search
حلقه سفید

Google Cache چیست هر آنچه صاحبان طراحی وب سایت باید بدانند

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/07/07
Google Cache  چیست هر آنچه صاحبان طراحی وب سایت باید بدانند

خزنده های طراحی وب سایت گوگل به طور مداوم در اینترنت برای صفحات طراحی وب سایت جدید و به روز شده جستجو می کنند.

هنگامی که این خزنده ها محتوای یک طراحی وب سایت را فهرست می کنند، فقط از اطلاعات برای ارائه نتایج جستجو استفاده نمی کنند. آنها از صفحات طراحی وب سایت یک نسخه پشتیبان تهیه می کنند و آنها را به یک پایگاه داده یکپارچه به نام Google Cache طراحی وب سایت اضافه می کنند.

ممکن است از Google Cache برای مشاهده نسخه‌ های قدیمی طراحی وب سایت ‌هایی که خراب هستند یا به درستی بارگیری نمی ‌شوند، استفاده کرده باشید. اما آیا می دانستید که می توانید از آن برای حل مشکلات طراحی وب سایت خود نیز استفاده کنید؟ حتی می تواند به تلاش های سئوی طراحی وب سایت شما کمک کند.

این مقاله به معرفی کش گوگل و نحوه بررسی آن می پردازد. ما همچنین به نحوه مفید بودن Google Cache نگاه خواهیم کرد - و زمانی که نباید زیاد به آن اعتماد کنید.

فهرست مطالب طراحی وب سایت

Google Cache - طراحی وب سایت چیست؟

-چرا Google Cache طراحی وب سایت مهم است

-نحوه مشاهده کش گوگل طراحی وب سایت

-دلایل استفاده از کش گوگل به عنوان مالک طراحی وب سایت

-محدودیت های کش گوگل طراحی وب سایت

-چرا نمی توانم صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده خود را پیدا کنم؟

-چگونه مشکلات مربوط به صفحات ذخیره شده طراحی وب سایت خود را برطرف کنید

-نحوه حذف صفحات طراحی وب سایت از کش گوگل

Google Cache طراحی وب سایت چیست؟

یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده در Google یک نسخه پشتیبان خام HTML از محتوای یک صفحه طراحی وب سایت است که در طی یکی از خزیدن Google گرفته شده است. Google Cache به طور کلی شامل این صفحات پشتیبان ‌گیری طراحی وب سایت می‌شود.

اگر به نسخه کش طراحی وب سایت خود نگاه کنید، احتمالاً بسیار شبیه به زمانی است که طراحی وب سایت در زمان خزیدن ظاهر می‌شد. اما چند دلیل وجود دارد که گاهی اوقات متفاوت از آنچه شما انتظار دارید به نظر می رسد.

دو دلیل اصلی طراحی وب سایت عبارتند از:

-1صفحه طراحی وب سایت توسط مرورگر شما ارائه می شود نه توسط گوگل. این می تواند باعث مغایرت با نسخه فعلی طراحی وب سایت شود.

-2جاوا اسکریپت در حافظه پنهان ذخیره نمی شود، بنابراین ممکن است قسمت هایی از طراحی وب سایت شما از بین رفته باشد.

در بالای صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده، بنری را مشاهده خواهید کرد که سه چیز را به شما نشان می دهد:

URL صفحه ذخیره شده در حافظه پنهان طراحی وب سایت - این معمولاً همان URL طراحی وب سایتی است که قصد بازدید از آن را داشتید. در برخی موارد، مانند URL طراحی وب سایت تغییر مسیر داده شده، متفاوت خواهد بود.

تاریخ ذخیره‌سازی این نسخه از صفحه طراحی وب سایت - می‌توانید ببینید صفحه طراحی وب سایت ذخیره‌شده‌ای که به آن نگاه می‌کنید دیروز یا هفته گذشته ایجاد شده است. این لزوما آخرین باری نیست که صفحه طراحی وب سایت شما خزیده شده است. کمی دیگر به آن خواهیم رسید

نسخه طراحی وب سایت ها - می توانید برای مشاهده نسخه کامل، نسخه متنی یا منبع صفحه طراحی وب سایت خود انتخاب کنید. نسخه کامل صفحه را همانطور که توسط مرورگر شما ارائه شده است به شما نشان می دهد. نسخه فقط متنی CSS خاموش است و هیچ تصویری نمایش داده نمی‌شود، اما همچنان لینک‌ها را خواهید دید. با کلیک بر روی View source کد منبع صفحه طراحی وب سایت را به شما نشان می دهد:

آیا می دانستید که می توانید از Google Cache طراحی وب سایت برای حل مشکلات طراحی وب سایت خود استفاده کنید ... و حتی می تواند به تلاش های SEO طراحی وب سایت شما کمک کند؟

چرا Google Cache طراحی وب سایت مهم است

استفاده اصلی از Google Cache طراحی وب سایت برای افرادی است که در حال مرور اینترنت هستند. این به آنها اجازه می دهد تا صفحات طراحی وب سایت را ببینند که از کار افتاده یا مشکل بارگیری دارند.

به عنوان یک مالک طراحی وب سایت ، دلایل دیگری وجود دارد که Google Cache بسیار مهم است. شما امیدوارید که طراحی وب سایت شما هرگز خراب نشود یا دچار اشکال نشود، اما این اتفاق می افتد. داشتن حافظه پنهان محتوای شما را در دسترس کاربران طراحی وب سایت قرار می دهد، حتی اگر چیزی درست کار نمی کند.

همچنین می توانید از نسخه کش طراحی وب سایت خود برای اطلاع از نحوه ایندکس شدن طراحی وب سایت و تشخیص مشکلات استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نحوه مشاهده کش گوگل

اینکه چگونه از نتایج موتور جستجوی گوگل به یک صفحه طراحی وب سایت Google cache شده برسید به نوع دستگاهی که استفاده می کنید بستگی دارد. از یک مرورگر طراحی وب سایت دسکتاپ، دو گزینه دارید:

-1می توانید پیوندی را به نسخه ذخیره شده یک صفحه از نتایج جستجوی Google طراحی وب سایت دنبال کنید.

-2می توانید مستقیماً به صفحه طراحی وب سایت بروید.

در مرورگرهای تلفن همراه، شما فقط می توانید از URL طراحی وب سایت مستقیم استفاده کنید.

مشاهده یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده از نتایج جستجوی Google

حتی اگر تجربه مشاهده طراحی وب سایت های کش شده از صفحه طراحی وب سایت نتایج جستجو را دارید، ممکن است بخواهید این مطلب را بخوانید زیرا گوگل در اوایل سال 2021 روش یافتن یک پیوند حافظه پنهان را تغییر داد.

برای شروع، صفحه مورد نظر طراحی وب سایت خود را در گوگل جستجو کنید. در کنار URL طراحی وب سایت صفحه در نتایج جستجو، باید سه نقطه عمودی را مشاهده کنید. روی آنها کلیک کنید و یک پنجره پاپ آپ با عنوان "درباره این نتیجه" ظاهر می شود:

این ویژگی در حال حاضر در نسخه بتا است. این به شما امکان می دهد قبل از کلیک کردن درباره یک طراحی وب سایت (مانند ایمن بودن آن) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در سمت راست پایین پاپ آپ، دکمه ای با عنوان Cached وجود دارد. برای دیدن صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده روی آن کلیک کنید.

در برخی موارد، ممکن است دکمه Cached را نبینید. این می تواند به این معنی باشد که صفحه طراحی وب سایت ذخیره نشده است. ما کمی در مورد معنای آن صحبت خواهیم کرد.

اما اگر از تلفن همراه استفاده می کنید، دکمه هیچ صفحه طراحی وب سایت ای را نمی بینید. در این صورت، به خواندن ادامه دهید تا روش دیگر مشاهده یک صفحه کش را بیاموزید.

تغییر URL طراحی وب سایت برای مشاهده صفحه ذخیره شده در حافظه پنهان

برای این روش باید آدرس صفحه طراحی وب سایت ای که می خواهید ببینید را بدانید. فقط cache:website.xyz را در نوار جستجو وارد کنید.

به عنوان مثال، cache:kinsta.com شما را مستقیماً به صفحه اصلی طراحی وب سایت ذخیره شده ما می برد.

ابزارهای دیگر برای مشاهده کش گوگل طراحی وب سایت

برای مشاهده صفحات طراحی وب سایت کش شده به ابزار خاصی نیاز ندارید. گوگل این کار را به صورت بومی بسیار آسان می کند. اما چند ابزار وجود دارد که ممکن است دوست داشته باشید.

افزونه Web Cache Viewer برای Chrome به شما امکان می‌دهد روی هر پیوندی کلیک راست کنید تا هم نسخه Google Cache و هم نسخه آرشیو طراحی وب سایت Wayback Machine صفحه را ببینید.

و Google Cache Checker از Small SEO Tools به شما امکان می دهد URL ها و تاریخ های ذخیره شده را تا پنج صفحه به طور همزمان مشاهده کنید:

مشاهده نسخه های قدیمی تر یک صفحه طراحی وب سایت با کش گوگل

صفحه طراحی وب سایت شما می گوید که دیروز حافظه پنهان شده است، اما می خواهید نسخه هفته گذشته را ببینید. آیا با کش گوگل امکان پذیر است؟

گوگل فقط می تواند یک نسخه از یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده را به شما نشان دهد. برای مشاهده نسخه های قبلی طراحی وب سایت، می توانید از ابزاری مانند Wayback Machine، آرشیو نسخه های قبلی صفحات طراحی وب سایت استفاده کنید.

دلایل استفاده از کش گوگل به عنوان مالک طراحی وب سایت

حقیقت این است که ابزارهای دیگری برای انجام همه چیز در زیر وجود دارد - در بسیاری از موارد، ابزارهای پیچیده‌تر.

اما Google Cache طراحی وب سایت برای بررسی سریع و آسان بودن آن سخت است. این باعث می شود تا آن را به روشی ارزشمند برای نظارت بر برخی از جنبه های صفحات طراحی وب سایت خود تبدیل کنید.

در اینجا پنج راه برای استفاده از Google Cache به عنوان مالک طراحی وب سایت آورده شده است.

1. محتوای تکراری طراحی وب سایت را بررسی کنید

گاهی اوقات روی یک پیوند ذخیره شده در حافظه پنهان کلیک می کنید و در صفحه طراحی وب سایت ای متفاوت از آنچه انتظار داشتید فرود می آیید.

یکی از دلایلی که ممکن است این اتفاق بیفتد، محتوای تکراری است. وقتی گوگل دو صفحه طراحی وب سایت بسیار مشابه را می بیند، ممکن است تصمیم بگیرد که آنها را در فهرست جدا نگه ندارد. این باعث می شود که تنها یک مورد در حافظه پنهان نگهداری شود.

Google cache کردن چندین صفحه طراحی وب سایت تحت یک پیوند می تواند به شما هشدار دهد که محتوای تکراری در طراحی وب سایت خود دارید. محتوای تکراری نه تنها یک موقعیت کش گیج کننده ایجاد نمی کند - بلکه برای SEO طراحی وب سایت بد است.

لطفا از فرصت استفاده کنید و دو صفحه طراحی وب سایت را بررسی کنید و راهی برای تمایز آنها بیابید.

2. بررسی کنید که گوگل به برچسب‌های متعارف شما احترام می‌گذارد

شاید محتوای تکراری در طراحی وب سایت شما عمدی باشد، اما شما برچسب‌ های rel=canonical را اضافه کرده ‌اید تا به Google طراحی وب سایت بگویید کدام نسخه را بخزد.

نسخه Google Cache یکی از صفحات طراحی وب سایتی که نمی‌خواهید خزیده شوند را بررسی کنید. شما باید به حافظه پنهان صفحه طراحی وب سایت متعارف منتقل شوید.

3. مطمئن شوید که تلاش های بازاریابی طراحی وب سایت شما خزیده شده است

شما تلاش‌های سئو یا تولید محتوا طراحی وب سایت خود را افزایش داده‌اید و می‌خواهید مطمئن شوید که گوگل تغییرات را فهرست ‌بندی می ‌کند.

نگاهی سریع به نسخه کش یک صفحه طراحی وب سایت می تواند به شما بگوید که خزیده شده است.

توجه داشته باشید که اگر تغییرات شما در صفحه ذخیره شده ظاهر نشدند، ممکن است هنوز ایندکس شده باشند. اگر نگران هستید، می‌توانید برای تأیید به بازرس URL طراحی وب سایت کنسول جستجوی Google بروید. اما اگر به ‌روزرسانی‌ های خود را در حافظه پنهان می ‌بینید، می‌دانید که ایندکس شده‌اند و بر رتبه ‌بندی نتایج جستجوی طراحی وب سایت شما تأثیر می‌ گذارند.

4. مراقب تغییرات طراحی وب سایت های رقیب باشید

شما در فکر کسب و کار خود هستید و از موقعیت خود در بالای نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی مهم طراحی وب سایت لذت می برید، زمانی که رقیب جایگاه شما را از بین می برد. برای رسیدن به آنجا چه کردند؟ برای پیدا کردن این موضوع می توانید از کش گوگل استفاده کنید. صفحات کش شده آنها را با نسخه های فعلی طراحی وب سایت مقایسه کنید - می توانید ببینید که رقیب چه تغییراتی را اخیراً انجام داده است

5. نسخه اخیر طراحی وب سایت خود را بازیابی کنید

شما همیشه باید یک نسخه پشتیبان از طراحی وب سایت خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکلی برای آن اتفاق بیفتد. گفته می شود، گاهی اوقات بدترین اتفاق می افتد، حتی با آماده ترین فرد.

در حالی که نسخه Google Cache طراحی وب سایت شما جایگزین یک نسخه پشتیبان طراحی وب سایت کامل نمی شود، گاهی اوقات به شما امکان می دهد ببینید صفحات طراحی وب سایت شما قبل از وقوع فاجعه چگونه بوده است. می توانید از آن برای بازیابی محتوای قدیمی یا کد گم شده استفاده کنید.

محدودیت های کش گوگل طراحی وب سایت

حافظه پنهان Google می تواند اطلاعات مفیدی را ارائه دهد و اگر چیزی عجیب به نظر می رسد می تواند ارزش بررسی را داشته باشد. اما Google Cache طراحی وب سایت دارای برخی محدودیت‌های شناخته شده است.

Google Cache به شما نمی گوید آخرین بار چه زمانی صفحه طراحی وب سایت شما خزیده شده است

بیایید با یکی از بزرگترین باورهای غلط شروع کنیم.

بسیاری از مردم بر این باورند که کش هر بار که Googlebot یک صفحه طراحی وب سایت را می خزد، به روز می شود. بسیاری از مقالات دیگر در مورد این موضوع به شما می گویند که از حافظه پنهان طراحی وب سایت استفاده کنید تا ببینید چقدر صفحه شما خزیده می شود.

ما می دانیم که چون جان مولر از گوگل خودش این را در یک تاپیک کمکی به ما گفت و گفت:

به طور کلی، ما همیشه هر بار که صفحه طراحی وب سایت ای را می خزیم، صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده را به روز نمی کنیم. به خصوص زمانی که صفحه طراحی وب سایت به طور قابل توجهی تغییر نمی کند، ممکن است تصمیم بگیریم که تاریخ قدیمی را روی آن نگه داریم.»

در اینجا یک نکته حرفه ای وجود دارد: اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد تعداد دفعات، چرایی و استفاده از ربات های گوگل در طراحی وب سایت شما هستید، حافظه پنهان را فراموش کنید. این داده ها در کنسول جستجوی گوگل است. می‌توانید گزارش خزیدن را در قسمت تنظیمات در نوار کناری پیدا کنید.

با این حال، شما فقط می توانید این اطلاعات را در سطح دامنه مشاهده کنید. کنسول جستجو به شما نمی گوید هر صفحه طراحی وب سایت چند بار خزیده می شود.

ممکن است صفحه طراحی وب سایت به درستی ارائه نشده باشد

خوشبختانه در این زمینه پیشرفت هایی حاصل شده است. سرویس رندر طراحی وب سایت Google که صفحات زنده را در طراحی وب سایت ارائه می کند، قبلاً بر اساس نسخه قدیمی کروم بود. در نتیجه، مرورگرهای به ‌روز، گاهی اوقات یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره‌شده را به گونه ‌ای متفاوت از Google ارائه می ‌کنند.

از سال 2019، Google Web Rendering Service از آخرین نسخه کروم استفاده می کند.

با این حال، اگر نسخه کروم شما قدیمی است، یا اگر از مرورگر دیگری استفاده می کنید، ممکن است صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده در حافظه پنهان به درستی نمایش داده نشود.

یکی دیگر از مشکلات رندر مربوط به منابع از دست رفته است. کدی که گوگل از آن نسخه پشتیبان تهیه می کند ممکن است به منبعی مانند CSS یا جاوا اسکریپت طراحی وب سایت اشاره داشته باشد. اگر آن منابع دیگر وجود نداشته باشند یا تغییر کرده باشند، صفحه طراحی وب سایت به درستی ارائه نمی شود.

صفحه طراحی وب سایت اشتباه نمایش داده می شود

ما قبلاً بررسی کرده‌ایم که چگونه محتوای تکراری یا برچسب‌های متعارف نادرست می‌تواند منجر به نمایش صفحه طراحی وب سایت اشتباه Google Cache شود. همانطور که ممکن است تصور کنید، این کار سودمندی نگاه کردن به حافظه پنهان برای صفحات وب خاص را محدود می کند.

برخی از صفحات طراحی وب سایت ذخیره نمی شوند

این ممکن است تعجب آور باشد، اما معلوم می شود که بسیاری از صفحات طراحی وب سایت اصلاً کش نیستند.

یک تصور غلط رایج این است که یک طراحی وب سایت ذخیره نشده به این معنی است که گوگل آن را ضروری تلقی نکرده است، اما این لزوما درست نیست. در ادامه به برخی از دلایلی که ممکن است یک صفحه طراحی وب سایت در حافظه پنهان ذخیره نشود، می پردازیم.

چرا نمی توانم صفحه طراحی وب سایت ذخیره شده خود را پیدا کنم؟

همه صفحات طراحی وب سایتی که خزیده می شوند در حافظه پنهان ذخیره نمی شوند. اگر صفحه طراحی وب سایت شما بدون نسخه کش است، نترسید! این بدان معنا نیست که صفحه طراحی وب سایت شما ایندکس نشده است.

اگر نگران هستید که واقعاً ایندکس نشده است، می توانید از بازرس URL طراحی وب سایت کنسول جستجوی Google برای بررسی استفاده کنید.

برای اثبات اینکه صفحات ایندکس شده طراحی وب سایت همیشه در کش ذخیره نمی شوند، به جان مولر گوگل برمی گردیم. در توییتر، او به کاربری که در مورد یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره نشده سوال می‌کرد، پاسخ داد:

ما همه صفحات طراحی وب سایتی را که فهرست می کنیم کش نمی کنیم، بنابراین ممکن است این اتفاق بیفتد. گاهی اوقات کمی طول می‌ کشد، گاهی اوقات ما اصلاً آن را در حافظه پنهان نمی ‌کنیم.»

و وقتی کاربر طراحی وب سایت از او پرسید که آیا سایت‌های کش نشده همیشه کیفیت پایینی دارند، او گفت:

«این + می‌تواند انواع صفحه‌ طراحی وب سایت هایی برای موارد عجیب و غریب فنی باشد. حافظه نهان کاملاً مجزا است، بنابراین نشان‌ دهنده آن چیزی نیست که ما فهرست‌ بندی و رتبه‌ بندی می‌کنیم.»

به عبارت دیگر، صفحات طراحی وب سایت ذخیره شده در حافظه پنهان یک عامل رتبه بندی نیستند. حتی اگر صفحات طراحی وب سایت شما نسخه‌ های کش ندارند، می‌توانید به بالای نتایج جستجو بروید.

اما یک صفحه طراحی وب سایت ذخیره نشده هنوز هم ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد. چند احتمال مختلف وجود دارد که می توانید بررسی کنید.

صفحه طراحی وب سایت شما مبتنی بر جاوا اسکریپت است

گوگل برای فهرست کردن برخی از صفحات طراحی وب سایت دارای جاوا اسکریپت نسبت به سایرین کار آسان تری دارد. اما بسیاری از صفحات طراحی وب سایت جاوا اسکریپت در نهایت بدون کش یا حتی فهرست نشده می شوند.

این به این دلیل است که بیشتر HTML تا زمانی که جاوا اسکریپت اجرا نشده است بارگیری نمی شود. اگر چیزی برای نمایه سازی وجود نداشته باشد، گوگل یک صفحه کش طراحی وب سایت ایجاد نمی کند.

ذخیره سازی توسط متا تگ جلوگیری می شود

متا تگ noindex در کد HTML صفحه طراحی وب سایت شما به این معنی است که صفحه طراحی وب سایت نمی تواند توسط Google ایندکس شود، در حالی که noarchive از ذخیره آن در حافظه پنهان جلوگیری می کند. هر کدام منجر به یک صفحه ذخیره نشده می شود.

شاید این دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید. اما اگر متوجه نشدید که یک برچسب noindex یا noarchive در صفحه دارید، حذف آن می تواند مشکل حافظه پنهان شما را حل کند.

صفحه طراحی وب سایت تکراری است (یا گوگل فکر می کند که هست)

اگر گوگل تصمیم گرفته است که دو تا از صفحات طراحی وب سایت شما تکراری هستند، راه هایی برای منحصر به فرد کردن آنها بیابید. اهداف جستجوی مختلف برای هر صفحه طراحی وب سایت را در نظر بگیرید.

چگونه مشکلات مربوط به صفحات ذخیره شده طراحی وب سایت خود را برطرف کنید

نیازی نیست که صفحه شما کش شود، اما اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

صفحه طراحی وب سایت خود را به گوگل ارسال کنید

اگر نگران این هستید که گوگل اصلا صفحه طراحی وب سایت شما را ایندکس نکرده است، می توانید کنسول جستجوی گوگل را بررسی کنید.

URL صفحه طراحی وب سایت را در نوار جستجوی بازرسی URL در بالای کنسول جستجو وارد کنید. اگر نتیجه «URL در Google است» را دریافت کردید، صفحه ایندکس شده است. اگر صفحه طراحی وب سایت اخیراً تغییر کرده است و فکر نمی ‌کنید Google نسخه جدید را ایندکس کرده است، می‌توانید روی درخواست ایندکس کردن کلیک کنید تا از Google بخواهید دوباره آن را فهرست کند.

همچنین ممکن است نتیجه «صفحه در Google نیست» را دریافت کنید. اگر این کار را انجام دادید، به پایین پیمایش کنید و می‌توانید جزئیاتی را در مورد صفحه طراحی وب سایت ببینید. به عنوان مثال، می ‌توانید بررسی کنید که آیا خزیدن در آن صفحه طراحی وب سایت مجاز است یا خیر و آیا کانون منتخب کاربر طراحی وب سایت با استاندارد منتخب Google مطابقت دارد یا خیر. برای درخواست نمایه سازی، روی درخواست نمایه سازی کلیک کنید:

مشکلات رایج طراحی وب سایت را بررسی کنید

ما قبلاً چندین دلیل را پوشش داده ایم که ممکن است صفحات طراحی وب سایت شما در حافظه پنهان ذخیره نشوند، مانند جاوا اسکریپت گسترده و محتوای تکراری.

فراتر از آن، بهترین کاری که می توانید برای تشویق ایندکس مکرر انجام دهید، ایجاد یک طراحی وب سایت با کیفیت بالا است. مطمئن شوید که طراحی وب سایت خود را برای موبایل بهینه کرده اید و سرعت طراحی وب سایت شما بالا است.

اگر زمان بارگذاری صفحه طراحی وب سایت شما خیلی کند باشد، حتی می تواند ربات های گوگل را کند کند و منجر به ایندکس شدن با تاخیر شود.

نحوه حذف صفحات طراحی وب سایت از کش گوگل

ما فکر می کنیم Google Cache بسیار مفید است، اما ممکن است به دلایل مختلف نخواهید نسخه قدیمی صفحه طراحی وب سایت خود را در سرورهای Google ذخیره کنید. به عنوان مثال، شاید مایل نباشید صفحات طراحی وب سایت مربوط به محصولات متوقف شده در دسترس باشد.

یکی از راه‌های جلوگیری از کش شدن صفحات طراحی وب سایت شما، استفاده از تگ‌ های noindex و noarchive است که در بالا ذکر شد. اگر می خواهید صفحات طراحی وب سایت را نگه دارید اما هرگز نمی خواهید آنها را در حافظه پنهان نگه دارید، این تگ ها راه حل دائمی ایده آلی هستند.

همچنین می‌توانید مستقیماً از Google بخواهید URL طراحی وب سایت ها را از Google Cache حذف کند. برای انجام این کار، به کنسول جستجوی گوگل بروید و روی Removals در نوار کناری کلیک کنید. سپس بر روی New Request کلیک کنید. در این مرحله، شما دو گزینه دارید: حذف موقت URL و پاک کردن URL طراحی وب سایت حافظه پنهان.

حذف موقت به این معنی است که URL طراحی وب سایت تا حدود شش ماه در نتایج جستجوی Google ظاهر نمی شود. کش نیز ناپدید خواهد شد. هنگامی که صفحه طراحی وب سایت دوباره فعال شد، مجددا ایندکس شده و ذخیره می شود (اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد، باید یک متا تگ اضافه کنید).

پاک کردن URL طراحی وب سایت ذخیره شده دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. حافظه پنهان حذف خواهد شد، اما با خزیدن طراحی وب سایت ، صفحه دوباره ذخیره می شود.

اگر می خواهید نسخه قدیمی یک صفحه به روز شده ناپدید شود، این یک راه عالی برای انجام آن است. همچنین می توانید با ارسال صفحه طراحی وب سایت برای نمایه سازی پس از تغییر، به گوگل فشار دهید تا حافظه پنهان صفحه طراحی وب سایت شما را به روز کند.

Google Cache یک ابزار ارزشمند برای حل مشکلات طراحی وب سایت شما است و حتی می تواند به تلاش های سئو طراحی وب سایت کمک کند ... اما چند دلیل وجود دارد که نباید به طور انحصاری به آن تکیه کنید

خلاصه

Google Cache آن چیزی نیست که شایعه شده است. شما نمی توانید از آن برای بررسی آخرین زمان خزیدن طراحی وب سایت خود استفاده کنید – داشتن آن رتبه بندی موتور جستجوی طراحی وب سایت شما را بهبود نمی بخشد. و گاهی اوقات، نسخه ذخیره شده آن از طراحی وب سایت شما عجیب، ناقص یا اشتباه است.

اما Google Cache کاربردهای خود را برای صاحبان طراحی وب سایت دارد. این یک راه سریع برای بررسی نحوه ایندکس شدن طراحی وب سایت شما است و می تواند به شما کمک کند مشکلات را متوجه شوید و تشخیص دهید. همچنین می توانید از کنسول جستجوی گوگل برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو طراحی وب سایت استفاده کنید.

آیا سؤالی در مورد Google Cache طراحی وب سایت دارید؟ در بخش نظرات به ما اطلاع دهید - ما می خواهیم آنها را بشنویم!