search
حلقه سفید

طراحی سایت و ویژگی های وب اور

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/03/20
طراحی سایت و ویژگی های وب اور

طراحی سایت با سیستم سایت ساز وب اور دارای ویژگی های خاصی است که با استفاده از آن می توانید به راحتی وب سایت خود را مدیریت کنید. وب اور یک سایت ساز حرفه ای ست که توسط تیم فنی شرکت، توسعه پیدا کرده است و توسط همین تیم پشتیبانی می شود. زبان برنامه نویسی مورد استفاده در آن ASP.NET است و مدیریت پایگاه داده آن در اختیار SQL server می باشد. سایت ساز وب اور را می توان از چندین جنبه مورد بررسی قرار داد که از نقاط قوت آن به شمار می رود.

1-انعطاف در قالب

قالب وب سایت در سایت ساز وب اور بصورت داینامیک می باشد یعنی کاربرانی که آشنایی با HTML و CSS و JAVA script دارند می توانند به راحتی در قالب سایت دست برده و تغییرات مد نظرشان را اعمال کنند و برای انجام این کار نیاز به باز طراحی از طرف شرکت وجود ندارد. در پنل مدیریت، بخشی جهت مدیریت قالب سایت قرار داده شده است که کاربران در این بخش به کد های html وب سایت دسترسی دارند و به سادگی می توانند آنها را تغییر دهند. قالب صفحات می تواند شامل چندین قالب باشد که امکان مدیریت چند زبانه سایت را فراهم کرده است. در متن که قالب تگ های ویژه ای وجود دارد که با استفاده از آن ها، ماژول ها در داخل قالب سایت قرار می گیرند.

2-مدیریت ماژول ها

ماژول ها در وب اور توسط تگ ها مدیریت می شوند. در پنل وب اور بخشی وجود دارد که با استفاده از آن می توان به تگ های ماژول ها دسترسی داشت. با انتخاب هر قالب و تنظیم آن سیستم، یک تگ ایجاد می کند که با قرار دادن آن در محتوای قالب یا محتوای هر صفحه، می توان به ماژول دسترسی داشت.

3-مدیریت قالب ماژول

قالب نمایش ماژول های وب سایت در سیستم قابل تغییر است، یعنی قالب هر ماژول را می توان به سادگی در سیستم تغییر داد و ساختار نمایش محتوای آن را عوض کرد. امکان طراحی چندین قالب برای هر ماژول وجود دارد که با استفاده از آن می توان اطلاعات را در قسمت های مختلف بصورت متفاوت نمایش داد.

4-ابزار های سئو

در طراحی سایت وب اور ابزار های مختلفی برای مدیریت سئو داخلی وب سایت قرار داده شده است. در سیستم وب اور، موارد زیر بصورت خودکار مدیریت می شوند و نیاز به دستکاری دستی برای آن نیست.

الف) نقشه سایت

ب) robots.txt

ج) تگ های Description و Title

د) Open Graph

ه) آیکن صفحات

و) manifest.json

علاوه بر ابزار های فوق با توجه به اینکه شما دسترسی کامل به محتوای قالب صفحه دارید، می توانید به راحتی از ابزارهای دیگر سئو مانند google analystics و webmaster tools را اعتبار سنجی کرده و از این ابزار ها در جهت توسعه سئو وب سایت استفاده نمایید.

5-امنیت

امنیت در طراحی سایت بخش مهمی را به خود اختصاص داده است. تیم فنی وب اور برای نرم افزار ها و پروژه های مختلفی که برای مشتریان خود انجام داده اند، تاییده های امنیت مختلفی از قبیل تاییده امنیت مرکز ماهر(آپا) دریافت کرده اند و از تجربه بدست آمده در لابراتور های امنیت این شرکت ها در بهبود امنیت این سیستم بهره برده اند. توسعه امنیت با توجه به تنوع حملات و توسعه روش های هک وب سایت بصورت مرتب بروز رسانی می شود تا امنیت وب سایت ها در بالاترین حد ممکن باشد.

6-پشتیبانی

پشتیبانی مهم ترین فاکتور در انتخاب طراحی سایت است. تیم فنی وب اور خود را موظف به پشتیبانی و به روز رسانی سیستم مشتریان خود می دانند و تاکنون بصورت مرتب اقدام به بروز رسانی وب سایت های کاربران خود کرده اند. این بروز رسانی در دو بخش عملکرد و امنیت بصورت مرتب در اختیار مشتریان وب اور قرار می گیرد.

منبع :