. GraphQL یک زبان پرس و جو است که در یک API استفاده می شود و همچنین به عنوان زمان اجرا برای ارائه نتایج پرس و جوی شما عمل می کند.

با یک REST API استاندارد، اغلب باید از چندین URL طراحی وب سایت بارگیری کنید. با GraphQL، می توانید داده ها را از یک درخواست دریافت کنید. علاوه بر این، API های GraphQL به جای نقاط پایانی، بر اساس نوع مرتب شده اند. این طبقه بندی به کارایی پرس و جو شما کمک می کند و در صورت بروز مشکل، خطاهای واضح تری را ارائه می دهد.

با توجه به اینکه GraphQL چگونه آنها را پیاده ‌سازی می ‌کند، می ‌توان از انواع نیز برای پرش از بازنویسی کد تجزیه دستی استفاده کرد. همچنین می‌توانید فیلدها و انواع جدیدی را به API خود اضافه کنید بدون اینکه بر کاری که تاکنون انجام داده‌اید تأثیر بگذارد.

این ابزار در بسیاری از زمینه ها انعطاف پذیر و مقیاس پذیر طراحی وب سایت است. از آنجایی که GraphQL یک API یکنواخت برای پروژه طراحی وب سایت شما ایجاد می کند، می توانید موتوری مطابق با زبان پروژه طراحی وب سایت انتخابی خود وارد کنید. این آن را برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی طراحی وب سایت عالی می کند، به جای یک راه حل خاص برای یک مشکل گسترده.

مدیران بسته

زبان های برنامه نویسی طراحی وب سایت ، فریمورک ها و موارد دیگر دارای بخش های متحرک زیادی هستند. این وابستگی ها باید به روش صحیح دانلود و نصب شوند تا کار کنند. مدیران بسته را وارد کنید. اینها به شما کمک می کنند وابستگی های خاصی را از خط فرمان دانلود و نصب کنید. بیایید چند ابزاری را که با آنها برخورد می کنید را بررسی کنیم.

37. Node Package Manager (npm)

بله، دانلود نصب کننده ها جای خود را دارد. با این حال، استفاده از یک مدیر بسته از خط فرمان در بیشتر موارد بسیار ساده است. همچنین یک راه فشرده برای گرفتن و نصب فایل ها از طراحی وب سایت ارائه می دهد.

Node Package Manager (npm) یک ابزار توسعه طراحی وب سایت خاص جاوا اسکریپت است که متعلق به مایکروسافت است که به شما امکان می دهد بسته های زبان خاص طراحی وب سایت را بر اساس درخواست نصب کنید:

به عنوان مثال، جستجوی بسته های طراحی وب سایت React بیش از 155000 نتیجه را نشان می دهد:

همانند یک IDE آنلاین، npm یک ابزار توسعه طراحی وب سایت است که «زمان پخش» زیادی دریافت نمی کند، عمدتاً به این دلیل که همه جا حاضر است. به این ترتیب، عملاً هر توسعه دهنده طراحی وب سایت قرار است از این ابزار استفاده کند.

با این حال، باورنکردنی است، و اکنون که زیر بال گیت هاب است، توسعه دهندگان طراحی وب سایت بیشتری در سال 2022 از npm استفاده خواهند کرد.

38. نخ

مانند npm و pip برای پایتون، Yarn به شما کمک می کند بسته های مربوط به پروژه طراحی وب سایت و ابزارهای آن را نصب کنید. تفاوت اینجاست که Yarn یک ابزار مدیریت پروژه طراحی وب سایت نیز هست.

نصب ساده است و مقداردهی اولیه Yarn برای یک پروژه طراحی وب سایت جدید نیز به حداقل تلاش نیاز دارد. این به یک راه حل منبع باز قوی برای نصب بسته ها و مدیریت پروژه طراحی وب سایت شما در کنار آن تبدیل شده است.

شما از فضاهای کاری برای ایجاد "مونورپو" استفاده خواهید کرد و چندین نسخه از پروژه طراحی وب سایت خود هر دو در یک مخزن زندگی می کنند و می توانند به آنها ارجاع داده شوند. می‌توانید برای هر کاری که Yarn نمی‌تواند انجام دهد، افزونه ‌ها را نصب کنید (که می‌خواهید واکشی ‌کننده ‌ها و حل‌ کننده‌ های جدیدی برای آن‌ ها اضافه کنید). برای دقیق تر بودن، می توانید افزونه طراحی وب سایت ها را نصب کنید، اما تعداد آنها زیاد نیست، حداقل در لیست های رسمی. درعوض، اگر از عملکرد آن ناامید هستید، کد خود را کدنویسی می‌کنید. با این حال، انتخاب این است که نخ را مطابق با نیازهای پروژه طراحی وب سایت خود سفارشی کنید.

Yarn یک مورد منحصر به فرد ایجاد می کند تا مدیر بسته اصلی طراحی وب سایت شما شود. برای یک پروژه طراحی وب سایت در دنیای واقعی، ممکن است بیشتر به npm تکیه کنید، اما Yarn به روش‌هایی که فقط می‌ تواند برای شما مفید باشد، به جریان کاری شما نفوذ می ‌کند.

API و ابزارهای تست طراحی وب سایت

اطمینان از اینکه کارها کار می ‌کنند، فرآیندی است که اغلب نادیده گرفته می ‌شود، اما وقتی همه چیز اشتباه می ‌شود، پشیمانی نیز به همراه دارد. به این ترتیب، مرحله آزمایش پروژه طراحی وب سایت شما باید محکم، قوی و کامل باشد.

با توجه به این موضوع، در اینجا برخی از API و ابزارهای آزمایشی وجود دارد که برای پروژه طراحی وب سایت های خود در دسترس خواهید داشت.

39. HoppScotch

طراحی وب سایت شده توسط Netlify، HoppScotch یک ابزار توسعه طراحی وب سایت API منبع باز است. توسعه دهندگان طراحی وب سایت آن را "اکوسیستم" می نامند، که عملکرد زیر کاپوت را رد می کند.

این یک راه حل بی معنی و قوی است، و نه برای افراد ضعیف. منحنی یادگیری اگر هرگز از ابزاری مانند این استفاده نکرده‌اید، شیب ‌دار است. تقریباً هیچ جهتی برای استفاده از HoppScotch در هیچ یک از صفحات طراحی وب سایت برنامه وجود ندارد، اگرچه این معمولاً یک مشکل نیست، زیرا به هر حال این ابزار برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت با تجربه در نظر گرفته شده است.

بسیاری از اتصالات بلادرنگ (WebSocket، SSE و موارد دیگر) و یک پیاده سازی GraphQL وجود دارد. ما همچنین سازنده اسناد را دوست داریم:

با «مجموعه ‌های» HoppScotch شما کار می‌ کند تا مستندات را در پرواز ایجاد کند، که باعث صرفه ‌جویی در زمان می‌ شود.

به طور کلی، HoppScotch یک ابزار کاربردی است که در مرورگر شما بسیار باز می شود. این یکی از آن راه‌ حل‌هایی است که همیشه بدون اینکه متوجه شوید از آن استفاده خواهید کرد - ما نمی ‌توانیم آن را بالاتر از این ستایش کنیم!

40. Postman

هشدار - ما در شرف ذکر کلمه C وحشتناک هستیم: همکاری. Postman یک ابزار توسعه طراحی وب سایت است که به شما کمک می کند یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) را به عنوان یک تیم از طریق پلت فرم طراحی وب سایت Postman ایجاد کنید:

موارد استفاده زیادی برای ادغام Postman در گردش کار شما وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید از آن به روشی استاندارد برای توسعه اپلیکیشن طراحی وب سایت استفاده کنید که مستقیماً به پروژه های مبتنی بر طراحی وب سایت تبدیل می شود. شما می توانید نقاط پایانی را با استفاده از سرورهای ساختگی شبیه سازی کنید، که به ویژه برای توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net جذاب است.

شما حتی می‌توانید برای کمک به کاربران طراحی وب سایت APIهای خود در یادگیری طناب ‌ها، برنامه داخلی ایجاد کنید. پروژه طراحی وب سایت ‌هایی که گردش کاربر طراحی وب سایت یا ترافیک قابل توجهی در آن‌ها وجود دارد، در اینجا سود خواهند دید.

در مورد قیمت گذاری، Postman یک ردیف رایگان ارائه می دهد، اما شما بیشترین ارزش را از یکی از سطوح برتر دریافت خواهید کرد. بسته به چرخه صورت‌ حساب و تعداد کاربران طراحی وب سایت ، به دنبال پرداخت حدود 12 تا 30 دلار خواهید بود.

41. Testing Library

کدی که اجرا می شود ایده آل است، اما برنامه هایی که کار می کنند هدف نهایی هستند. Testing Library همانطور که از نامش پیداست انجام می دهد: مجموعه ای از ابزارهای کمکی طراحی وب سایت را برای کمک به شما در آزمایش پروژه طراحی وب سایت های خود و تشویق شما به استفاده از شیوه های کدنویسی خوب ارائه می دهد.

ایده این است که شما آزمایش هایی ایجاد کنید که نشان دهنده استفاده از برنامه طراحی وب سایت شما باشد. اگر آنها بدون مشکل اجرا شوند، شانس برنامه شما نیز خوب است. این یک ابزار آگنوستیک در مورد چارچوب است، و یک دونده آزمایشی نیست. هدف اصلی طراحی وب سایت Testing Library این است که به شما کمک کند تا تست‌های قابل نگهداری را جدا از جزئیات پیاده ‌سازی بنویسید.

همه چیز در ابزار کتابخانه تست حول اصول راهنمای آن متمرکز است. به این ترتیب، شما نه تنها تست هایی ایجاد می کنید، بلکه یاد می گیرید که چگونه آنها را بهتر و ارزشمندتر کنید.

به همین دلیل، Testing Library می تواند به بخش بزرگی از گردش کار شما تبدیل شود. ما استدلال می کنیم که تقریباً همه زنجیره های پروژه طراحی وب سایت می توانند از Testing Library بهره ببرند و کاربران طراحی وب سایت React تقریباً مطمئناً مایلند که این ابزار را به عنوان یک استاندارد قرار دهند.

ابزارهای همکاری

با وجود ضد اجتماعی بودن توسعه دهندگان طراحی وب سایت ، حقیقت این است که فناوری و همکاری دست به دست هم می دهند.

به این ترتیب، بیایید برخی از ابزارهای همکاری ستاره‌ای را گردآوری کنیم که در پروژه طراحی وب سایت بعدی شما جای خواهند گرفت.

42. Jira.

Atlassian از نظر نرم افزاری یک شرکت محبوب است. ما طرفداران بزرگ تعدادی از پیشنهادات این شرکت هستیم: Confluence، Trello، Sourcetree، Bitbucket، و تمرکز ما در اینجا، Jira.

این یک ابزار توسعه طراحی وب سایت برای تیم‌هایی است که از فریم‌ ورک‌های Agile استفاده می ‌کنند – مخصوصاً Scrum که بسیار محبوب است. به همین دلیل، شما امکانات زیادی را در بسته دریافت می کنید. به عنوان مثال، شما می توانید از تابلوهای کانبان برای سازماندهی وظایف و اسپرینت ها استفاده کنید. شما همچنین می توانید تکنیک تخمین خود را مطابق با روش و پروژه طراحی وب سایت خود پیاده سازی کنید.

Jira روی یک گردش کار تکرارپذیر تمرکز می کند: برنامه ریزی، پیگیری، انتشار و گزارش. این چارچوب برای چندین فریمورک Agile مهم است، اگرچه می ‌توانید بسته به برنامه ‌ریزی پیش از پروژه طراحی وب سایت خود، چارچوب خود را نیز ایجاد کنید. اگر مجبور به چرخش بین دو سرعت هستید، می توانید پروژه طراحی وب سایت خود را تکامل دهید و مقیاس را به سمت بالا یا پایین ببرید.

خبر خوب در مورد طراحی وب سایت Jira این است که یک ردیف رایگان برای شروع و قیمت مناسب برای سطوح دیگر وجود دارد. گفتنی است، متوجه خواهید شد که یک تیم ده نفره حداقل نیاز برای استفاده موثر از Jira طراحی وب سایت خواهد بود. این ممکن است برای هر گروه کوچکتری بیش از حد باشد.

43. وظیفه

وقتی صحبت از ابزارهای مشارکتی می شود، به ندرت می توان Taskade را پیدا کرد. این به برنامه ضرر می رساند، زیرا ابزاری فوق العاده برای متمرکز نگه داشتن تیم طراحی وب سایت و روی موضوع است.

اگر کاربر طراحی وب سایت سایر ابزارهای همکاری مانند Asana یا Basecamp هستید (در ادامه در مورد هر دو بیشتر توضیح خواهیم داد)، اینجا در خانه خواهید بود. اطلاعاتی که بیشتر به آن نیاز دارید، مانند کارهایی که باید انجام دهید و یادآوری ها، در زیر کاپوت متمرکز هستند. بنابراین، بسته به پروژه طراحی وب سایت خود می توانید آن را به روش های مختلفی ارائه دهید.

انواع نمای «نقشه ذهنی» و «نقشه سازمانی» فوق‌العاده هستند و هر کدام دیدگاه متفاوتی نسبت به اطلاعاتی که اضافه کرده‌اید به شما می ‌دهند.

این برنامه در سادگی خود فریبنده است. به غیر از یک روش منعطف برای ارائه و مدیریت وظایف، چیز دیگری وجود ندارد.

کار با تیم شما به چند فشار دکمه نیاز دارد. به عنوان مثال، هر صفحه طراحی وب سایت دارای یک پنجره چت قابل ارتقا است:

از نظر برخی، به خصوص در مقایسه با راه حل های دیگر، Taskade را می توان به عنوان یک استخوان لخت و حتی فاقد تجهیزات دید. با این حال، این مورد نیست. Taskade یک راه فوق العاده برای همکاری با یک تیم است و به دلیل سادگی، مستقیماً در هر پروژه طراحی وب سایت ای که روی آن کار می کنید، قرار می گیرد.

44. آسانا

آسانا یکی از نام های مطرح در زمینه ابزارهای طراحی وب سایت همکاری است. زمانی که می خواهید پروژه طراحی وب سایت ای را به دست آورید و با کمک یک تیم به آن شکل دهید، یک هیولا است. آسانا همچنین در انطباق با جریان های کاری مختلف عالی است. برای مثال، می ‌توانید بین فهرست‌ ها و تقویم‌ ها جابه‌جا شوید، اما به جدول‌های زمانی نیز دسترسی داشته باشید.

برخی از ویژگی ها و عملکردهای فوق العاده مبتنی بر تیم نیز وجود دارد. گزارش ‌دهی جامع است و در برنامه‌ های بالاتر، به داشبوردی دسترسی خواهید داشت که تجزیه و تحلیل‌های مختلف مربوط به عملکرد تیم طراحی وب سایت شما را نشان می‌دهد. حتی راهی برای نظارت بر حجم کار برای هر یک از اعضای تیم وجود دارد. بنابراین، آسانا به شما کمک می‌ کند تا فشار را به حداقل برسانید و از فرسودگی اعضای تیم جلوگیری می ‌کند.

علاوه بر این، سطح رایگان یک نسخه نمایشی فلج شده از برنامه با امکانات کامل نیست. می ‌توانید با مقیاس ‌بندی آسانا در یک تیم مقیاس کنید، و عملکرد خوبی در اینجا برای کمک به شما وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید کار را به اعضای تیم اختصاص دهید و هر گردش کار را مدیریت کنید. همچنین می‌توانید پیام‌های کلی را بر اساس هر فضای کاری طراحی وب سایت برای کل تیم ارسال کنید.

این یک دست قدیمی در مدیریت پروژه طراحی وب سایت مشترک است، اما آسانا تقریباً هر بار ارائه می دهد. متوجه خواهید شد که بخش زیادی از مشتریان و هم تیمی های شما نیز یک حساب کاربری آسانا دارند، به این معنی که مونتاژ درون برنامه بیشتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتد.

45. Basecamp

Basecamp یکی دیگر از بازیگران بزرگ در مدیریت پروژه طراحی وب سایت مبتنی بر تیم است. این یکی از نگهبانان قدیمی است که تقریباً به اندازه خود asp.net وجود داشته است. نرم افزار اصلی طراحی وب سایت بسیار طولانی تری وجود داشته است، بنابراین دارای سابقه و سابقه ای است که قابل ذکر است.

روی کاغذ، هیچ چیز در مورد Basecamp در مقایسه با رقابت هیجان انگیز نیست. صادقانه بگویم، بسیاری از دیگر برنامه‌ های مشترک به آنچه Basecamp ارائه می ‌دهد، رسیده ‌اند. اگرچه این تمام داستان نیست.

بله، شما می توانید وظایف و لیست کارهایی را ایجاد کنید، آنها را به اعضای تیم اختصاص دهید و با همه چیز بر اساس پروژه طراحی وب سایت کار کنید. با این حال، ویژگی های قاتل Basecamp زیرساخت و طراحی وب سایت است.

یک رویکرد ساده برای استفاده از Basecamp وجود دارد: یک پروژه طراحی وب سایت ایجاد کنید، لیست یا برنامه ‌ریزی خود را ایجاد کنید و وظایف را به هم تیمی‌ها محول کنید. هر پروژه طراحی وب سایت دارای یک دسته از جنبه های مستقل است که به شما کمک می کند تا یک پروژه طراحی وب سایت را از سر خط خارج کنید:

همانطور که گفتیم، هیچ چیز مهمی در اینجا وجود ندارد، اما نکته اینجاست. Basecamp یک سیستم مدیریت پروژه طراحی وب سایت قابل اعتماد بدون زنگ و سوت است. به این ترتیب، شما به آن باز خواهید گشت زیرا بر اساس نیازهای شما قابل اعتماد و قابل گسترش است.

Task Runners

کار بر روی وظایف کوچک در یک پروژه توسعه طراحی وب سایت یک مشکل ایجاد می کند. آنها برای کارآمدتر کردن و بهره وری شما ضروری هستند. شما باید زمان و انرژی خود را صرف کنید تا این وظایف خرد را از روی خط پشت سر بگذارید.

برای کمک به یک task runner نیاز دارید. این ها تعدادی از علاقمندی های ماست.

46. Grunt

Grunt یک کار اجرا کننده خاص طراحی وب سایت جاوا اسکریپت است که به نظر می رسد برخی از کارهای روزمره و تکراری را که روزانه با آنها روبرو می شوید خودکار کند. کارهایی را که معمولاً ممکن است در نظر بگیرید معمولی در نظر بگیرید: لینتینگ، کوچک ‌سازی، کامپایل و بسیاری موارد دیگر.

اگر اغلب متوجه می‌ شوید که پروژه‌ طراحی وب سایت های شما از طریق کارهای معمول زمان خود را از دست می ‌دهند، Grunt احتمالاً به بخشی از جعبه ابزارهای توسعه طراحی وب سایت شما تبدیل می‌شود، همانطور که قبلاً برای طراحی وب سایت asp.net، بوت استرپ و بسیاری دیگر است.

47. Gulp

وقتی دونده های وظیفه را مقایسه می کنید، اغلب تیراندازی بین Gulp و Grunt است. Gulp یک جعبه ابزار مبتنی بر جاوا اسکریپت برای خودکارسازی گردش کار و افزایش کارایی شما است.

از فایل‌های اختصاصی و «جریان‌ طراحی وب سایت ها» استفاده می ‌کنید تا قبل از اینکه روی دیسک نوشته شود، روی دارایی ‌ها و کدتان عمل کنید. هر وظیفه ای که ایجاد می کنید یک تابع "ناهمزمان" است و می توانید آن را به صورت خصوصی یا عمومی تنظیم کنید. تفاوت یکی از مجوزها است: وظایف خصوصی نمی توانند توسط کاربر طراحی وب سایت نهایی اجرا شوند و برای کار با سایر عملکرد طراحی وب سایت ها طراحی شده اند.

در مورد آن، می توانید از توابع () series و ()parallel برای ایجاد وظایف استفاده کنید. این بدان معنی است که می توانید کارهای کوچک را انجام دهید، آنها را در یک سیستم گسترده تر یک دندانه دار کنید و سپس آنها را لانه کنید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید عملکرد Gulp را از طریق افزونه های طراحی وب سایت ایجاد شده توسط انجمن گسترش دهید:

ممکن است یک تعمیم باشد، اما هم Gulp و هم Grunt در موارد مختلف خوب هستند. Gulp زمانی که صحبت از کار با دارایی ‌هایی می ‌شود که ممکن است بخشی از مجموعه دستورالعمل‌های گسترده ‌تری باشند، قوی است. به همین دلیل، شما می خواهید اجرای وظیفه مناسب را بر اساس هر پروژه طراحی وب سایت انتخاب کنید.

ابزارهای کانتینری سازی

ما در اینجا به طور جدی صحبت می کنیم و می گوییم که اگر از نوعی کانتینرسازی یا ابزار ماشین مجازی استفاده نکنید، پیشرفت شما به عنوان یک توسعه دهنده طراحی وب سایت آسیب خواهد دید.

البته، این لزوما برای همه صادق نیست، اما استفاده از یک محیط توسعه طراحی وب سایت مبتنی بر کانتینر مزایای زیادی دارد. در اینجا چند راه حل انتخابی وجود دارد.

48. Docker

برای بسیاری، Docker محیط توسعه طراحی وب سایت مبتنی بر کانتینر انتخابی است. پلت فرم طراحی وب سایت منبع باز همه چیز مربوط به کانتینرها نیست، اما این دلیلی است که برای استفاده از آن ذکر شده است.

در قسمت جلو، این یک فرآیند طراحی وب سایت ساده است: روی یک دکمه کلیک کنید و یک محیط توسعه طراحی وب سایت sandboxed مجازی را دریافت کنید. البته، هر چیزی که در بالا ساده به نظر می رسد، در زیر آن قرار دارد. Docker یک رابط کاربری طراحی وب سایت (UI)، CLI و API را با یک ماده امنیتی ترکیب می کند تا استقرار سریع را در دستان شما قرار دهد.

برای بسیاری از توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت ، Docker در ایجاد برنامه ‌های جدید نقش محوری خواهد داشت. توسعه دهندگان طراحی وب سایت - به ویژه توسعه دهندگان طراحی وب سایت asp.net - ابزارهایی برای این کار دارند. Local by Flywheel و DevKinsta پلتفرم های پیشرو طراحی وب سایت هستند.

توجه: ما اخیراً DevKinsta را راه‌ اندازی کرده ‌ایم – یک ابزار توسعه طراحی وب سایت محلی برای کمک به شما در ایجاد طراحی وب سایت های جدید asp.net. همچنین می توانید با یک کلیک طراحی وب سایت ها را در حساب webever.ir خود مستقر کنید.

Docker همچنین با بسیاری از ابزارها ادغام می شود - و چندین مورد از آنها قبلاً در جریان کار شما قرار دارند. برنامه ‌هایی مانند GitHub، VS Code و غیره می‌ توانند با Docker ارتباط برقرار کنند و یکپارچه ‌سازی روان را ارائه دهند.

در کل، داکر می ‌تواند مجموعه ‌ای از مقاله‌ ها را در مورد محتوای طراحی وب سایت بنویسد. با وجود این، هیچ یک از آنها ممکن است ضروری نباشد. این احتمال وجود دارد که شما روزانه از Docker استفاده می کنید، و از قبل می دانید که چقدر عالی است!

49. LXD

به زبان ساده، LXD یک مدیر کانتینر برای توزیع ‌های لینوکس است. این مبتنی بر تصویر است و دارای چندین تصویر از پیش ساخته شده برای لینوکس است. استفاده از LXD به شما آرامش می دهد که با همان سیستم عامل پیش فرض کاربر نهایی طراحی وب سایت توسعه می دهید.

این توسط توسعه دهندگان طراحی وب سایت اوبونتو Canonical تأسیس شد و البته ساختار منبع باز را حفظ می کند. شما می توانید با استفاده از کانتینرهای غیرمجاز، محیط های امن ایجاد کنید، استفاده از منابع را با استفاده از بسیاری از منابع کنترل کنید، و حتی شبکه ها را مدیریت کنید.

LXD همچنین مقیاس پذیر است، به این معنی که می توانید هزاران گره محاسباتی را اجرا کنید یا همه چیز را ساده نگه دارید. برای برنامه های مبتنی بر ابر طراحی وب سایت ، LXD با OpenNebula ادغام می شود - دومی دارای درایورهای رسمی برای مدیریت نمونه های LXD است.

به طور پیش فرض، بسیاری از ابزارهای کانتینری سازی از اوبونتو به عنوان محیط مجازی استاندارد استفاده می کنند. با این حال، LXD برای اجرای توزیع بهینه شده است. اگر چیزی نیست که قبلاً امتحان کرده اید، ارزش وقت گذاشتن برای اجرای یک فضای کاری آزمایشی را دارد. می توانید متوجه شوید که این روش برای گردش کار خاص یا پروژه طراحی وب سایت های مشتری بهتر از رقبا مناسب است.

ابزارهای بهینه سازی تصویر طراحی وب سایت

دارایی ها (یا رسانه ها، یا هر نامی که ترجیح می دهید) در سراسر طراحی وب سایت فراوان هستند. فرهنگ های آنلاین کاملی وجود دارند که بر روی تصاویر اختصاص یافته و مبتنی هستند. به این ترتیب، انجام پروژه های توسعه طراحی وب سایت شما با وجود تعداد تصاویر استفاده شده بسیار مهم است.

در اینجا تعدادی از محبوب ترین و عالی ترین ابزارهای بهینه سازی طراحی وب سایت تصویر موجود است.

50. ShortPixel

برنامه های بهینه سازی تصویر طراحی وب سایت زیادی در دسترس هستند، اما ShortPixel الگوریتم ذهنی قوی دارد. این می تواند اندازه فایل های تصویر را بدون تأثیر بر کیفیت خرد کند. اگر ما حساس هستیم، پیشنهاد می‌کنیم که چون تنظیمات پیش ‌فرض بالاترین فشرده‌ سازی طراحی وب سایت موجود است، اگر تصویر شما به اندازه کافی فشرده نشده باشد، جای دیگری برای رفتن وجود ندارد. با این حال، این یک انتقاد قابل توجه نیست.

ShortPixel دارای قابلیت های زیادی در زیر کاپوت است. سه سطح فشرده سازی، یک بهینه ساز طراحی وب سایت عالی PDF و حتی یک کمپرسور GIF وجود دارد. مورد دوم چیزی است که در بسیاری از ابزارهای دیگر پیدا نمی‌کنید، بنابراین افزودنی خوش ‌آمد به خط تولید است.

کل رابط طراحی وب سایت نیز قابل دسترسی است: شما تصاویر را روی آپلود کننده کشیده و رها می ‌کنید و منتظر می ‌مانید تا ShortPixel جادوی خود را انجام دهد. هنگامی که تصاویر شما پردازش شد، می توانید آنها را به صورت دسته ای دانلود کنید یا تصاویر جداگانه را برای دانلود انتخاب کنید:

ابزار ShortPixel API نیز قوی هستند. APIهای جداگانه ای برای کاهش تصاویر آنلاین و آفلاین، کتابخانه های کلاینت PHP و NET جامع، یک موتور تطبیقی مبتنی بر جاوا اسکریپت و موارد دیگر خواهید یافت.

ما پیشنهاد می کنیم که ShortPixel یک ابزار توسعه دهنده طراحی وب سایت باشد، زیرا برای اتصال طراحی وب سایت یا برنامه شما عالی است. ما همچنین می گوییم که در یک لحظه از اعتیاد به TinyPNG شما سبقت می گیرد، به خصوص اگر بخواهید از آن به عنوان بخشی از یک جریان کاری بزرگتر استفاده کنید.

51. TinyPNG

اکنون زمان ابزار بهینه سازی تصویر مورد علاقه همه - TinyPNG است. همچنین می‌توانید TinyJPG را در این ورودی قرار دهید، اگرچه هر دو ابزار با فرمت ‌های تصویر یکسان کار می ‌کنند.

متوجه خواهید شد که TinyPNG در طول سال ها تغییر چندانی نکرده است. این هنوز یک ابزار ساده کشیدن و رها کردن برای بهینه سازی تصاویر طراحی وب سایت شماست. هیچ زنگ یا سوتی وجود ندارد و مجموعه گسترده ای از فرمت های فایل وجود ندارد. با این حال، آنچه TinyPNG ارائه می دهد، قابلیت استفاده عالی و مجموعه ای از ادغام با ابزارهای دیگر است.

به عنوان مثال، یک پلاگین فتوشاپ و - برای برنامه های کاربردی تر - یک API توسعه دهنده طراحی وب سایت کاربردی وجود دارد. حتی کاربران طراحی وب سایت پایتون نیز می توانند وارد عمل شوند، زیرا API از این زبان نیز پشتیبانی می کند. چندین پلاگین طراحی وب سایت با استفاده از API برای بسیاری از ابزارهای شخص ثالث نیز ایجاد شده است.

ما پیشنهاد نمی کنیم که TinyPNG در بازار بهینه سازی تصویر انحصار داشته باشد، اما اغلب برای بسیاری از کاربران طراحی وب سایت اولین انتخاب است. گرفتن یک تصویر و انداختن آن در آپلودکننده چند ثانیه طول می‌کشد، و وقتی 99.9% نمایش کاملی از تصویر خود دریافت کنید، اعتماد به آن آسان است.

ابزار تست طراحی وب سایت

ما قبلاً در مورد آزمایش API و کد اصلی طراحی وب سایت شما صحبت کردیم، اگرچه این کار عملکرد طراحی وب سایت شما را از دست می دهد. در اینجا چند ابزار مورد علاقه ما وجود دارد که می تواند به شما در تجزیه و تحلیل عملکرد طراحی وب سایت شما نیز کمک کند.

52. پاسخگو

اگر تا به حال تحت تأثیر تعداد پرس ‌و‌جوهای رسانه‌ای که باید در برنامه خود انجام دهید و کامل کنید، غرق شده‌اید، Responsively را بررسی کنید. این یک ابزار متن باز منبع باز است که به شما کمک می کند تا طراحی وب سایت ها را مطابق با نماهای مختلف دستگاه های انتخابی خود توسعه دهید.

نکته مهم در مورد این است که چگونه می توانید طرح بندی ها را در کنار یکدیگر مقایسه کنید. این به شما شانس قوی برای افزایش ثبات بین دستگاه ها می دهد. هر دستگاه دقیق است و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد که اگر طراحی وب سایت شما دستگاه های خاصی را هدف قرار دهد بسیار عالی است.

همچنین می‌توانید افزونه‌های اختصاصی طراحی وب سایت مرورگر را برای Mozilla Firefox، Microsoft Edge و Google Chrome اضافه کنید تا صفحات طراحی وب سایت را به مرورگر Responsively ارسال کنید. از اینجا می‌ توانید ابزارهای توسعه‌ دهنده داخلی طراحی وب سایت را باز کنید و دست به کار شوید.

چندین ویژگی دیگر مانند عملکرد اسکرین شات، پشتیبانی از بارگذاری داغ و موارد دیگر برای کمک به توسعه طراحی وب سایت شما وجود دارد. بحث کردن با این شعار که Responsively « مرورگر توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت » است، دشوار است. ممکن است در نهایت جزء اصلی طراحی وب سایت گردش کار شما باشد.

53. فانوس دریایی گوگل

برای بسیاری، PageSpeed Insights Google یک ابزار ارزشمند برای کشف نحوه عملکرد یک طراحی وب سایت و مکان هایی است که می توانید سرعت بارگذاری طراحی وب سایت را افزایش دهید.

با این حال، برخی از نرم افزارهای زیر کاپوت برای بررسی عمیق جالب تر است. همچنین می تواند برای نیازهای شما مناسب تر باشد. Google Lighthouse را می توان در برابر هر صفحه طراحی وب سایت اجرا کرد و ممیزی ها و گزارش هایی را برای عملکرد صفحه طراحی وب سایت ، SEO، برنامه های طراحی وب سایت پیشرو (PWA) و غیره ارائه می دهد.

راه‌های اصلی طراحی وب سایت برای اجرای Google Lighthouse از خط فرمان، با استفاده از DevTools کروم یا به عنوان یک ماژول Node است. اگر از رابط PageSpeed Insights استفاده می کنید، Lighthouse برخی از امتیازات را ایجاد می کند و بینش های بیشتری را ارائه می دهد.

شایان ذکر است که در ظاهر، Google Lighthouse و PageSpeed Insights مشابه به نظر می رسند. اما PageSpeed Insights از داده‌های مبتنی بر آزمایشگاه همراه با داده‌های کاربر طراحی وب سایت دنیای واقعی استفاده می‌کند. تجزیه و تحلیل Lighthousesuse داده های کاربر طراحی وب سایت را نادیده می گیرد و عناصر بیشتری از طراحی وب سایت شما را اندازه گیری می کند.

به نظر ما، اجرای هر دو PageSpeed Insights و Lighthouse ارزش دارد، به خصوص اگر هدف مشتری شما رسیدن به بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو طراحی وب سایت (SERPs) باشد. در هر صورت، این ابزار محکمی است که باید در دست داشته باشید، و حتی می‌تواند جایگزین PageSpeed Insights به عنوان ابزار انتخابی شما شود.

54. سرو

آزمایش انتها به انتها چیزی است که برای بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت تجربه لذت بخشی نیست. Cypress این تپه را برای مرگ انتخاب کرده است - این یک راه حل بدون هیاهو است که روند آزمایش انتها به انتها را کاهش می دهد و چیزی فوق العاده تولید می کند.

در حالی که اکثر ابزارهای تست انتها به انتها بر پایه سلنیوم هستند، Cypress در جهت دیگری حرکت می کند. این بدان معناست که مشکلاتی که کاربران طراحی وب سایت با آزمایش ‌کننده ‌های مبتنی بر سلنیوم پیدا می ‌کنند در اینجا وجود ندارد. در واقع، توسعه‌ دهندگان طراحی وب سایت می ‌خواهند راه ‌اندازی، نوشتن و اجرای تست ‌ها را آسان کنند.

برای انجام این کار، آن‌ها معماری را از ابتدا ساختند و بر روی آزمایش‌های انتها به انتها تمرکز کردند تا اشکال دیگر را کنار بگذارند. برای کمک به عملکرد، Cypress به جای اجرای دستورات از راه دور از طریق شبکه، در همان حلقه اجرای برنامه طراحی وب سایت شما اجرا می شود.

از آنجایی که کد آزمایشی در مرورگر اجرا می شود، هیچ گونه اتصال درایور یا زبانی برای در نظر گرفتن وجود ندارد. با این وجود، می‌توانید قبل از اجرای آزمایش‌ ها، به طراحی وب سایت جاوا اسکریپت کامپایل کنید.

اگر یک مهندس تضمین کیفیت (QA) یا توسعه‌ دهنده طراحی وب سایت ‌ای هستید که می ‌خواهید آزمایش ‌های پایانی شما به کار شما دسترسی داشته باشد، Cypress باید توجه شما را جلب کند. بهترین بخش این است که یک لایه رایگان با امکانات کامل نیز وجود دارد!

55. سرریز پشته و موتورهای جستجو طراحی وب سایت

برای یک لحظه، به ما اجازه دهید تا مرزهای ابزار توسعه طراحی وب سایت را گسترش دهیم. Stack Overflow هر کسی که حتی دانش گذرا از توسعه طراحی وب سایت داشته باشد شناخته شده است:

این یک طراحی وب سایت پرسش و پاسخ متمرکز بر برنامه نویسی است و بخشی از شبکه Stack Exchange است که همه موضوعات دیگر را پوشش می دهد:

این به عنوان منبعی برای هزاران توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت شناخته می‌شود، و با وجود برخی بحث ‌ها در مورد جامعه آن، ترافیک هنوز قابل توجه است. جرأت می کنیم بگوییم که Stack، همراه با موتور جستجوی انتخابی شما، یک ابزار توسعه طراحی وب سایت انعطاف پذیر برای یادگیری و بهبود مهارت های شما است.

به عنوان مثال، هنگام مواجهه با موانع توسعه طراحی وب سایت مربوط به کد، احتمالاً به Stack Overflow بروید. به همین ترتیب، وقتی خطایی ظاهر می ‌شود که مطمئن نیستید چگونه آن را برطرف کنید، چسباندن آن در موتور جستجو طراحی وب سایت سریع ‌ترین راه برای یافتن پاسخ مورد نیازتان است.

با توجه به اینکه 90٪ از کاربران طراحی وب سایت مورد بررسی برای حل مشکلات به Stack Overflow مراجعه می کنند، این احتمال وجود دارد که همه از این ابزار استفاده کنند. با این حال، برای مبتدیان - یا حتی اگر نمی توانید مشکل خود را بیان کنید - احتمالاً موتورهای جستجو طراحی وب سایت کمی دوستانه تر خواهند بود.

مراجع توسعه طراحی وب سایت

اگر توسعه ‌دهنده‌ طراحی وب سایت ای هستید که مشترک اخلاق «RTFM» هستید، در مورد چند ورودی زیر نیازی به قانع‌ کننده ندارید. در مقابل، اگر دوست دارید به مشکلی بپردازید و آن را کشف کنید، بدانید که قبل از شما توسعه دهندگان طراحی وب سایت بی‌ شماری وجود داشته ‌اند که احتمالاً پاسخی را پیدا کرده‌ اند.

با توجه به این، به چند ابزار توسعه طراحی وب سایت زیر نگاه کنید، که همه بر اساس مواد مرجع وب هستند.

56. اسناد طراحی وب سایت MDN

در روزهای اولیه نت، طراحی وب سایتی به نام Webmonkey وجود داشت که توسط Lycos اداره می شد و هدف آن آموزش توسعه طراحی وب سایت و برنامه نویسی به کاربران طراحی وب سایت جدید بود. روح آن طراحی وب سایت در اسناد طراحی وب سایت MDN موزیلا زنده است. Webmoney در سال 2004 تعطیل شد، و MDN Web Docs در سال 2005 وارد شد، بنابراین یک دم طبیعی بین این دو وجود دارد.

این مجموعه ای از منابع است که به شما در آموزش برنامه نویسی برای طراحی وب سایت در برخی موارد و محصولات خاص موزیلا در موارد دیگر کمک می کند. محتوا طراحی وب سایت به دو دسته کلی تقسیم می شود: فناوری ها و راهنمای مرجع. چندین آموزش بر اساس توانایی و تجربه موجود، یک راهنمای مرجع اختصاصی و برخی منابع بیشتر برای اولی به شما نشان داده شده است.

راهنماها همه مربوط به سوله ها و صنایع خاص در صنعت توسعه طراحی وب سایت هستند. به عنوان مثال، مرجع توسعه طراحی وب سایت به عنوان یک صفحه طراحی وب سایت "سنگ بنا" برای راهنمای اضافی HTML، CSS و جاوا اسکریپت عمل می کند.

همچنین نگاه های گسترده ای به صنایع مختلف، مانند توسعه طراحی وب سایت بازی و آنچه برای شروع در این زمینه لازم است، وجود دارد:

MDN Web Docs برای یک توسعه دهنده طراحی وب سایت مبتدی خواندن ضروری است و همچنین ارزش کافی را برای یک متخصص ارائه می دهد. اگر طراحی وب سایتی وجود دارد که سزاوار نشانک مرورگر باشد، این همان است!

57. DevDocs - مرورگر اسناد API

در گذشته، همه دفترچه ‌های راهنما را برای محصولاتی که می‌خرید در یک کشو یا کمد گرد و غبار ذخیره می‌کردید. همانطور که زندگی دیجیتالی تر شده است، آن کتابچه راهنمای کاغذی جای خود را به دانلود PDF از طراحی وب سایت هر سازنده داده است.

از این طریق، ما اکنون طراحی وب سایت هایی داریم که نسخه ‌های دیجیتالی کتاب‌ های راهنما را در کتابخانه‌ های سرپرستی شده جمع ‌آوری می ‌کنند. این به شما امکان می دهد آنچه را که نیاز دارید از یک مخزن پیدا کنید. به این ترتیب، منطقی است که برای موضوعات توسعه طراحی وب سایت نیز وجود داشته باشد.

به طور خلاصه، DevDocs یک کتابخانه اسناد برای API ها است، و چیزی است که ما فکر می کنیم تقریبا برای همه توسعه دهندگان طراحی وب سایت ارزشمند خواهد بود:

قبل از اینکه از طریق کتابخانه نگاه کنید، باید اسناد API مورد نظر خود را فعال کنید. شما این کار را از صفحه طراحی وب سایت تنظیمات انجام می دهید:

پس از اتمام، می توانید از منوی درختی اختصاصی به اسناد مربوطه دسترسی پیدا کنید:

یک راه حل ساده برای یک مشکل ناکارآمد است که در آن چندین مرجع API در یک مکان دارید. DevDocs طراحی وب سایت دیگری است که سزاوار نشانک گذاری است، و حیف است که یک برنامه دسکتاپ برای مرجع سریعتر در دسترس نیست.

58. ترفندهای CSS

کریس کویر نامی است که بسیاری از توسعه دهندگان طراحی وب سایت آن را می شناسند. ما شرط می ‌بندیم که شما قبلاً با و طراحی وب سایتی که او تأسیس کرد - CSS-Tricks - آشنا هستید. همانطور که از نام آن پیداست، این یک طراحی وب سایت است که به برنامه نویسی frontend، به ویژه CSS طراحی وب سایت و نحوه بهتر شدن اختصاص داده شده است.

همانطور که صفحه طراحی وب سایت درباره اشاره می کند، برای چند سال اول، CSS موضوع غالب بود. با این حال، از آن زمان، HTML، جاوا اسکریپت، asp.netو موارد دیگر به همان اندازه مهم و مکررا مورد بحث قرار گرفته اند. نتیجه طراحی وب سایتی است که بر توسعه طراحی وب سایت frontend متمرکز است، با مجموعه ای از مقالات، ویدیوها و راهنماها برای الهام بخشیدن به شما.

یکی از عناصر ساده و در عین حال ارزشمند CSS Almanac است که انتخابگرها و خصوصیات درون CSS را مشخص می کند. اگر نیاز به سرعت بخشیدن به جنبه های خاصی از زبان دارید، یک منبع مرجع عالی است.

در حالی که جنبه های مرجع مانند CSS-Tricks وجود دارد، این به خودی خود یک منبع مرجع نیست. با این حال، این باید یک محل دائمی برای شما باشد، خواه از طریق فید RSS یا راه حل دیگری باشد. محتوا طراحی وب سایت از کیفیت بالایی برخوردار است و می تواند شما را به روش هایی که قبلاً فکرش را نمی کردید به چالش بکشد. حداقل، در خبرنامه مشترک شوید و منتظر بمانید تا CSS-Tricks به صندوق ورودی شما برسد.

59. انجمن DEV

تصور کنید که می توانید بخش های عالی را از رسانه های اجتماعی، توسعه طراحی وب سایت و Stack Overflow بگیرید و سپس یک طراحی وب سایت ایجاد کنید که آنها را ادغام کند. انجمن DEV ممکن است نتیجه باشد.

این یک پلت فرم وبلاگ نویسی است، اما همچنین راهی برای یافتن پاسخ سوالات توسعه طراحی وب سایت است. شما برچسب‌ ها و افرادی را برای دنبال کردن انتخاب می‌کنید و فید خبری شما به یک جدول زمانی خودکار و تنظیم ‌شده از پست‌ها و اطلاعات بینش تبدیل می ‌شود:

این نکته عادلانه ای است که پیشنهاد کنیم این اطلاعاتی است که می توانید در همه جا پیدا کنید - اگر مایل به پیدا کردن آن هستید. نکته مثبت انجمن DEV این است که اینجاست و مجموعه ای هدایت شده از موضوعات توسعه طراحی وب سایت است. آن را به عنوان یک مسیر کنوانسیون توسعه دهندگان طراحی وب سایت در نظر بگیرید، به جای اینکه به یک مکالمه مرتبط در ایستگاه اتوبوس گوش دهید.

این طراحی وب سایت دیگری است که در فید RSS شما یا به عنوان خلاصه در صندوق ورودی شما به خوبی عمل می کند. به این ترتیب، این یک منبع «خواب‌آمیز» است، زیرا بدون اینکه متوجه شوید، زیاد به اینجا سر می ‌زنید.

می توانید استدلال کنید که Jeeves روند پرسیدن سوالات اینترنتی را برای یافتن اطلاعات آغاز کرد. او به سرعت با الگوریتم ‌های جستجوی مختلف طراحی وب سایت جایگزین شد، اگرچه جستجوی مبتنی بر سؤال هنوز راهی قابل اعتماد برای یافتن آنچه نیاز دارید است.

آیا می توانم استفاده کنم... آیا پاسخ توسعه دهنده طراحی وب سایت frontend به «آیا Ask Jeeves برای CSS وجود دارد؟» است؟

فرض ساده است: انتخابگر یا ویژگی CSS طراحی وب سایت را در فیلد جستجو تایپ می ‌کنید و پایگاه داده نشان می‌دهد که آیا می‌توانید از آن برای ایجاد طراحی وب سایت استفاده کنید یا خیر. شما به CSS هم محدود نیستید. جاوا اسکریپت و HTML نیز پشتیبانی می شوند:

این یک پایگاه داده زبان طراحی وب سایت frontend است، بنابراین به دنبال نتایجی برای PHP، Python یا سایر زبان های سمت سرور نیست. با این وجود، Can I use… ابزاری بسیار ارزشمند و ارزشمند است که در زمینه دسترسی و طراحی وب سایت برای چندین دستگاه به شما کمک می کند.

این یک پیشنهاد ساده است که یک عنصر خاص را بالا بکشید و در یک نگاه ببینید که آیا مرورگر هدف شما از آن پشتیبانی می کند یا خیر:

اگر دقیق‌تر نگاه کنید، می‌توانید آمارهایی مانند تاریخ انتشار عنصر و درصد استفاده را نیز بیابید:

در کل، آیا می توانم استفاده کنم ... ممکن است استفاده منظم نداشته باشد. با این حال، در مراحل خاصی از یک پروژه طراحی وب سایت ، تقریباً همیشه باز است. هنگامی که متوجه شدید که مرورگرهای هدف شما از چه چیزی پشتیبانی می ‌کنند، آیا می ‌توانم استفاده کنم… دوباره به بوکمارک‌ های شما تغییر می‌ کند و منتظر می‌ ماند تا چه زمانی به آن نیاز است. این یک سرویس طراحی وب سایت مفید است که می تواند یک "حامل آب" در مورد کد ظاهر شما باشد.

از Wireframing گرفته تا طراحی وب سایت گرفته تا ایجاد گردش‌های کاری مشترک، چیزهای زیادی در یک پروژه توسعه طراحی وب سایت موفق وجود دارد.

خلاصه

زمان و پول کم است و منطقی وجود دارد که همان ابزارهای توسعه طراحی وب سایت قدیمی را که همیشه استفاده می کردید انتخاب کنید. با این حال، انجام یک انتخاب سنجیده در مورد نیازهای یک پروژه طراحی وب سایت در زمان، هزینه ها و بهره وری نتیجه خواهد داد.

در این پست، 60 ابزار توسعه طراحی وب سایت شگفت‌انگیز را پوشش داده ‌ایم که می ‌توانید در سال 2022 از آنها استفاده کنید تا به شما و تیمتان کمک کنید. ممکن است این کار را قبلا انجام داده باشید. اگر نظرسنجی‌های مختلف درست باشند، توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت بیش از هر زمان دیگری به GitHub، TypeScript، پشته ‌های مختلف خدمات طراحی وب سایت و یکی از بسیاری از چارچوب‌های جاوا اسکریپت برای دریافت پروژه‌ طراحی وب سایت ها روی خط می‌ روند.

مهم نیست که از چه ابزارهای توسعه طراحی وب سایت استفاده می کنید، مشتریان webever.ir از طریق پلتفرم webever.ir به موارد بیشتری دسترسی دارند. این شامل تقویت سریع و آسان بهینه سازی کلی شما با استفاده از ویژگی کوچک سازی کد است که مستقیماً در داشبورد webever.ir تعبیه شده است و به مشتریان امکان می دهد با یک کلیک ساده، کوچک سازی خودکار CSS و جاوا اسکریپت را فعال کنند.

آیا ابزاری برای توسعه طراحی وب سایت دارید که توصیه کنید توسعه دهندگان طراحی وب سایت در سال 2022 از آن استفاده کنند؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!